Restauracja U Kelenerów w Zabrzu
Zabrze

Restauracja U Kelnerów – Zabrze

on
19/02/2022

U Kelnerów to restauracja w Zabrzu, która podjęła się bardzo poważnego wyzwania. Jeszcze przed pandemią w tym miejscu funkcjonowałą Pizzeria Da Luca, które w moim mniemaniu było absolutnym numerem 1 w zabrzańskiej gastronomii. Lokal przeszedł metamorfozę i dzisiaj możemy przy Placu Warszawskim zjeść wiele ciekawych dań. Co istotne, pizza jest tu nadal dobecna i to właśnie o niej będzie dzisiejsza recenzja.

Tu była słynna Pizzeria Da Luca

O pizzerii, którą prowadził w tym miejscu Gianluca Villari będę pisał zawsze z rozrzewnieniem i w tych sentymentach muszę być ostrożny przy ocenie Restauracji U Kelenerów. Z niejednego pieca pizzę jadłem, ale z tego konkretnego przy Placu Warszawskim w Zabrzu zawsze otrzymywałem coś wyjątkowego. Wyjątkowego nie tylko na skalę zabrzańską, ale również śląską. Poniekąd Da Luca była przez dłuższy czas dla mnie punktem odniesienia przy ocenie innych pizzerii, a w tym miejscu wydaje się to wręcz nieuniknione.

Zostawiam już przeszłość i skupiam się na teraźniejszości, czyli na Restauracji U Kelnerów. Bardzo pozytywnie oceniam wnętrza restauracji, które zostały odnowione. Ktoś miał na ten lokal bardzo dobry pomysł, dzięki czemu Zabrze zyskało fajną miejscówkę. No i propsy za fajny neon! Jeśli chodzi o menu, to jest tu naprawdę w czym wybierać. Jest różnorodnie, można skosztować potraw z akcentami z różnych miejsc na świecie. Od tych nam najbliższych, jak rolada wołowa z kluskami i czerwoną kapustą. Do tych bardzo oddalonych, jak zupa tajska. Jak już wspomniałem, wybrałem kierunek włoski, a konkretnie – pizzę capricciosa.

Każdy zna Capricciosę – sprawdzamy piec U Kelenerów w Zabrzu

Włoski klasyk, ale jednak U Kelnerów w Zabrzu do tej kompozycji dorzuciło coś wyróżniającego. Konkretnie mam na myśli karczochy, które zawsze świetnie sprawdzają się na pizzy i są mega niedocenianym warzywem. Za to U Kelenerów ma u mnie duży plus. Reszta składników to prosciutto cotto, oliwki oraz pieczarki. A teraz pozwólcie, że się wgryzę w ten placek i ocenie smaki.

Pizza capricciosa U Kelenerów w Zabrzu

Zacznę od najmocniejszej strony pizzy U Kelenerów, czyli od samej góry. Tu jest dużo przyjemności, która jest zasługą bardzo dobrych składników. To, że karczochy uwielbiam to już wiecie, więc tylko potwierdzę – są pyszne. Obok nich są oliwki, które pokazują, jak poważne podejście do składników ma zabrzańska restauracja. To jest najwyższa jakość! Nawet byłbym gotów stwierdzić, że w tej kompozycji oliwki i karczochy trochę przyćmiewają włoską szynkę i pieczarki, ale to nie jest zarzut. Trzeba zaznaczyć, że one również są dobre. Słabszym punktem jest ciasto, które nie dorównuje składnikom na pizzy i trochę zaburza ostateczne odczucia po spotkaniu z pizzą od U Kelenerów. Nawet nie chodzi o to, że jest złe, ale jest zbyt standardowe i niczym nie zaskakuje w porównaniu z pizzą z innych lokali. Ta uwaga wynika z tego, że dostrzegam U Kelnerów duże ambicje i bycie standardowym nie powinno ich satysfakcjonować. W ostatecznym podsumowaniu uważam, że ich pizza jest dobra. Ba, widziałbym ich w zabrzańskim topie pizzerii (ale pamiętajcie, że to restauracja!).

U Kelenerów dobrze Was ugości

Moje wrażenia po wizycie w Restauracji U Kelenerów są całkiem pozytywne. Widać, że ludzie tworzący to miejsce mają pasję oraz pomysł na ciekawy lokal, a to dla zabrzańskiego gastro jest bardzo ważne. Jeśli są to początki, to myślę, że z czasem będzie coraz lepiej, a popularność tego miejsca będzie rosła. Choć i dzisiaj po frekwencji w lokalu widać, że nie narzekają na brak zainteresowania. Myślę, że jeszcze do tego miejsca wrócę na kolejne eksploracje ich menu.

Zobacz również:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez RecenzuJem.pl (@recenzujem.pl)

Restauracja U Kelnerów Zabrze – Menu

 • zupa tajska – 25 zł
 • żurek – 21 zł
 • tatar wołowy – 39 zł
 • sałatka cezar – 37 zł
 • żeberko wieprzowe – 48 zł
 • polik wołowy – 55 zł
 • raviolli z szarą renetą – 35 zł
 • risotto szafranowe – 42 zł
 • pizza diavola – 35 zł
 • pizza capricciosa – 33 zł
 • pizza salame – 37 zł

Oraz inne

Adres

Restauracja U Kelenerów
Plac Warszawski 5
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook Restauracji U Kelenerów

Komentarze
TAGI