Restauracja Calavera - Zabrze
Zabrze

Restauracja Calavera – Zabrze

on
24/09/2020

Meksykańskie smaki w Zabrzu! Kiedyś w tym miejscu funkcjonował Tukan, ale teraz restauracja w centrum miasta działa w nowej odsłonie. Przede wszystkim zmieniono nazwę na Calavera, co po hiszpańsku oznacza „czaszka”, a więc restauracja kładzie akcent na meksykański charakter lokalu. Widać to również we wnętrzach restauracji. Czy nowa Calavera to nowa jakość w tym miejscu?

Oryginalne wnętrza Calavery

Za czasów Tukana restauracja była przeciętnym lokalem gastronomiczny, którego wnętrza wpisywały się w kanon przeciętnej polskiej restauracji. Wraz ze zmianą nazwy lokal diametralnie zmienił wnętrza. Sama nazwa i logo restauracji nawiązuje do rozpoznawalnego symbolu święta zmarłych w Meksyku. Lokal dzięki nowej koncepcji stał się nie tylko oryginalny, ale również charakterny. Lubię to!Takich lokali nie ma w Zabrzu i restaurator podjął odważną decyzję, ponieważ te wnętrza bardziej sprzyjają luźnej atmosferze. Mnie akurat to się podoba – dobre miejsce na spotkania ze znajomymi! Wydaje się, że Calavera nie jest stworzona z myślą o oficjalnych spotkaniach, czy uroczystościach. To dobrze, takich miejsc brakuje w Zabrzu! Ale pamiętajcie – jak ktoś nie lubi czaszek, to powinien to miejsce omijać!

Czacha dymi – co serwuje Calavera Zabrze?

Choć Calavera Zabrze ma wizerunek stricte pod kuchnię meksykańską, to ich menu zachowało włosko-meksykański charakter, czyli tak jak było we wcześniejszym Tukanie. Zabrzańska restauracja to przede wszystkim miejsce przyjazne fanom pikantnego jedzenia. Dotyczy to głównie meksykańskiej części menu, co nikogo raczej nie zdziwi. Z włoskich akcentów można spróbować klasyki – pizzy oraz makaronów.

Meksykańska rozgrzewka

Zabrzańska restauracja w swojej ofercie ma kilka ciekawy propozycji na rozgrzewkę. Zdecydowałem się na prosty starter, jakim są frytki z cheddarem. Nie ma co się rozdrabniać nad tak prostym starterem – przyzwoite kawałki ziemniaków, które w połączeniu z sosem dają fajny efekt. Dla fanów pikantnej kuchni meksykańskiej mogę polecić panierowane papryczki jalapeno, które przetestował znajomy – według niego było pikantnie i smacznie.

Papryczki Jalapeno w Calavera Zabrze

Tacos od restauracji Calavera w Zabrzu

Główną atrakcją wieczoru w zabrzańskiej restauracji było tacos con chorizo. Pomysł Calavery jest bardzo ciekawy! Chorizo własnej roboty łączą między innymi z mieloną fasolą, smażonym burakiem i szparagami, a jakby tego było mało, to jeszcze dodają karmelizowaną cebulę. To samo w sobie brzmi oryginalnie i smakowicie! Ale co się wydarzyło, kiedy kelnerka przyniosła zamówione trzy pszenne tortille?

Taco w Calavera Zabrze

Zobaczyłem całkiem przyjemny widok! Calavera Zabrze podaje dania, które już wizualnie robią dobre wrażenie i zachęcają do jedzenia. Ale zostawmy już wizualne aspekty tacos con chorizo i skupmy się na smaku. Zacznijmy od chorizo własnej roboty. Choć pod względem smaku ten składnik robi bardzo dobrą robotę, to jednak nie powiedziałbym, że jest to tradycyjna hiszpańska kiełbasa. Szybciej byłbym skłonny powiedzieć, że to mielona wieprzowina przygotowana na iberyjską modłę. Co bardzo istotne, to mięso jest bardzo smaczne i decyduje o charakterze całego dania.

Do chorizo własnej roboty dochodzą składniki, które mają duże znaczenie, że potrawę polubiłem. Połączenie z mieloną fasolą oraz z burakiem daje wyróżniający posmak. Ten miks smaków daje świetny efekt, które powoduje że to danie jest bardzo fajnym doświadczeniem kulinarnym. Calavera za stworzenie tej kompozycji dostaje ode mnie piąteczke!

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.Calavera Zabrze idzie w dobrą stronę!

Przemiana z Tukana w Calavera wyszła temu miejscu na dobre. W centrum Zabrza pojawiła się w końcu jakieś oryginalne miejsce, a do tego można z nim całkiem smacznie zjeść. To dobry kierunek na weekendowy relaks w gronie znajomych. No i z pewnością miejsce uciechy dla osób, które preferują pikantne smaki!

Zobacz również:

Restauracja Calavera – Menu

 • Nachos – 12 zł
 • Zupa meksykańska – 12 zł
 • Tacos con chorizo – 23,50 zł
 • Quesadilla de pollo – 17,90 / 21,50 zł
 • Burrito americano – 19,90 / 22,90 zł
 • Burrito con Carne – 19,90 / 22,90 zł
 • Fajita – 31,90 zł
 • Grillowany łosoś – 33 zł
 • Pizza Lazio – 27,50 zł
 • Pizza Italiana – 29,50 zł
 • Spaghetti a la carbonara – 19 zł
 • Tagliatele z borowikami – 23 zł

i inne!

Calavera Zabrze – Adres

ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook

Komentarze
TAGI