Bistro Biały Talerz Sosnowiec
Sosnowiec

Bistro Biały Talerz – Sosnowiec [Opinie, Menu, Ceny, Adres]

on
21/08/2018

Dziś ruszamy ponownie do Zagłębia i sprawdzimy, gdzie w Sosnowcu zamówić domowy obiad. Szukam po prostu obiadu jak od babci, bez jakichkolwiek egzotycznych wybryków. Wybór padł na bistro Biały Talerz Sosnowiec, który tym razem będzie nas karmił w pracy. Chcąc podtrzymać obrany wcześniej kierunek stawiam na absolutną klasykę, jakim jest kotlet schabowy.

Restauracje w Sosnowcu z domowymi obiadami

To, za co można pochwalić wszystkie dotychczasowe poznane restauracje z Sosnowca, które zajmują się dowozem jedzenia, to bardzo sprawna realizacja zamówień i wręcz idealne szacowanie maksymalnego czasu dostawy. Tak też było w przypadku Bistro Biały Talerz Sosnowiec. Przy okazji zamówienia w sosnowieckim Fartuchu obrałem sobie klucz, że w miejscach takich, jak bistro, będę często stawiał na kotlet schabwy. Z jednej strony to klasyka, a z drugiej wszędzie go podają i pozwoli to porównać poziom w różnych lokalach. Wydaje mi się to całkiem rozsądnym kluczem przy restauracjach z domowymi obiadami.Schabowy w Bistro Biały Talerz był podany z pomysłem. Nie tylko sam kotlet, ale na nim jeszcze jajko sadzone. Poniekąd przed nieświadomym kucharzem Białego Talerza w Sosnowcu trafiło się poważne wyzwanie. Kotlet przygotowany kilka tygodni wcześniej w Fartuchu pozostawił po sobie świetne wrażenie i smaka na więcej. Jednak konwencja RecenzuJem nie sprzyja ponownemu zamawianiu tego samego dania w tym samym lokalu. A więc wybór padł na bistro w Sosnowcu.

Kotlet schabowy z jajkiem w Bistro Biały Talerz Sosnowiec

Pomysł na kotlet schabowy z jajkiem sadzonym

Obiad trafił do nas bardzo szybko, a cała jego zawartość była nadal ciepła. Oprócz kotleta z jajkiem sadzonym w skład domowego obiadu zamówionego w Sosnowcu była jeszcze surówka oraz opiekane ziemniaki. Połączenie schabu w panierce z jajkiem sadzonym to całkiem ciekawe połączenie. Tutaj muszę przyznać, że pierwszy raz miałem styczność z kotletem schabowym podanym w ten sposób. Jak tylko obiad do nas dotarł, to oczywiście rozpakowaliśmy i przeszliśmy do najważniejszego – czyli jedzenia.

Tutaj fajerwerków nie było – nie był to schabowy, który by zawstydził babcię. Domowy obiad w Bistro Biały Talerz Sosnowiec nie zrobił wielkiego wrażenia smakowego, a jajko sadzone, które ewidentnie jest fajnym dodatkiem do kotleta, nie spełniło moich oczekiwań. Po prostu, jajko nie było w stanie uratować przeciętnego schabu. Do tego surówka oraz opiekane ziemniaki. Nie mogę napisać, żeby przygotowany przez Biały Talerz domowy obiad był niedobry, ale moje oczekiwania były o wiele większe. Tymczasem trafiłem do krainy przeciętności.

W przypadku domowych obiadów w Sosnowcu nadal polecam Fartuch!

Bistro Biały Talerz – Menu

Placek po węgiersku – 18,30 zł
Devolay – 18,30 zł
Schabowy z jajkiej – 17,30 zł
Żurek – 8,30 zł
Flaczki – 11,30 zł
Naleśnik ze szpinakiem – 13,30 zł
Penne z brokułami i kurczakiem – 16,30
Pierogi z mięsiem – 13,30 zł
Filet  z pieczarkami – 18,30
Pierogi z serem na słodko – 14,30
Filet z grilla – 17,30 zł

Bistro Biały Talerz – Adres

ul. Gospodarcza 32
41-200 Sosnowiec

Oficjalny fanpage Facebook Bistro Biały Talerz

Bistro Biały Talerz Sosnowiec – Dowóz

Zamówienia na obiad z dowozem w Sosnowcu można składać pod nr: 535 507 509

Komentarze
TAGS