Bar Ptyś Zabrze
Zabrze

Bar Ptyś – Zabrze

on
23/11/2018

Obiad na dowóz w Zabrzu to temat, który chętnie weryfikuje na lokalnym rynku gastronomicznym. Oczywiście głównie z powodu lenistwa, bo nie zawsze chce mi się gotować, ale usprawiedliwiam je ciekawością oraz chęcią poznawania jedzenia z nowych miejsc. Dziś opiszę obiad, który dostarczył mi Bar Ptyś Zabrze. Miejsce popularne w kontekście jedzenia zamawianego do pracy lub domu, więc warto sprawdzić, co dostarcza lokal  przy ulicy Wolności 328.

Idziemy w klasykę

Już przy poprzednich wpisach dotyczących obiadów na dowóz zakładałem, że nie kombinuje przy zamówieniach i stawiam na klasyka, który wszyscy doskonale znają – kotlet schabowy. Ten dostarczany przez Bar Ptyś w Zabrzu zamówiłem z frytkami oraz surówką. Oprócz tego dobrałem krokieta z mięsem – zawsze daje to jakiś szerszy podgląd na ofertę lokalu, a dobrym krokietem nigdy nie pogardzę. Typowo polski obiad, ale lubię w swojej diecie na przemian jeść to, co postrzegamy jako tradycyjne z przeróżnymi eksperymentami. W prowadzeniu tego bloga fajne jest to, że w pewnym sensie eksperymentuje regularnie, poznając co chwile nowe miejsca.

Kotlet schabowy zamówiony w Bar Ptyś Zabrze

Bar Ptyś Zabrze i ich kotlet schabowy

Od czasu kiedy oczarował mnie kotlet w sosnowieckim Fartuchu, poprzeczka dla innych lokali jest wysoko zawieszona. Czy kotlet z zabrzańskiego Ptysia mnie oczarował? Zdecydowanie nie! Zamówiony kawałek mięsa nie specjalnie wydawał się świeży, typowy odgrzany schabowy, pozbawiony zachęcających zapachów. A do niego dodatki – do frytek nie należy się doczepiać, najzwyklejsze kawałki ziemniaka kupione w sklepie. Wisienką (czy truskawką) na torcie były surówki. tutaj było podobnie jak przy schabowym – absolutny brak świeżości i do tego… zapach, który już na przywitaniu ostrzegał o świeżości dania dostarczonego przez Bar Ptyś. Nie ryzykowałem, nie zjadłem. Delikatnie mówiąc, w obiedzie dostarczonym przez Bar Ptyś Zabrze, szału nie było. 

Niespodziewany bohater, czyli jak krokiet uratował obiad na dowóz

Po ogromnym rozczarowaniu, jakim był kotlet schabowy trzeba było rozprawić się z krokietem. Zniechęcony po porażce głównego dania, przystąpiłem do niego bez entuzjazmu. O dziwo okazało się, że w porównaniu z kiepskim schabowym wyróżniał się smakiem i był nie tylko zjadliwy, a nawet smaczny! Tutaj nie można zarzucić braku świeżości. Krokiet uratował obiad zamówiony w Ptysiu. ale niesmak pozostał.

Krotkiet w Bar Ptyś Zabrze

Bar Ptyś Zabrze nie serwuje niczego szczególnego, zamówiony obiad był poniżej oczekiwań, a schabowym serwowany przez lokal przy ulicy Wolności to była absolutna odwrotność tego, co w tym daniu lubię. Nawet jeśli dodatkowy krokiet wypadł całkiem przyzwoicie, to Bar Ptyś zdecydowanie nie może zaliczać się do miejsc, gdzie lubię zjeść.

Bar Ptyś – Menu

Filet z piersi kurczka – 7,50 zł
Rolada wołowa z sosem – 12,50 zł
Gulasz wieprzowy – 6,50 zł
Flaczki wołowe – 6,50 zł
Krokiet ze szpinakiem – 5 zł
Zupa grochowa – 4 zł
Kotlet schabowy – 7,50 zł
Frytki – 5 zł

(To tylko wybrane pozycje z menu Bar Ptyś Zabrze – jest ich więcej!)

Bar Ptyś – Adres

ul. Wolności 328
41-800 Zabrze

Komentarze
TAGI