Naleśnikarnia Kamienica Zabrze
Zabrze

Naleśnikarnia Kamienica – Zabrze

on
13/11/2018

Naleśnikarnia Kamienica Zabrze to lokal, na który czaiłem się od jakiegoś czasu. Lokal wpisuje się w trend, w którym do perfekcji opanowuje się konkretne danie. Kamienica to miejsce, gdzie królują naleśniki – danie stworzone dla kreatywnych, bo można do nich dodać szeroką gamę składników i tworzyć niezwykłe połączenia. Restauracja w Zabrzu postawiła sobie za cel podawania najlepszych naleśników w mieście, szybko zdobyło popularność i już od jakiegoś czasu wyrasta ponad swoją konkurencje. Wizyta w naleśnikarni była nieunikniona i w końcu udało się! Sprawdziłem knajpę, gdzie można dostać to proste danie w imponującej ilości kombinacji.

Naleśnikarnia Kamienica Zabrze wyróżnia się

Podoba mi się to miejsce! Lokal jest przemyślany zarówno pod względem menu, jak i przestrzeni. Jest nowocześnie oraz gustownie, twórcy Naleśnikarni Kamienica mieli pomysł na to miejsce, bo na samym wejściu gość wie, że trafił do królestwa naleśników. Menu restauracji jest nie tylko ciekawe, a nawet inspirujące. Lubimy robić naleśniki, a Kamienica podpowiada jak przy połączeniu odpowiednich składników możemy zrobić coś wyjątkowego. Wystarczy tylko zobaczyć, jakie naleśniki serwuje lokal w Zabrzu – każda kolejna pozycja, to bardzo ciekawy pomysł. A więc tutaj nie tylko zjemy, a nawet możemy odkryć nowe oblicza tego dania.

Naleśnikarnia w Zabrzu

Takie miejsce w Zabrzu jest bardzo cenne, bo drugiej naleśnikarni w mieście nie znajdziemy. Mimo braku konkurencji Naleśnikarnia Kamienica traktuje swoją misję bardzo poważnie i pomysły kucharzy mogą przyprawić klienta o zawrót głowy. Przy takiej ofercie najchętniej spróbowałoby się od razu kilku propozycji, jakie przygotowała Naleśnikarnia Kamienica Zabrze. ale ćwicząc wstrzemięźliwość trzeba wybrać jeden, najbardziej przekonujący. Dla przejrzystości menu zostało podzielone na kategorie: główną (dominują na słono), słodkie, amerykańskie pancakes oraz ciekawy wynalazek, jakim jest spaghetti naleśnikowe, czyli ciasto pokrojone w paski z różnymi dodatkami. Ja poszedłem w opcję „na słono” i miałem w czym wybierać.
 

Po wielokrotnie zmienianym zdaniu wybrałem naleśnika ratatuj. W nim znalazły się: ser, mięso mielone, pieczarki z patelni oraz ogórek konserwowy. Skąd taki wybór? Takiego naleśnika sam bym w domu nie zrobił, a wymieszanie smaków wydawało się wyjątkowo atrakcyjne.

Naleśnik ratatuj w Naleśnikarni Kamienica w Zabrzu

Naleśniki ratatuj w Zabrzu

Naleśniki w Kamienicy są imponujące! Kwadratowy kształt i już na pierwszy rzut oka widać, że farszu w naleśnikarni nie skąpią. Do tego surówki oraz delikatny sos czosnkowy (przy zamówieniu wybiera się rodzaj sosu). Wszystko wygląda tak, jak sobie można wymarzyć. Naleśnikarnia Kamienica Zabrze przygotowuje świetne ciasto – odpowiednio grube, leciutko puszyste, odpowiednio przysmażone. Ze względu, że towarzyszy większości z ich pozycji w menu, to należy je uznać za jedną z mocniejszych stron lokalu. Naleśniki zawijane są tu w kwadrat – u mnie w domu nigdy w ten sposób nie robiono, a więc to dla mnie nowa forma podania, której nie mogę nic zarzucić.

Naleśnikarnia w Zabrzu ma świetną podstawę, a to, czym wypełnia swoje dania jest równie dobre. Kreatywne podejście do naleśników w tym przypadku przynosi świetne efekty. Mięso mielone świetne współgra z ogórkiem, który ogólnie uważam za świetny booster smaku – doskonale przebija się przez pozostałe składniki. W przypadku naleśnika ratatuj dobrze odnajduje się przy mięsie mielony i pieczarkach, a całość fajnie ze sobą spaja ser. To jest dobry pomysł na naleśnika.

W przyjemnych wnętrzach Naleśnikarni Kamienica można przede wszystkim dobrze zjeść i liczyć na coś błyskotliwego. Choć to jedyna naleśnikarnia w Zabrzu, to utrzymują bardzo wysoki poziom, co przełożyło się na rozwój i właściciele mogą pochwalić się również restauracją w Tarnowskich Górach. Dla Zabrzan jest to absolutnie pozycja obowiązkowa, bo w mieście, gdzie często narzeka się na brak fajnych miejsc, Naleśnikarnię Kamienica należy docenić i odwiedzać. A inni zabrzańscy restauratorzy niech podglądają i się uczą, bo tak wygląda nowoczesna knajpa! A do tego wrażenie robią ceny, bo jeśli zestawimy je z jakością serwowanych dań, to są one niezwykle atrakcyjne. Naleśnikarnia, którą warto odwiedzić!

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz również:


Naleśnikarnia Kamienica Zabrze – Menu

Naleśniki

 • Szpinakowy – 15,50 zł
 • Tuńczyk – 16,50 zł
 • Ruski – 16 zł
 • Leśny – 19,50 zł
 • Ratatuj – 18 zł POLECAM!
 • Wiejski – 18 zł
 • Smaczny – 18 zł
 • Łososiowy – 17,50 zł

Naleśniki na słodko:

 • Babuni – 7,50 zł
 • Snickers – 15,50 zł
 • Oreo – 13,50 zł

Spaghetti naleśnikowe

 • Carbonara – 17 zł
 • Pieczarkowe 16 zł
 • Szpinakowe – 20,50 zł

(to tylko wybrane pozycje z menu lokalu Naleśnikarnia Kamienica Zabrze)

Naleśnikarnia Kamienica – Adres

ul. Wolności 360
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook

Komentarze
TAGI