Karczma Rajcula Paniówki
Gliwice Zabrze

Karczma Rajcula – Paniówki

on
15/07/2018

Czas na miejsce, o którym koniecznie trzeba napisać w kontekście, gdzie wybrać się na niedzielny, rodzinny obiad! Rajcula Paniówki to lokal od lat cieszący się tak dużą popularnością, że restauracja zdecydowała sie na rozbudowanie swojego obiektu. Lubicie tradycyjną kuchnię w otoczeniu polskiej karczmy, to w tym miejscu możecie dostać to, czego szukacie!

Karczma Rajcula – popularna restauracja na rodzinne obiady

Karczma Rajcula w weekendy jest oblężona! Lokal pod względem wizualnym jest interesujący, nawiązuje do staropolskiej karczmy, a w jej otoczeniu znajduje się wiele drewnianych figur, sadzawka – generalnie jest całkiem przyjemnie. Ilość miejsc, jakimi dysponuje Racjula w Paniówkach jest imponująca, a mimo to o wolny stolik nie jest łatwo. Przypuszczam, że praca w obsłudze lokalu może być bardzo trudna w godzinach szczytu, nawet jeśli załoga jest liczna. My mimo wypełnionego lokalu i obszernego ogródka zostaliśmy szybko obsłużeni i złożyliśmy zamówienia. A swoją drogą, wiecie co znaczy rajcula? Po prostu przemądrzałą, a nawet pyskatą dziewczynę. Ciekawe, czemu zdecydowano się na taką nazwę.
 

Kiedy zobaczyłem w lokalu tłum, byłem przekonany, że czeka nas bardzo długie czekanie na zamówione dania. O dziwo, tak nie było, mogę nawet powiedzieć, że w porównaniu do poprzednich wizyt było nawet szybciej. Od dłuższego czasu miałem ochotę na kurki, a jakoś nie było mi z nimi po drodze, a więc, kiedy zobaczyłem je w menu Rajculi, to nie zastanawiałem się długo – wybrałem schab w kurkach i śmietanie. Do tego dosyć standardowo, bo frytki i kapustę zasmażaną po beskidzku. A więc dosyć tradycyjnie, chociaż fakt jest taki, że ziemniaki z głębokiego oleju z tradycyjną kuchnią polską mają mało wspólnego. Ale frytki tak się wpisały w nasze jadłospisy, że nie ma co rozgrzebywać tematu.  Rajcula stawia na staropolski wizerunek i takie też jest menu, choć zawiera światowe dodatki.

Karczma Rajcula w Paniówkach - schab z kurkami w śmietanie

Staropolskie dania w wykonaniu Rajculi

Zamówiony obiad kelnerka podała dosyć szybko. Jeśli chodzi o samą obsługę Rajculi, to wszystko było poprawne, trzeba przyznać, że dziewczyny i chłopaki mają ręce pełne roboty i może nie mają czasu na dłuższe rozmowy z klientami, ale wykonuja swoją pracę należycie. A w przeszłości różnie z tym bywało – długi czas na podejście kelnera do stolika oraz przyjęcie zamówień, a i czasami pomyłki w zamówieniu. Tym razem tego nie było. Czy miałem po prostu szczęście? Tego nie wiem, ale nie można mieć przy tej wizycie wobec Rajculi żadnych zarzutów i byłem pozytywnie zaskoczony.

Najlepsze restauracje na Śląsku z RecenzuJem.pl

Przejdźmy do mojego schabu z kurkami. Podane apetycznie oraz ze starannością – ktoś tu ma niezła wprawę na kuchni przy tylu zamówieniach. Schab świeży, sos śmietanowy intensywny, w którym bardzo dobrze odnalazły się kurki. Oj, od dawna miałem ochotę na takie danie. Na szczęście Rajcula mimo różnych okresów w swojej działalności spisała się na wysokości zadania. Jeśli mam ochotę na ten rodzaj kuchni, to zawsze liczę, że dostanę właśnie takie danie. Rodzinny obiad w niedzielę w okolicach Gliwic, czy Zabrza dla wielu osób kojarzy się z tym miejscem i trzeba przyznać, że w Karczmie Rajcula można dobrze zjeść. Restauracja w Paniówkach odzyskała swój wcześniejszy charakter – obsługa jest sprawna, a kucharz przygotowuje dania mające smak dobrej tradycyjnej polskiej kuchni.

PS. Z racji na umiejscowienie restauracji, pozwoliłem sobie zakwalifikować lokal pod dwa większe miasta – Zabrze oraz Gliwice.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Sprawdź również:

Rajcula Paniówki – Menu

Specjały Rajculi:

 • Rolada śląska, kluski i modro kapusta – 39 zł
 • Pierś z kaczki z jabłkiem u żurawiną podana – 46 zł

Dania z wieprza:

 • Schab po magnacku – 46 zł
 • Schab w kurkach i śmietanie – 29 zł

Zupy:

 • Żur śląski – 14 zł
 • Zupa borowikowa z grzankami – 16 zł

Pierogi:

 • Pierogi ruskie (9 szt.) – 19 zł
 • Pierogowa micha (12 szt.) – 27 zł

Zestawy dla dzieci:

 • Filet z kurczaka panierowany, frytki, marchewka i potarte jabłko – 25 zł

Sałatki:

 • Sałatka wiejska z kurczakiem – 27 zł
 • Sałatka zbójnicka – 29 zł

(To tylko kilka wybranych pozycji z menu Karczmy Rajcula)

Restauracja Rajcula Paniówki – Adres

Ul. Gliwicka 20
44-177 Paniówki

Fanpage Facebook

Komentarze
TAGI