Pizzeria Da Luca Zabrze
Zabrze

Pizzeria Da Luca – Zabrze

on
12/08/2018

Pizzeria Da Luca w Zabrzu to miejsce, do którego zawsze chętnie wracam! Miejsce to powinien odwiedzić nie tylko każdy Zabrzanin, ale również mieszkańcy innych pobliskich śląskich miast. Kto wie, czy nie jest to najlepsza pizzeria na Śląsku. Miejsce stworzone przez włoskiego mistrza pizzy oferuje coś, co dla innych lokali jest wręcz nieosiągalne. Da Luca Zabrze to miejsce obowiązkowe dla każdego mieszkańca miasta!

Polska pizza vs włoska pizza

Wybierając zabrzańską Da Luce stawiamy na wyróżniające się smaki. W Zabrzu jest kilka przyzwoitych pizzerii, ale lokal prowadzony przez Gianlucę Villariego jest bezkonkurencyjny i… mimo wszystko uważam, że niedoceniany. W latach 90. miałem okazję kilkukrotnie odwiedzić Włochy i tam uświadomiłem sobie, jak pizza potrafi zaskoczyć. To był zupełnie inny świat pizzy. W tym czasie w Polsce była wyrośniętym plackiem z kiepskiej jakości składnikami, a pizzerii było jak na lekarstwo. A to, co podawali i tak dawało wiele do życzenia. Dostać dobrą pizzę, taką zbliżoną do tej włoskiej, jest ciężko nawet dzisiaj. Tym bardziej, że rynek zdominowały sieciówki, które serwują wyrób pizzopodobny.Włoskie napoje w pizzerii Da Luca Zabrze

Zacznijmy od napojów. Oferta jest włoska, a mój wybór padł na popularne włoskie piwo birra Dolomiti Rossa. W końcu jesteśmy we włoskiej restauracji, więc od początku do końca stawiamy na włoskość. A w pizzerii Da Luca Zabrze nie stanowi to problemu, lokal stawia na wysokiej klasy włoskie produkty, co przekłada się na serwowane w zabrzańskiej pizzerii smaki. Wracając do włoskiego napitku! Dolomiti Rossa to czerwone piwo o intensywnym smaku, które z pewnością znajdzie swoich fanów.

Birra Dolomiti w zabrzańskiej Da Luce

W końcu prawdziwa, dobra pizzeria w Zabrzu

Zabrzańska pizzeria działająca przy placu Warszawskim ma lokalizację dosyć feralną. Niby jest to centrum miasta, ale gdzieś jednak jest schowana. Na szczęście, kiedy pizzeria zaczęła funkcjonować, to szybko rozniosła się wieść miejska, że Zabrze doczekało się pizzerii z prawdziwego zdarzenia. Jak na zabrzańskie realia lokal jest nawet duży, ale mimo to są dni, kiedy o miejsce nie jest łatwo. Nie ma tutaj niepotrzebnego przepychu, jest to prosty lokal, ale zrobiony ze smakiem. Da Luca ma klimat prawdziwej włoskiej knajpki, jakiej w mieście jeszcze nigdy nie było.

Prawdziwa włoska bruschetta

Bruschetta w pizzerii Da Luca – przystawka idealna

Choć restauracja w Zabrzu skupia się na pizzy, to warto zwrócić uwagę również na przystawki! Przy tej wizycie postanowiliśmy zaszaleć i na sam początek wzięliśmy antipasto bruschetta al pomodoro. Jak mówimy o bruschettcie, to pewnie przed oczami macie pokrojoną bagietkę a na niej pomidory z bazylią i czosnkiem – takie proste danie, które szału nie zrobi, ale na początek jest ok. Drodzy państwo, bruschetta podawana w pizzerii Da Luca Zabrze to zupełnie inny wymiar tego dania! Chrupiące pieczywo, przygotowane na miejscu, a na nim przepyszne soczyste pomidory, które w połączeniu z bazylią oraz czosnkiem tworzy w ustach prawdziwą eksplozję smaku. A to przecież dopiero przystawka!

W przypadku pizz też się nie ograniczaliśmy. Zdecydowaliśmy, że trzeba wykorzystać wizytę i spróbować jak najwięcej! W związku z tym wybraliśmy trzy najciekawsze pizze jakie oferuje według nas Pizzeria Da Luca.

Mistrzowska pizza w Da Luca Zabrze

 1. Quattro Stagioni (sos pomidorowy, mozzarella, włoska szynka gotowana, oliwki, karczochy, pieczarki
 2. Da Luca (sos pomidorowy, mozzarella, grillowany bakłażan, kiełbasa salsiccia, borowiki)
 3. Nicola (sos pomidorowy, mozarella, szpinak, gotowana szynka, gorgonzola)

Najlepsza pizza w Zabrzu

No i teraz wypada napisać, która z powyższych uszczęśliwiła mnie najbardziej. Rzecz w tym, że każda z nich była wyjątkowa! Podzielona na 4 części pizza Quattro Stagioni co kawałek oferuje coś innego. Pizzeria Da Luca z każdą kolejną ćwiartką pizzy zabiera nas w podróż do innych włoskich smaków. To, co robi wrażenie to składniki! W szczególności świetne oliwki oraz karczochy. Przy kolejnej pizzy czarowała kiełbasa salsiccia, ale również grillowany bakłażan to bardzo ciekawy dodatek.

Trzecia pizza, która trafiła na nasz stół była pizzą z menu tymczasowego, a był na niej szpinak. Jeśli jesteście tutaj nie pierwszy raz, to pewnie zauważyliście, że te zielone liście darzę wyjątkową sympatią. Również na pizzy, w szczególności na tej, którą podaje pizzeria w Zabrzu. A asystująca szpinakowi gotowana szynka i ser gorgonzola to bardzo dobry skład.

Włoska pizza w Zabrzu

Dlaczego uważam, że Da Luca to najlepsza pizzeria w Zabrzu?

 • wyjątkowe ciasto,
 • brak potrzeby „wzbogacania” pizzy jakimikolwiek sosami,
 • składniki, tutaj zrozumiecie, że jakość składników ma kluczowe znaczenie dla smaku pizzy,
 • za świetne kompozycje smaków, wielu z nich na próżno szukać u konkurencji.

Cienkie ciasto w zabrzańskiej pizzy

Zobacz:

Pizzeria da Luca w Zabrzu w porównaniu z innymi lokalami serwującymi popularne danie stawia na jakość i tradycje. Może nawet właściciel jest ortodoksyjnym włoskim pizzermanem, który nie idzie na kompromisy? I bardzo dobrze! Jest to jedyna pizza w Zabrzu, która przypomina mi smakiem, tę której spróbowałem we Włoszech. Tutaj nie ma żadnej ściemy, nie trzeba zalewać pizzy sosami, żeby miała ona satysfakcjonujący smak. Ba, tutaj satysfakcji towarzyszy zachwyt, który pozwala nam nazwać pizzę serwowaną przez Da Luca Zabrze prawdziwym kulinarnym dziełem sztuki. Pizzeria przy placu Warszawskim to lokal poza konkurencją. Lunga vita a Gianluca Villari!

Pizzeria Da Luca Zabrze – Menu

Pizza

 • Bianca Neve – 25 zł
 • Quatro Stagioni – 26 zł POLECAM!
 • Parma – 32 zł
 • Da Luca – 34 zł POLECAM!
 • Napoli – 24 zł
 • Gorgo – 28 zł
 • Nostrana – 32 zł
 • Pazza – 28 zł

Desery

 • Tiramisu – 11 zł

Przystawka

 • Antipaso Bruschetta al Pomodoro – 16 zł

Pizzeria Da Luca Zabrze – Adres

pl. Warszawski 5
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook

Pizzeria Da Luca Zabrze – Godziny otwarcia

Poniedziałek: ZAMKNIĘTE
Wtorek-Czwartek: od godz. 15.00 do 21.00
Piątek-Sobota: od 13.00 do 22.00
Niedziela: od godz. 13.00 do 21.00

Pizzeria Da Luca Zabrze – Dowóz

Pizzeria Da Luca nie prowadzi sprzedaży na dowóz. Istnieje możliwość złożenia zamówienia telefonicznego i odbioru bezpośrednio w lokalu.

Nr tel. 32 724 47 87

Komentarze
TAGI