Pizza z dostawą w Zabrzu
Zabrze

We Love Pizza – Zabrze

on
24/05/2018

Każdy z nas ma taki dzień, kiedy chce zjeść coś dobrego, ale nie ma ochoty wychodzić z domu, ani ślęczeć nad garnkami. Wtedy z pomocą przychodzą takie pizzerie jak We Love Pizza Zabrze! Na tutejszym rynku funkcjonuje wiele pizzerii, ale większość z nich podaje… wyrób pizzopodobny. Taka smutna prawda – dobra pizza w Zabrzu to nie jest standard. Ale są wyjątki! Dzisiaj o jednym z nich.

Pizza na dowóz w Zabrzu

Zostaję w domu i zamawiam pizzę z dowozem. Biorę to, co lubię, czyli wybieram We Love Pizza. Zamówienie przez internet początkowo może przerazić, bo czasami pojawia się komunikat o 150-minutowym czasie oczekiwania na dostawę. Ale spokojnie! Pizzeria najwyraźniej w ten sposób zabezpiecza się  i zwykle posłaniec z pizzą pojawia się o wiele szybciej. Jeśli dziś zamawiam pizzę będąc w Zabrzu i nie mam ochoty na eksperymentowanie, tylko dostanie czegoś naprawdę dobrego, to mój wybór ogranicza się do dwóch lokali, z czego jednym z nich jest właśnie We Love PizzaLubię to miejsce – mały lokal, kilka stolików i ludzie, którzy faktycznie mają mega zajawkę na pizzę. Znam ten lokal od początku i osoby tworzące to miejsce wciąż się rozwijają, żeby doskonalić swoją pizzę. Jestem gotów stwierdzić nawet, że ich ciasto z roku na rok jest lepsze. Zasada jest prosta, jeśli ktoś wkłada serce w to, co robi, to musi wyjść z tego coś dobrego. Nie znam właścicieli, ale stawiam, że tak jest właśnie w tym przypadku, w końcu od samego początku deklarują love do pizzy.

Pizza Góralska w We Love Pizza Zabrze

We Love Pizza Zabrze i ich niezawodna pizza Góralska!

Z zabrzańskim We Love Pizza mam jeden bardzo poważny problem. Zawsze biorę to samo! Raz spróbowałem pizzy Góralskiej i już robię to za każdym razem. Oprócz standardowego sosu pomidorowego i sera  znajduje się na niej boczek, żurawina i wędzony ser. Zwariowałem na punkcie tej ich pizzy Góralskiej! Dla mnie mnie jednym z najważniejszych wyznaczników jakości pizzy jest brak potrzeby zalewania jej sosami. Chociaż We Love Pizza Zabrze do każdego zamówienia dorzuca trzy sosy, to przy zamówieniu Góralskiej idą one do lodówki, żeby czekać na inne przeznaczenie. Ta kompozycja smaków jest bardzo prosta, ale głupotą byłoby efekt ich połączenia zaburzać dodatkowymi sosami. Jest to też przykład pizzy, do której początkowo nie miałem zaufania, bo żurawina nigdy wcześniej nie zasmakowała mi tak jak na pizzy z ulicy Franciszkańskiej.

Lokal oferuje trzy rozmiary ciasta – 30 cm, 40 cm oraz ogromną 50 cm. Wiem, że rozmiar tej trzeciej jest imponujący i zachęcający w szczególności, kiedy do zjedzenia pizzy jest wielu chętnych, ale ten rozmiar to dla mnie jedynie chwyt marketingowy. Osobiście uważam ,że pizza powinna mieć 30 lub 32 cm średnicy, a te 40 cm to już jest dużo, a wycinane z nich trójkąty są nieporęczne. Ale jeśli ludzie mają potrzebę, to dostają wielgachną pizzę. Kto, co lubi!

Pizza w Zabrzu - We Love Pizza

Dobra pizza w Zabrzu?

Pizza w Zabrzu to trudny temat, ale We Love Pizza to wybór, którego nie należy się obawiać. W samym lokalu bywam rzadko, ale obiecuję że się wybiorę i… wezmę coś innego niż góralską. Wtedy też powstanie kolejny wpis o tym małym lokalu, któremu każdy na początku wróżył krótki żywot – wcześniejsze knajpy przy ulicy Franciszkańskiej zwykle szybko zamykano. We Love Pizza Zabrze to także miejsce, które nie osiada na laurach i ciągle się rozwija. Jedna z najlepszych pizzerii w Zabrzu na szczęście ma się całkiem dobrze! 

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz również:

Podsumowanie

 • niewielki lokal, który doskonali swoje menu – dużo pozycji do wyboru;
 • świetna pizza góralska – połączenie bekonu, sera wędzonego i żurawiny jest świetne;
 • jedna z lepszych pizzerii w Zabrzu;
 • idealna do zamówienia do domu.

We Love Pizza Zabrze – Menu

Pizza:

 • Margherita – 15,90 zł / 22,90 zł / 30,90 zł (30 cm / 40 cm / 50 cm)
 • Capriciosa  (szynka, pieczarki) – 18,90 zł / 26,90 zł / 35,90 zł (30 cm / 40 cm / 50 cm)
 • Pollo (kukurydza, papryka, cebula, kurczak) – 22,90 zł / 32,90 zł / 39,90 zł (30 cm / 40 cm / 50 cm)
 • Luciana (boczek, kabanos, papryczka jelapeno) – 22,90 zł / 32,90 zł / 39,90 zł (30 cm / 40 cm / 50 cm)
 • Carbonara – 18,90 zł / 26,90 zł / 35,90 zł (30 cm / 40 cm / 50 cm)
 • Sycylijska – 22,90 zł / 32,90 zł / 41,90 zł (30 m/ 40 cm / 50 cm)

Sałatki:

 • Cezar – 16,90 zł
 • Grecka – 16,90 zł

(są to przykładowe pozycje z menu! Oferta We Love Pizza jest o wiele szersza)

We Love Pizza Zabrze – Adres

ul. Franciszkańska 17
41-819 Zabrze

tel. +48 797 81 01 81

Oficjalny fanpage Facebook We Love Pizza

Godziny otwarcia

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 13.00 – 22.00
Niedziela: 14.00 – 21.00

We Love Pizza Zabrze – Dowóz

Zamówienia na pizzę z dowozem w Zabrzu można składać pod numerami telefonu:

 • 32 257 60 61
 • 797 81 01 81
Komentarze
TAGI