Bistro Gdańska 22 - Zabrze
Zabrze

Pizza & Bistro Gdańska 22 – Zabrze

on
05/06/2019

Gdańska 22 Zabrze to lokal funkcjonujący w trochę schowanym miejscu, ale na facebookowych grupach krąży opinia, że ich pizza należy do jednych z lepszych w mieście. Na zabrzańskiej mapie gastronomicznej te okolice są wyjątkowe, bo funkcjonują tu aż trzy pizzerie, a dwie z nich już opisałem – We Love Pizza oraz Trattoria La Vecchia Scoula, o których napisałem pozytywne opinie. Gdańska 22 Zabrze to lokal najmłodszy spośród przywołanych, a więc zostawiłem go na koniec.

Przyjemny minimalizm

Lokal zaczerpnął nazwę od adresu i sąsiaduje z osiedlowymi garażami oraz sporym terenem należącym do Państwowej Akademii Nauk. Miejsce nietypowe, ale zauważyłem po swoich gastronomicznych poszukiwaniach, że nawet miejsca w pozornie niekorzystnej lokalizacji mogą funkcjonować z powodzeniem. Bistro jest niewielkie, ale wnętrza są przyjemne – dominują jasne kolory, a wystrój jest minimalistyczny. Wcześniej w tym miejscu funkcjonował pub Iluzja, który w odróżnieniu od Gdańska 22 był ciemny i lekko przytłaczający. Odpowiedni dobór kolorów zmienił charakter tego lokalu.

Pizza w Bistro Gdańska 22

Pizza salame w Gdańska 22 Zabrze

Gdańska 22 to lokal, który chciałem sprawdzić przede wszystkim pod kątem pizzy. W menu knajpy znajdują się również inne dania, jak makarony i zapiekanki. Skupiając się na zakładce z pizzami wybór błyskawicznie padł na salame. Choć salami na pizzy zawsze ceniłem, to obecność szpinaku spowodowała, że nie musiałem się długo zastanawiać. Tutaj też plus dla Gdańska 22 Zabrze! To, co uważamy za standard śmiało przełamują już rzadziej spotykanymi składnikami, a ja lubię takie podejście! Pizzerman z Gdańskiej 22 ma pomysł!
Pizza serwowana przy ulicy Gdańskiej okazała się całkiem fajnym pomysłem na posiłek Po pierwsze, bardzo fajne składniki, a połączenie salami ze szpinakiem wypada wyjątkowo dobrze. Składniki wykorzystywane przy pizzy w zabrzańskim bistro pozwalają cieszyć się tym klasycznym daniem, ale Gdańska 22 Zabrze okazała się mocnym graczem z innego powodu. Mam tu na myśli ciasto! Pizzeria w Zabrzu starannie dopracowała swoją pizzę, dzięki czemu ich goście otrzymują pizzę na cienkim oraz przyjemnie chrupiącym cieście. Duża w tym zasługa kaszy manny, którą podsypują ciasto – kiedy połączymy ciasto z tym składnikiem dostajemy po wypieczeniu chrupkość na wysokim poziomie.

Warto spróbować dla tego ciasta

W obrębie jednego zabrzańskiego osiedla funkcjonują aż trzy pizzerie, które warto odwiedzić! Bistro & Pizza Gdańska 22 Zabrze z pewnością mieści się w gronie najlepszych miejsc z pizzą w mieście. To, co wyróżnia lokal na ulicy Gdańskiej to świetne ciasto, dla którego warto wybrać się do tego miejsca. Kiedy na stół trafia ta chrupiąca pizza, to wiedz, że znalazłeś się w dobrym miejscu.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz:

Pizza & Bistro Gdańska 22 Zabrze – Menu

Pizza:

  • Margherita – 17 zł;
  • Salame – 23 zł;
  • Parma & Rucola – 28 zł;
  • Caprese – 24 zł;
  • Quatro formaggi – 28 zł

I inne.

Pizza & Bistro Gdańska 22 – Adres

ul. Gdańska 22
41-819 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook

Komentarze
TAGS