Pizzeria Szybki Lopez
Zabrze

Pizzeria Szybki Lopez – Zabrze

on
10/05/2022

Miałem potrzebę zamówić czegoś do jedzenia do domu. Sprawdzając możliwości w mojej okolicy wyświetliła się pizzeria Szybki Lopez. Jeśli sama nazwa gwarantuje mi szybką dostawę, to się decyduję, a przy okazji poznaję ofertę kolejnego lokalu w Zabrzu. Myślę, że dawno nie było na RecenzuJem pizzy z dowozem, a więc czas wystukać na klawiaturze kilka zdań na temat lokalu Szybki Lopez.

Klasyk od pizzerii Szybki Lopez w Zabrzu

Zabrze ma pizzerii pod dostatkiem, a Szybki Lopez stosunkowo od niedawna postanowił zaistnieć w mieście. Zawsze z ciekawością sprawdzam nowe lokale, ponieważ liczę, że pojawią się w mieście knajpy z dobrymi włoskimi plackami. W moim spontanicznym zamówieniu zdecydowałem się na pepperoni, na którym króluje salami, ale na wszelki wypadek na swoją pizzę dorzuciłem porcję… salami piccante. Jak jeść pizzę, to na bogato! Na pizzy znalazła się jeszcze kukurydza, oregano oraz tradycyjnie sos pomidorowy oraz ser mozzarella.Szybki Lopez nie zawiódł – dostawa była szybka i nie pozostało nic innego, jak rozkoszować się smakiem pepperoni.

Pepperoni by Szybki Lopez

Jak wypada pizza smakowo? Całkiem nieźle, ale bez zachwytów. Ciasto w Szybkim Lopezie należy do tych grubszych. Nie jest to mój styl pizzy, ale smakuje całkiem nieźle. W porównaniu z innymi pizzeriami, ciasto jest puszyste i fajnie wypieczone, dzięki czemu ma przyjemną chrupkość. To duży plus, bo przy grubszym cieście często mamy do czynienia z gumowatym ciastem. Tutaj tego efektu nie ma, mimo że pizza musiała zostać zapakowana do kartonu i przebyć dostawę.

Przechodząc do składników, mogę stwierdzić, że jest OK. Nie są to produkty premium, jak w pizzeriach stawiających na włoski styl, ale dają pewną gwarancję smaku na odpowiednim poziomie. Chociaż przy kompozycji dwóch rodzajów salami wolałbym odczuwać między nimi znaczącą różnice, bo salami piccante powinno jednak wybijać się pikantnością.

Jest standardowo, ale przyzwoicie

Jakbym miał w jednym zdaniu podsumować pizzę w Szybkim Lopezie, to napisałbym, że wpisują się w standardy, ale nie otrzymujemy niczego ponad to. To jest obszar, nad którym pizzeria mogłaby się zastanowić, bo nie wykluczam, że mogliby w Zabrzu zdobyć rzeszę swoich zwolenników.

Sprawdź również:

Pizzeria Szybki Lopez – Menu

  • capriciosa (42cm) – 49 zł;
  • serowe uniesienie (42cm) – 62 zł
  • pikantna jak cholera (42cm) – 55 zł
  • vegetariana (32cm) – 39 zł;
  • crudo (32 cm) – 42 zł;
  • funghi (32 cm) – 34 zł.

I wiele innych!

Adres

Targowisko Miejskie, Pawilon 3
ul. Andrzeja Boboli
41-800 Zabrze

Oficjalny fanapage Facebook Pizzerii Szybki Lopez

Komentarze
TAGI