Jedzenie na dowóz w Zabrzu
Zabrze

Restauracja Twist – Zabrze

on
10/12/2020

Jeśli lubisz potupać nóżką na dancingach w starym stylu, w trakcie których możesz posłuchać sprawdzonych szlagrów, to Twist może być miejscem stworzonym dla ciebie! Ale w tym miejscu funkcjonuje również restauracja i to właśnie na jedzeniu dzisiaj się skupimy. Twist Zabrze to lokal stawiający na tradycyjne dania z dodatkiem włoskich smaków, czyli pizzy i makaronów. To miejsce postanowiłem opisać, bo w czasach home office, to właśnie u nich regularnie zamawiam obiady. To chyba oznacza, że można u nich dobrze zjeść, ale z pochwalnymi peanami poczekajmy i zacznijmy od początku. 

Nie samą pizzą człowiek żyje

Treści, których najczęściej poszukujecie na RecenzuJem.pl są lokale serwujące pizzę. Zwykle staram się sprostać tym oczekiwaniom i chętnie opisuje kolejne miejsca, gdzie można spróbować tego uwielbianego dania, ale dzisiaj będzie… trochę na przekór. Uderzam w zupełnie inny kierunek i stawiam na coś bardziej tradycyjnego. Twist Zabrze w swoim menu posiada wiele ciekawych pozycji w zakładce „dania główne”. Znajdziecie w niej takie klasyki jak rolady z kluskami i kapustą, kotlety schabowe i de voialle. To takie pozycje, które zawsze brzmią zachęcająco, ale ja skusiłem się na coś innego – na placek po węgiersku. Żeby obiad był syty do tego dobrałem żurek. Brzmi jak fajny obiad!Twist Zabrze nie kombinuje

Lubię zabrzański Twist, bo ich dostawy są błyskawiczne. Jak wspomniałem, w czasach pandemicznych zamawiam u nich obiady i zawsze dostaję w bardzo krótkim czasie ciepły i świeży posiłek. To duży plus! Kolejnym atutem zabrzańskiego Twista jest prostota! Co mam na myśli? Zabrzańska restauracja swoje menu opiera na potrawach, które każdy Polak zna i bez problemu znajdzie w nim coś, co go zainteresuje. Co istotne, ich potrawy bardzo dobrze smakują! Przejdźmy do szczegółów.

Obiad na dowóz z zabrzańskiego Twista

Żurek z Restauracji Twist

Zaczynamy oczywiście od zupy, czyli od wcześniej wspomnianego żurka. Kuchnia Twista trzyma się tradycji, kwaskowata zupa jest pełna dodatków – znajduje się w niej wszystko, co powinno! Od jajka, przez kiełbasę, grzyby, po boczek. Treściwa zupa, którą mogłaby przygotować przysłowiowa babcia, u której jemy ulubione obiady. Uważam, że to najlepsza ocena dla żurka z restauracji Twist.

Kolejny etap obiadu na dowóz z Twista jest placek po węgiersku. Nie mogę napisać, że jest to tradycyjne polskie danie, ale na spokojnie mogę stwierdzić, że jest to potrawa, która zajmuje istotne miejsce w gustach Polaków. W wielu restauracjach spotkamy to danie, a to już świadczy, że lubimy tę formę podania placków ziemniaczanych!

Placek po węgiersku z restauracji Twist w Zabrzu

Jak robi to Twist Zabrze? Ich placki połączone są z mięsem wieprzowym w smacznym sosie. Dla wzbogacenia smaku dodają żółty ser oraz śmietanę. Nie ma co ukrywać, ta potrawa ma trochę kalorii, ale wszystko to dla dobrego smaku, jaki daje ta kompilacja składników. Podobnie jak z żurkiem, dostajemy smaczną oraz bardzo sytą potrawę. Do każdego placka dodawany jest również zestaw surówek. Restauracja z Zabrza nie trzyma się sztywno, jakie to mają być surówki i zamawiając tę potrawę kilka razy możecie spotkać się z różnymi zestawami. Ale co najważniejsze, zawsze są one świeże i trzymają smakowy poziom placka po węgiersku. Ciężko nie polubić tego, co serwuje Twist.

Wspierajmy zabrzańskie gastro

Recenzja Twista przypadła na trudny okres pandemii koronawirusa, a jest to trudny czas dla restauratorów. Tym bardziej zachęcam do skorzystanie z ich oferty. Pamiętajcie o ulubionych restauracjach! To trudny czas dla nas wszystkich, ale drobnym gestem, jakim jest zamówienie obiadu, wspieracie ulubione miejsca i zwiększacie prawdopodobieństwo, że po całym COVIDowym zamieszaniu będziecie mogli je ponownie odwiedzić. Wspierajcie zabrzańskie gastro – zachęcam z całego serca.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz również:

Restauracja Twist Zabrze – Menu

  • Placek po węgiersku – 28 zł
  • Żurek śląski – 11 zł
  • Pizza Barmanki – 30 zł
  • Kotlet schabowy – 25 zł
  • Pierś z grilla – 25 zł
  • Rolada wołowa – 34,50 zł
  • Żeberka grillowane – 36 zł
  • Sałatka grecka – 23 zł

i inne

Restauracja Twist – Adres

ul. Juliusza Słowackiego 2
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook restauracji

Komentarze
TAGI