Pizzeria Zapieczone - Zabrze
Zabrze

Bistro & Pizza Zapieczone – Zabrze

on
27/12/2018

Gdzieś w samym centrum Zabrza, w jednej z szarych bram, kiedy do niej wejdziesz, w narożniku podwórka dostrzeżesz niewielką knajpkę. Brzmi tajemniczo, bo świadomość o istnieniu Bistro & Pizza Zapieczone jest taka mała, że dla większości osób istnienie tego lokalu jest niespodzianką. Tymczasem lokal funkcjonuje od dłuższego czasu, więc warto zaznaczyć, że w Zabrzu funkcjonuje takie miejsce. Czas przedstawić Bistro & Pizza Zapieczone Zabrze!

Schowana pizzeria w Zabrzu

Lokal jest nieduży, ale nie sprawia to problemu, bo tłumów tutaj nie ma. Zapieczone Zabrze to lokal, w którym można nie tylko zjeść, ale również spędzić czas ze znajomymi przy piwie. To dosyć istotna informacja, bo często pojawiają się zarzuty, że w centrum Zabrza nie ma miejsc na spotkania ze znajomymi. Bistro & Pizza Zapieczone wybraliśmy ze znajomymi własnie po to, żeby zjeść, napić się i pogadać. I tutaj śmiało można powiedzieć, że bistro/pizzeria spełnia swoją rolę.

Pizza zamówiona w Zabrzu

Problem pizzerii Zapieczone w Zabrzu jest lokalizacja. Niby idealna, bo ścisłe centrum miasta, ale lokal jest umieszczony w jednym z podwórek przy ulicy Wolności. Taki lokal w większości miast powinien szybko zdobywać popularność i przyciągać coraz szerszą klientelę. Zasadniczy problem dla knajp to urokliwe centrum Zabrza – wieczorami wieje pustkami i ciężko spotkać nawet psa z kulawą nogą. A więc okazuje się, że lokalizacja dla restauracji może być tylko pozornie dobra, bo niewielu Zabrzan zdaje sobie sprawę o istnieniu Bistro & Pizza Zapieczone.Pizza dobrze naoliwiona w Bistro & Pizzeria Zapieczone

Jako poszukiwacz nowy smaków w śląskich miastach, namówiłem znajomych na odwiedziny nowego miejsca w Zabrzu, gdzie można zjeść pizzę. Menu od Bistro & Pizzeria Zapieczone posiada więcej dań, ale nadal stawiam na przegląd zabrzańskich pizzerii, więc nasz wybór był zawężony. Menu może nie jest rewolucyjne, ale mimo wszystko ciekawe, bo Zapieczone serwuje pizze z ciekawymi składnikami, odbiegającymi od sieciowego byle czego.

Pizza piekielna moc z Bistro Zapieczone

Mój wybór padł na naoliwioną! Spodobało mi się klasyczne połączenie dojrzewającej szynki oraz czarne oliwki – one zawsze robią dobrą robotę na pizzy. Moi towarzysze wybrali ostrą piekielną moc. Do ostrych potraw muszę podchodzić ostrożnie, ale zawsze spróbuję chociaż jednego kawałka. Po samym zapoznaniu się z menu zapowiadało się, że dostaniemy ciekawą pizzę, a Zapieczone Zabrze ma odpowiednie podejście do włoskiego dania.

Najlepsze restauracje na Śląsku z RecenzuJem.pl

Pizzeria Zapieczone Zabrze stawia na jakość

Pizzę trafiły na nasz stół! Wyglądała zachęcająco i widać, że Zapieczone stawia na jakość! Od razu widać, że wykorzystywane składniki są świeże, a to gwarancja dobrego smaku.  Jak wyglądało, tak smakowało! Całkiem przyzwoicie, bo sam placek może nie jest rewolucją w świecie pizzy, ale spełnia oczekiwania jej fanów. Ciasto nie jest odwzorowaniem włoskiego stylu, ale widać tutaj inspirację mistrzami.

Świeże składniki na pizzy w Zabrzu

To właśnie za tę świeżość składników Bistro & Pizza Zapieczone Zabrze zasługuje na pochwały. Wiele miejsc nie przywiązuje uwagi do tego, co wykorzystuje w swoich daniach, a w szczególności to problem miejsc, których menu jest różnorodne. Pizza w zabrzańskim lokalu może przypaść do gustu i z pewnością miejsce to zasługuje na większe zainteresowanie. Zapieczone to stosunkowo nowy lokal w centrum Zabrza i mam nadzieję, że z czasem będzie pojawiać się w nim coraz więcej ludzi.

Bistro & Pizza Zapieczone Zabrze – Menu

Sałatka szefa kuchni – 15 zł
Schab po chłopsku – 20 zł
Pierś Papaja – 23 zł
Naleśnik „Zielono mi” – 15 zł
Pizza popularna – 20/29 zł
Makaron „Złoty kurczak” – 15 zł
Pizza naoliwiona – 26/34 zł

Bistro & Pizza Zapieczone – Adres

ul. Wolności 254,
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook

Komentarze
TAGI