Royal Kebab Zabrze
Zabrze

Royal Kebab – Zabrze

on
10/10/2018

Royal Kebab Zabrze usytuowany na osiedlu Janek to cel podróży wielu fanów tureckiego dania. Mimo, że kebabów w mieście jest pod dostatkiem, to ta niewielka budka nieopodal stadionu Walki Zabrze cieszy się wyjątkową popularnością. Miejsce znam całkiem nieźle, odwiedzałem już wiele razy, ale dopiero dzisiaj decyduje się napisać kilka słów o kebabie w Zabrzu.

Baranina w kebabie daje dużo radości

Zauważyłem, że tematyka kebabów jest mocno poszukiwana na stronie i dotychczasowe wpisy cieszą się sporą popularnością. Royal Kebab na Janku znam od dawna, ale dopiero teraz postanowiłem zrecenzować ich dania. Ogólnie kebab w kontekście RecenzuJem traktuję z przymrużeniem oka. Nie jest żadną tajemnicą, że 90% barów z kebabem podaje właściwie to samo – czyli byle co. Jednak Royal Kebab na tle licznych kebabów w Zabrzu prezentował się od zawsze całkiem nieźle, a być może nawet najlepiej w mieście.

Kebab w kubełku z frytkami w Zabrzu

W Royal Kebab z przyzwyczajenia wybieram duży kubełek z baraniną za 15 zł, a w nim frytki oraz surówki. To, co wyróżnia tę niepozorną budkę to mięso w kebabie. I choć nie jest to mięso przygotowywane na miejscu, jak w gliwickim Się Kręci, to ma ono przyjemny smak. Kebab na osiedlu Janek pod tym względem wybija się się na tle konkurencji, bo jak na standardy barów z kebabem to podają jedzenie, które ma faktycznie smak. Oprócz baraniny można w Royalu dostać standardy, czyli wołowinę lub drób. Jednak to baran sprawia mi najwięcej smakowej radochy.Najlepszy kebab w Zabrzu dostaniecie na Janku

Mój największy zarzut wobec kebabów to właśnie mięso, które w wielu miejscach nazywam „papierowym”. Pozbawione smaku, a idąc dalej mało przypominające mięso. Opisywany kebab w Zabrzu jest inny – zachowuje smak mięsa, a nawet ma soczystość. Taki banał, ale powiedzmy sobie szczerze – większość kebabowni używa czegoś, co nawet obok mięsa nie stało. Tutaj w połączeniu z łagodnym sosem czosnkowym tworzy się fajna kombinacja smaków. Royal Kebab Zabrze serwuje bardzo przyzwoite mięso.

Kebab w Zabrzu na Janku

Twórcy Royal Kebab Zabrze zadbali także o dodatki. Frytki oraz surówki dodawane do kubełka są dobrej jakości, a te pierwsze przygotowywane na bieżąco. Wiele kebabów nie potrafi utrzymać jednostajnego poziomu. Nie wiem z czego to wynika, ale kebab w tym samym miejscu raz może być bardzo dobry, a następnego dnia być beznadziejny. Możliwe, że to kwestia czasu opiekania mięsa, bo w tym przypadku nie możemy mówić o sztuce przyrządzania mięsa.

Najlepsze restauracje na Śląsku z RecenzuJem.pl

W przypadku Royal Kebab Zabrze nie ma tych rozbieżności. Przynajmniej ja takich nie spotkałem. Po wielokrotnych doświadczeniach smakowych na osiedlu Janek uważam, że zawsze utrzymują kebsa na tym samym poziomie. Royal serwuje bardzo przyzwoity produkt i najprawdopodobniej jest to najlepszy kebab w Zabrzu.

Zobacz również:

RecenzuJem,.pl - Facebook

Royal Kebab Zabrze – Menu

Kebab:

  • Rollo z kurczakiem/wołowiną (mały) –  10 zł
  • Rollo z baraniną (duży) – 15 zł
  • W bułce z kurczakiem/wołowiną – 12 zł
  • Kubełek z baraniną (duży) – 15 zł
  • Zapiekanka Royal z kurczakiem/wołowiną – 11 zł

(Menu Royal Kebab Zabrze jest szersze, powyżej wybrane pozycje)

Royal Kebab – Adres

Ul. Sportowa 3
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook Royal Kebab

Royal Kebab – Dowóz

Zamówienia na kebab z dowozem w Zabrzu można składać pod numerem: 725 117 650

Komentarze
TAGI