Bistro U3 Zabrze
Zabrze

Bistro U3 – Zabrze

on
14/10/2018

Od jakiegoś czasu w komentarzach, wiadomościach czy postach Facebooku przewijała mi się nazwa Bistro U3. Zanim zacząłem pisać teksty dla RecenzuJem.pl ta nazwa była mi całkowicie nieznana. Bistro w Zabrzu przy ulicy Wolności funkcjonuje od jakiegoś czasu i podobno podawana przez nich pizza prezentuje bardzo przyzwoity poziom. Do spróbowania nowej pizzerii nie trzeba mnie długo namawiać, a więc przy pierwszej okazji, kiedy musiałem zamówić obiad do domu, wypróbowałem U3 Zabrze.

Pizzeria w Zabrzu z nietypowym wizerunkiem

Jako osoba zajmująca się na co dzień marketingiem, muszę przyznać, że Bistro U3 to restauracja, która ma wizerunek oraz nazwę na bakier z dzisiejszymi trendami. Nie do końca nośna nazwa, do tego opakowana w archaiczne logo, a jak się zagłębić w ich wizerunek na Facebooku to cała oprawa graficzna według trendów sprzed wielu, wielu lat. Przez moment zastanawiałem się nawet, czy to nie celowy zabieg. Wiem, że to miejsce, gdzie skupiamy się na smaku, ale jeśli twórcy U3 tutaj trafią, to mała podpowiedź – warto zainwestować w wizerunek, ludzie na to patrzą!

Pizza na dowóz w Zabrzu z U3

Zmówienie na pizzę do domu zostało złożone wczesnym wieczorem. Nie szukałem żadnych nowych doznań smakowych i postawiłem na klasyczną pizzę capriciozę (pisownia z menu) oraz salami. Jednak warto zwrócić uwagę na inne pozycje, bo U3 Zabrze eksperymentuje i jest kilka ciekawych kombinacji. Jednak tym razem było bez kombinowania i wybrałem sprawdzone kompozycje smaków, które cieszą się popularnością chyba we wszystkich pizzeriach.  Byłem bardzo ciekawy tego, co zostanie mi dostarczone, bo gdyby nie internetowe rekomendacje, to w kolejce do sprawdzenia Bistro U3 byłoby pewnie gdzieś daleko.

Pizza z dostawą w Zabrzu od Bistro U3

Uwielbiam radość, kiedy pizza dociera do domu i można zacząć celebrować jedzenie. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Kiedy otwiera się dostarczone pudełka, już przy pierwszy uderzeniu zapachu możemy stwierdzić, czy warto było składać zamówienie. Bistro U3 przy tym pierwszym kontakcie zapachowym robi bardzo dobre wrażenie. Wizualnie pizza także zapowiadała się bardzo dobrze. No i właściwie wszystkie oznaki, że dostałem dobrą pizzę sprawdziły się! Obydwie pizze, zarówno capricioza jak i salami. Choć to ta druga z bistro w Zabrzu przypadła mi w szczególności do gustu.

Pizza salami z bistro U3 Zabrze

Pizza Salami w nowo poznanym bistro stworzyła świetne połączenie składników. Tłuste z natury salami po wypieczeniu zawsze doskonale łączy się z roztopionym serem. W U3 Zabrze składniki są dobrej jakości, bo na tej pizzy smakowały wyjątkowo dobrze. Prosta pizza, bez zbędnie nawalonych składników – czysta przyjemność jedzenia. Tą pizzą zabrzański lokal zdobył moje serce. I już wiem, ze to nie jest ostatnie zamówienie.

Ciasto pizzy  z U3 Zabrze to złoty środek!

Druga pizza, czyli klasyka, jaką jest capricioza to potwierdzenie, że w Bistro U3 Zabrze potrafią zrobić dobrą pizzę. Abstrahując od samych składników, którym niczego nie można zarzucić, trzeba też napisać kilka słów o samym cieście. Jeśli szukałbym kompromisu między włoskim podejściem do ciasta, a polskim grubym i wyrośniętym, to  tym złotym środkiem jest pizza serwowana w zabrzańskim bistro. Dobra robota!

Pizza do domu w Zabrzu

Bistro U3 w Zabrzu to jedno z większych zaskoczeń. Gdyby nie internauci, których staram się wciągnąć w dyskusje na facebookowych grupach lub na swoim fanpage’u to poznałbym to miejsce o wiele później. Dlatego internet przydaje się w życiu! U3 Zabrze to dowód, że nie szata zdobi knajpę i warto takim nietypowo wizerunkowym miejscom dać szansę. Bo w tym lokalu pracuje ktoś, kto wie jak uszczęśliwić fana pizzy. Dlatego nie popełniajcie mojego błędu i spróbujcie bistro na ulicy Wolności w Zabrzu! Jak się okazało, swoim smakiem ustawiają się w kolejce do tytułu „najlepsza pizza w Zabrzu”. Mam nadzieje, że poza włoskim daniem to, co podaje zabrzańskie bistro to również dobre jedzenie – wkrótce to sprawdzę.

RecenzuJem,.pl - Facebook

Bistro U3 Zabrze – Menu

Pizza:

Margherita – 16 zł
Salami – 20 zł
4 Sery – 27 zł
Capricioza – 22 zł
Pepperoni – 24 zł
Stagioni – 26 zł

Pasta fresca:

Tagliatelle wieprzowe – 26 zł
Spaghetti z omułkami – 26 zł
Lasagne bolognese – 26 zł

(To tylko wybrane pozycje z menu Bistro U3)

Bistro u3 – Adres

ul. Wolności 336
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook

Pizza na dowóz w Bistro U3 Zabrze

Zamówienia można składać pod numerem telefonu: 505 054 801

Komentarze
TAGI