Pizza na dowóz w Zabrzu - Italiana
Zabrze

Pizzeria Italiana – Zabrze

on
13/09/2018

Miałem ogromny problem ze wpisem na temat zabrzańskiej pizzerii Italiana. Stronie towarzyszy hasło „sprawdzamy, gdzie dobrze zjeść na Śląsku” i nie ukrywam, że zależy mi przede wszystkim na opisywaniu fajnych miejsc, które polecam odwiedzić internautom. Pisanie negatywnych recenzji i wytykanie błędów nie jest celem tego bloga i nie daje mi to żadnej satysfakcji. Ostatecznie uznałem, że jeśli ktoś zasłużył na słowa uznania za ciężką pracę, to tak samo sprawiedliwie trzeba ocenić innych. Dzisiejszym bohaterem jest pizzeria Italiana Zabrze.

Najczęściej polecana pizzeria w Zabrzu

Pizzeria Italiana Zabrze została mi polecona przez kilka osób. Co ciekawe, chwalona była nie tylko ich pizza, ale również gyros. Przy zamówieniu do domu postawiłem na włoskie danie, które w wykonaniu knajpy na ul. Ślęczka cieszyło się taką popularnością wśród moich znajomych. Wybrałem capricciosę z szynką oraz neapoletanę, czyli standardowy sos pomidrowy, mozzarellę z dodatkiem anchois. Czas dostawy całkiem przyzwoity, więc szybko można było sprawdzić, co podaje pizzeria w Zabrzu.Już na samym początku pojawiła się pierwsza wpadka zabrzańskiej Italiany – do dwóch pizz zamówiłem napój, którego nie dostałem. Drobiazg, niby kilka złotych, ale zamówiłem i za niego zapłaciłem. Ale ok, można to przeżyć, jesteśmy tylko ludźmi, komuś mogło umknąć. Otwierając zamówienie ukazały mi się 2 pizze – wizualnie nie robiły wrażenia, nawet nie były idealnie okrągłe. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu. Pomyślałem, że to niekoniecznie niedbałość, a inwencja pizzermana, dla którego ważniejszy jest smak niż estetyka. Ale czy na pewno?

Pizzeria Italiana w Zabrzu - Capricciosa

A więc jednak istnieje niedobra pizza…

Jak szybko się okazało Pizzeria Italiana Zabrze serwuje coś, co jest koszmarem miłośników pizzy. W jednym ze wcześniejszych wpisów rozwijałem temat, czego poszukuje we włoskim daniu, a w przypadku pizzerii na ulicy Ślęczka miałem wrażenie, że wszystko jest nie tak. Ciasto cienkie, ale tutaj ilość droższy była raczej śladowa, a więc placek był twardy. Nie mogę się przyczepić za bardzo do sosu pomidorowego, bo właściwie go nie czułem. Składniki robiły wrażenie nieświeżych – pieczarki na capricciosie to była zmora. Już sam wygląd świadczył, że nie były one pierwszej świeżości

Rzecz, która przelała czarę goryczy przy zamówieniu to fakt, że całość była… przesolona! Na drugiej pizzy, gdzie dodatkiem było anchois, granica tolerancja była mocno przekroczona. Wyobraźcie sobie ten z natury słony przetwór rybny w połączeniu z dużą ilością soli. Da się przesolić pizzę? Da się! Nigdy jeszcze nie trafiłem na pizzę, której po prostu nie da się zjeść. Jestem zniesmaczony, że można trafić na taką pizzę i jeszcze za nią płacić. Zawsze krytykuję sieciówki, które moim zdaniem podają produkt pizzopodobny, ale pizzeria Italiana Zabrze przekroczyła moje wszelkie wyobrażenia o niedobrej pizzy. Można mieć wiele pomysłów na przygotowanie pizzy, ale w tym przypadku mówimy o całkowicie nieudolnej sztuce robienia tego dania.

Pizza neapoletana w Zabrzu

Pizzeria Italiana Zabrze największym rozczarowaniem na RecenzuJem

Nigdy nie ukrywałem, że pizza w Zabrzu to temat skomplikowany, raczej dominuje przeciętność, ale poziom Italiany to mimo wszystko ogromne rozczarowanie. I to jeszcze przy lokalu, który był mi rekomendowany przez kilka osób. Były wielkie oczekiwania, a zostało rozczarowanie. Po zamówieniu pizzy na dowóz rozmawiałem ze znajomymi, którzy mi polecali to miejsce i okazał się, że pizzeria zmieniła właściciela. Do tej pory unikałem pisania ostrych recenzji lokali, ale pizzeria Italiana w Zabrzu to największe gastronomiczne rozczarowanie od czasu, kiedy tworzę Recenzujem.pl. Po bardzo pozytywnych doświadczeniach w We Love Pizza, Da Luce, czy nawet skromnej ofercie Szybu Maciej, wylądowałem na skrajnym biegunie świata pizzy.

Aktualnie w tym miejscu funkcjonuje Pizzeria Marinero – sprawdź nową recenzję!

Pizzeria Italiana – Menu

Pizza

  • calzone z gyrosem – 21 zł
  • pepperoni – 18 zł/20 zł (mała/duża)
  • capricciosa z szynką – 20zł/22zł (mała/duża)
  • rucola – 18zł/20zł (mała/duża)
  • wiejska – 20zł/22zł (mała/duża)
  • vegetariana – 16 zł/18 zł (mała/duża)

Gyros

  • z plackiem pszennym – 20zł
  • z ziemniakami smażonymi – 20 zł

Sałaty

  • z grillowanym kurczakiem – 18 zł
  • z gyrosem – 18 zł

Pizzeria Italiana – Adres

ul. Pawła Ślęczka 8
41-800 Zabrze

Oficjalna strona pizzerii Italiana

Pizzeria Italiana – Dowóz

Pizza na dowóz w Zabrzu w Italianie pod nr telefonu: 32 276 70 94

Komentarze
TAGI