Papa Kebab Zabrze - Dowóz
Zabrze

Papa Kebab – Zabrze

on
17/08/2018

Mówią o sobie, że podają najlepszy kebab w Zabrzu. Na gastronomicznej mapie miasta pojawili się całkiem niedawno, ale od samego początku pod ich małą budką ustawiają się długie kolejki. Papa Kebab to dowód, że danie to cieszy się ogromną popularnością, ale czy faktycznie podają tak dobrego kebaba? Trzeba to sprawdzić! W końcu Papa Kebab Zabrze tak intensywnie działa w mediach społecznościowych, że ciężko się nie skusić. Wygląda na to, że kebab w Zabrzu ma nowego, poważnego reprezentanta, ale czy to zasługa tylko marketingu, czy też dobrego jedzenia?

Kebab przy stadionie Górnika Zabrze

Żeby sprawdzić, jak smakuje nowy kebab w Zabrzu trzeba wybrać się pod stadion Górnika. Tam na parkingu znajduje się niewielka budka, w które Papa robi swoje specjały. Siedziba dosyć osobliwa – blaszana blacha ozdobiona wyłącznie czarno-białym menu zaprojektowanym wg dzisiejszych trendów graficznych. Minimalistycznie, ale nieodpychająco, może nawet na swój sposób urkolwie.To, za co ich darzę sympatią od samego początku, to fakt że mają kebab z baraniną. Jeśli knajpa podaje ten rodzaj mięsa, to już w pewnym stopniu odróżnia się na tle konkurencji. Kebab z baraniną w Zabrzu to wcale nie taka oczywistość. Najpopularniejsze fastfoodowe danie w Polsce i jego nowy przedstawiciel w Zabrzu przyciąga tłumy. A niby wszystko jest takie niepozorne, po kosztach. Czyżby smaki od Papy tak bardzo się wyróżniały?

Papa Kebab w Zabrzu

Dobry kebab w Zabrzu u Papy!

Dziś, żeby odnieść sukces w branży kebabowej trzeba przede wszystkim zadbać o składniki. I tutaj mam na myśli wszystko – od ciasta, przez mięso, kończąc na dodatkach. Kebab w Zabrzu jest daniem powszechnym, łatwo dostępnym i w większości miejsc smakuje tak samo. W Papa Kebab Zabrze jest dobrze, lepiej niż u innych! W pierwszej kolejności bardzo fajne ciasto- nie za miękkie, nie za twarde. Ale najważniejsze przychodzi, kiedy wgryziemy się w to, co podaje zabrzański Papa. Mięso podawane w nowym kebabie wyróżnia się odpowiednią soczystością, nie jest suche – choć nadal to mielonka. Dodatki może są standardowe, ale mięso powoduje, że już po kilku gryzach wiemy, dlaczego zabrzanie tak polubili kebaby od Papy!

Kebab obok Górnika Zabrze

Przy pierwszym wpisie na tym blogu pisałem o swoim stosunku do kebabów – lubię je i generalnie pogodziłem się z tym, że zazwyczaj dostaję danie z „papierowym mięsem”. U Papy zero papieru! Tylko dobre mięso! Przy zamówieniu kebaba spróbowałem też czegoś nowego. Papa Kebab w Zabrzu promuje sos miętowy, a więc trzeba było spróbować. To była moja pierwsza styczność z takim sosem i stwierdzam, że może on spokojnie konkurować z klasykami gatunku, czyli z sosem czosnkowym oraz ostrym sosem.

Podoba mi się lokalizacja Papa Kebab, bo stadion Górnika Zabrze to miejsce szczególne dla miasta.  Przypasowało mi również mięso z baraniny, bo smak wyróżnia się na tle innych barów z kebabem. No i podoba mi się również to, że Papa Kebab ma swoją budkę na mojej drodze powrotnej z pracy do domu.  Papa Kebab na ul. Roosvelta zasługuje na rekomendację, a nawet włączył się w walkę o tytuł najlepszy kebab w Zabrzu.

Aktualnie Papa Kebab rozbudował się i ma fajny nowoczesny obiekt z fajnym tarasem na dachu!

Zobacz:

Papa Kebab Zabrze – Menu

Kebab

  • mały/duży – 8 zł/12 zł
  • solo – 10 zł/ 14 zł (mały/duży)
  • talerz – 18 zł
  • Papa kebab – 12 zł

Papa Kebab – Adres

ul. Roosvelta 81 (parking stadionu Górnika Zabrze)
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook Papa Kebab

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do niedzieli: 14.00 – 22.00

Dowóz

Zamówienia na kebab na dowóz w Zabrzu można składać telefonicznie pod nr: 570 781 781.

Czasami ze względu na bardzo duży ruch Papa Kebab Zabrze nie zawsze realizuje zamówienia!

Komentarze
TAGI