Pierogarnia Wszystkie Drogi Prowadzą na PIerogi w Zabrzu
Zabrze

Pierogarnia Wszystkie Drogi Prowadzą Na Pierogi – Zabrze

on
13/11/2022

Pierogi to danie zajmujące w sercach Polaków szczególne miejsce. Można lubować się w kuchniach z każdego zakątka świata, ale ja zawsze dochodzę do takiego momentu, w którym muszę wrócić do tego, co nasze. Dzisiaj właśnie o naszych polskich smakach, a dokładnie o pierogarni Wszystkie Drogi Prowadzą Na Pierogi w Zabrzu.

Pierogarnia w Zabrzu

O Wszystkie Drogi Prowadzą Na Pierogi mówi się w Zabrzu od bardzo dawna. To takie miejsce, o którym nie słyszy się negatywnych opinii. Paradoksalnie to moja pierwsza styczność z ich menu! Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Składając rodzinne zamówienie mogłem spróbować kilku propozycji farszu. Wybór padł na pierogi ukraińskie, litewskie oraz lwowskie. Pierogarnia w Zabrzu ma kilka fajnych pomysłów, czym faszerować pierogi i zaraz Wam to udowodnię opisując zamówienie!Wschodnie inspiracje w pierogach

Zanim wgryziemy się w pierożki, to wart zaznaczyć, że we Wszystkie Drogi Prowadzą Na Pierogi można zjeść na miejscu lub zadzwonić, zamówić i odebrać gotowe potrawy (bo serwują nie tylko pierogi). Ja zdecydowałem się na drugą opcję i specjałami od Wszystkiego Drogi Prowadzą Na Pierogi mogłem się rozkoszować w domowym zaciszu.

Pyszne pierogi w Zabrzu

Słowo „rozkoszować” nie jest przypadkowe, bo pierogarnia w Zabrzu robi magię! Elementem łączącym wszystkie trzy kompozycje jest delikatne oraz elastyczne ciasto, dzięki któremu pierogi są sowicie napakowane farszem. Największe zainteresowanie wzbudziły we mnie pierogi z kaszą oraz kapustą, czyli lwowskie. Bardzo przyjemne smakowo, ale jakie zaskoczenie przyszło, kiedy spróbowałem ukraińskich i litewskich!

Obydwa te smaki można uznać za wariacje pierogów ruskich, bo w ich farsz składa się przede wszystkim z ziemniaków oraz sera. Tyle, że w ukraińskich dodatkowo są kapusta i grzyby, a w litewskich kiełbasa. Moim faworytem są te drugie. Różnica w jednym składniku farszu okazuje się znacząca, bo tak jak nie można nic zarzucić pierogom ukraińskim, to kompozycja litewska to niebo w gębie! Jeśli planujecie robić pierogi ruskie, to zróbcie eksperyment i dorzućcie pokrojonej kiełbasy. Jeśli uda się osiągnąć efekt smakowy jak w zabrzańskiej pierogarni, to zapomnicie o zwykłych pierogach ruskich. 

Od dzisiaj wszystkie drogi prowadzą na pierogi w Zabrzu

Zabrzańską pierogarnię wychwalają chyba wszyscy bez wyjątków. Okazało się, że rekomendacje te są w pełni uzasadnione i tych pierogów trzeba spróbować. Po pierwszym zamówieniu mam też potrzebę do nich wrócić, bo w ich menu jest wiele kompozycji, a każda z nich może zaskakiwać jak te z mojego pierwszego zamówienia. Myślę, że to dla mnie początek nowej gastro przyjaźni, którą mam zamiar z odpowiednią dbałością pielęgnować.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz również;

Wszystkie Drogi Prowadzą Na Pierogi – Menu

Pierogi:

 • Ruskie, 8 szt. – 18 zł
 • Z kaszą i mięsem, 5 szt. – 11,50 zł
 • Ze szpinakiem i serem, 8 szt. – 19 zł
 • Ukraińskie, 5 szt. – 11,50 zł
 • Litewskie, 8 szt. – 18 zł
 • Z patelni, 8 szt. – 20 zł

Pierogi na słodko:

 • z truskawkami, 8 szt. – 18 zł
 • z serem i truskawkami, 5 szt. – 12,50 zł
 • z jagodami, 8 szt. – 18 zł

Inne dania:

 • barszcz z krokietem – 14 zł
 • łazanki – 16 zł
 • placki po węgiersku – 24 zł

I wiele innych!

Adres

ul. Targowa 2A
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook

Komentarze
TAGI