Trattoria La Veccia Scuola w Zabrzu
Zabrze

Trattoria La Vecchia Scuola – Zabrze

on
04/04/2019

Kiedyś była tutaj restauracja Stara Szkoła, dzisiaj funkcjonuje Trattoria La Vecchia Scuola. Dla fanów włoskiej kuchni w Zabrzu to miejsce może mieć spore znaczenie, bo lokal stawia na jakość i akcenty śródziemnomorskich smaków. Do trattorii wybrałem się na pizzę, bo w mieście krążą opinie, że to jedyne miejsce, które może konkurować z Pizzerią Da Luca. To oznacza, że lokal ambitnie podchodzi do swojej misji, jaką jest serwowanie włoskich przysmaków i trzeba je sprawdzić.

Stara szkoła po włosku

Włoska restauracja w Zabrzu powstała na miejscu lokalu Stara Szkoła, która funkcjonowała kilka lat, ale nie odniosła spektakularnego sukcesu. Poniekąd to druga szansa dla miejsca posiadającego urok starego budownictwa. Wnętrza lokalu są bardzo przyjemne, dobrze przystrojone, a jeśli dopisze pogoda, to warto usiąść także w ogrodzie, gdzie Trattoria La Vecchia Scuola ma przygotowanych sporo miejsc. Ze względu na wczesną wiosnę jeszcze nie mogliśmy cieszyć się otoczeniem restauracji i zadowoliliśmy się stolikiem w jednej z sal zabrzańskiej trattorii.
Od początku wiedziałem, że celem wizyty będzie pizza, ale zabrzańska trattoria ma menu rozbudowane i z pewnością warto wybrać się tam, żeby spróbować również innych włoskich smaków. La Vecchia Scuola nie zarzuca klienta długą listą kompozycji smaków pizz, skupia się na konkretach i oferuje dziesięć pozycji. Każda z nich we włoskim duchu i to mnie cieszy! Tradycyjnie, ale z włoskimi składnikami, a to dobrze wróży.

Pizza Salsiccia w La Veccia Scuola Zabrze

Włoska biała kiełbasa salsiccia w zabrzańskiej trattorii

Mój wybór padł na pizzę z salsiccią, czyli białą kiełbasą kalbryjską. Skąd taki wybór? Bo po wypieczeniu dania robi na włoskim placku świetny efekt smakowy. Oprócz niej na pizzy znalazły się tradycyjne: cebula, czosnek, sos pomidorowy i mozzarella. Sympatyczna kelnerka bardzo szybko przyjęła od nas zamówienie i nie musieliśmy długo czekać na podanie naszego posiłku. Trattoria w Zabrzu działa sprawnie i nie można narzekać na obsługę.

Kiedy na nasz stół trafiły specjały od La Vecchia Scuola Zabrze, od razu można stwierdzić, że w tym lokalu podążają we właściwym kierunku. Oczywiście mam na myśli włoskie wzorce w przygotowaniu dania podbijającego cały świat.

Pizza Diavola w La Vecchia Scuola Zabrze

Trattoria La Vecchia Scuola Zabrze i jej włoskie smaki

Weryfikowanie włoskich smaków we włoskiej Starej Szkole okazało się czystą przyjemnością. Trattoria w Zabrzu robi dobrą włoską robotę! Wiedziałem, że prosta pizza z salsiccią sprawdzi się i tak też było. Bogactwo smaków na pizzy cieszy, ale to nie tylko zasługa jednego składnika. Nie sposób zwrócić uwagi na ciasto, jedno z lepszych w mieście, a jeśli dorzucimy do tego udany sos oraz prawdziwą mozzarellę, to otrzymujemy pyszny efekt! Niby tak nie wiele trzeba, a jednak La Vecchia Scuola Zabrze to wyjątek na tle przeciętnych zabrzańskich pizzerii. Poza pizzą salsiccia na nasz stół trafiła również diavola. Podbicie smaku salami spinata przez ostre akcenty zawsze daje fajny i charakterny smak. Dla mnie, jako osoby z ograniczoną tolerancją na ostre, smak diavoli był akceptowalny i spełnił moje oczekiwania smakowe.

Zabrzańska trattoria zasługuje na pochwały, bo ich pizza to absolutny TOP w mieście. Życzyłbym sobie, żeby trattoria La Vecchia Scuola i pizzeria Da Luca była wyznacznikiem na to, jak powinno robić się pizzę. Te miejsca, to prawdziwe antidotum na bylejakość podawaną przez sieciówki z pizzą.

Trattoria La Veccia Scuola Zabrze – Menu

Przystawki:

  • deska serów – 32 zł
  • deska wegetariańska – 26 zł

Pizza:

  • prosciutto – 34 zł
  • diavola – 32 zł
  • marinara – 32 zł
  • salsiccia – 32 zł
  • capricciosa – 30 zł

Trattoria La Veccia Scuola – Adres

ul. Grunwaldzka 46
41-800 Zabrze

(budynek, w którym kiedyś funkcjonowała Restauracja Stara Szkoła)

Oficjalna strona restauracji

Komentarze
TAGI