Kawiarnia Słodkawa Zabrze
Zabrze

Kawiarnia Słodkawa – Zabrze

on
10/06/2018

Zabrze to miasto mało przyjazne kawiarniom, ale na szczęście są wyjątki, które dzielnie się trzymają. Mowa o zabrzańskiej Słodkawie, miejscu, gdzie podają dobrą kawę i są jednym z niewielu lokali z powodzeniem funkcjonującym w ścisłym centrum miasta. Otóż to, Zabrzańskie centrum zostało zdominowane przez banki oraz apteki. Z żalem można stwierdzić, że to miasto nie jest dla ludzi lubiących wyjść gdzieś na kawę i pyszne ciacho. Dlatego Kawiarnia Słodkawa Zabrze to mały bohater mieszkańców z całej okolicy.

Kawiarnia Słodkawa Zabrze mała, a cieszy!

Niedzielne popołudnie, umawiamy się z koleżanką na kawę w Zabrzu. Jeśli chcecie w tym mieście wybrać się na takie spotkanie, a nie uśmiecha wam się wycieczka do centrum handlowego, to opcji nie ma zbyt wiele. Słodkawa Zabrze to niewielki lokal w ścisłym centrum miasta – zaledwie kilka stolików, ciągły ruch, więc obsługa ma co robić. Zabrzanie najwyraźniej lubią kawę! A może Słodkawa po prostu wbiła się w nisze. No ale kawiarnia nie żyje tylko kawą, bo serwują również ciasta cieszące się równie dobrą opinią.

Kawiarnia w centrum Zabrza

Kawiarnia regularnie oferuje coś innego, ale zawsze coś co wzbudza ciekawość klientów. Zresztą Słodkawa z powodzeniem funkcjonuje na Facebooku i ich wypieki zawsze cieszą się sporą ilością lajków, serduszek oraz komentarzy. Zabrzańska kawiarnia funkcjonuje już kilka lat i trzeba przyznać, że cieszy się sporą popularnością wśród Zabrzan. 

Czarna, intensywna kawa w zabrzańskiej kawiarni Słodkawa

Zacznijmy od kawy! Moje kawowe gusta ewoluowały przez lata. Zaczynałem od kawy rozpuszczalnej z dodatkiem mleka i dużej ilości cukru. Z czasem odpuściłem spore ilości cukru, a aktualnie jedyny wybór to czarna, intensywna kawa ze zmielonego ziarna bez dodatku cukru. W tej chwili to mój faworyt i w Słodkawie wybrałem kawę Americano. To, co czujemy to dobrej jakości ziarno. Dzisiaj kawiarnie nie mogą sobie pozwolić na byle co, klienci przy tak szerokim wyborze kaw w marketach potrafią dzisiaj odróżnić dobre ziarna od byle czego. Słodkawa ma jakość!

Ciasto szpianakowe w Słodkawa Zabrze

Pyszne ciasta od Słodkawa Zabrze

Do kawy musi być ciasto! Tego dnia miałem szczęście, bo dziewczyny z Słodkawy miały ciasto szpinakowe z mascarpone. Na sam jego widok już mi się święcą oczy ze szczęścia! Uwielbiam ciasto szpinakowe! Nie wiem, co mam z tym szpinakiem, ale lubię go w każdej postaci – w naleśnikach, pierogach oraz na słodko. Szpinakowe ze Słodkawy mógłbym jeść codziennie, może nie byłoby to korzystne dla mojej postury, ale z pewnością miałbym zawsze lepszy humor.

Słodkawa Zabrze to fajna, nowoczesna kawiarnia. Można u nich wypić kawę i przegryźć ją smacznymi wypiekami. Lokal pomyślał również o ludziach żyjących w biegu i dla nich przygotował również specjalne kubki – zamawiasz kawę i biegniesz dalej. To miejsce udowadnia, że Zabrze może być fajniejszym miastem z przyjemnymi lokalami! Pytanie, co uniemożliwia powstawanie więcej takich miejsc?

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Słodkawa Zabrze – Menu

Menu Słodkawy jest zmienne, na tablicy pojawiają się codzienne inne pozycje.

Kawy – od 7 do 12 zł
Ciasta – od 8 do 9 zł

W ofercie również świeżo wyciskane soki, szejki oraz gofry wytrawne.

Słodkawa Zabrze – Adres

ul. Wolności 271
41-800 Zabrze

Fanpage Facebook

Słodkawa Zabrze – Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku: 7.30 – 20.00
Sobota: 10.00 – 20.00
Niedziela: 10.00 – 18.00

Komentarze
TAGS