Manufaktura Pieroga Sosnowiec
Sosnowiec

Pierogarnia Manufaktura Pieroga – Sosnowiec

on
16/10/2018

Oj, do tego tradycyjnego dania wielu z nas ma słabość. Dzisiaj o pierogach na dowóz, które przetestowałem będąc w Zagłebiu w osobliwie nazwanej knajpie – Manufaktura Pieroga Sosnowiec. Tym razem postanowiłem wyjść poza schemat i spróbowałem czegoś nowego – pierogi z kurczakiem curry. Tradycyjne danie, które w Sosnowcu można dostać w dosyć nietypowej wersji.

Nie tylko ruskie w pierogarni Manufaktura Pieroga Sosnowiec

Oferta pierogarnii Manufaktura Pieroga jest interesująca. Znajdziemy tu smaki znane nam od zawsze, ale także niecodzienne podejście do smaków farszu. Doskonale znane wszystkim pierogi ruskie, czy ten z kapustą i grzybami konkurują z farszem bolońskim, meksykańskim, czy właśnie wybranym przeze mnie kurczakiem curry. Nie ukrywam, że to podejście do pierogów mocno mnie zaintrygowało, bo przecież to danie tradycyjne, a podejście Manufaktury jest bardzo oryginalne.Totalnie egzotycznym pomysłem na farsz wydawały się pierogi z kurczakiem curry. W niepierogowej wersji tak przygotowany drób jest bardzo popularny. Nie ma się co dziwić, bo dobrze przyrządzony kurczak z przyprawą z kuchni indyjskiej potrafi smakować świetnie, a więc moje oczekiwania względem pierogów zamówionych w Sosnowcu były duże. Manufaktura Pieroga Sosnowiec skusiła mnie na taki farsz, a więc przyszedł czas poznać coś nowego.

Nietypowe pierogi, czyli farsz przygotowany z kurczaka curry

Pierogi na dowóz przyszły szybko, a więc mogliśmy sprawdzić, czy pomysły Manufaktury Pieroga są dobre! Wizualnie bardo nietypowy widok – ładnie wykonane pierogi podane zostały z dodatkiem sosu curry. Ciasto bardo dobre, delikatne, ale to czego chciałem głównie spróbować to autorskiego farszu pierogarnii. Musze przyznać, że spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Nawet powiedziałbym, ze oczekiwałem jakiejś wyjątkowej eksplozji smaków i nowego spojrzenia na danie, jakim są pierogi. Ale tak nie było.

Pierogi z kurczakiem curry Sosnowiec

Manufaktura Pieroga Sosnowiec zapewne w dobrej intencji chciało stworzyć tradycyjne danie w nowoczesnej wersji. Jednak sam farsz z kurczaka był lekko kwaskowaty, a podany z lekko słodkawym sosem curry tworzył nie do końca udane połączenie. Co do samego sosu – zastanawiałem się, czy był on robiony na miejscu w lokalu, czy też po prostu zakupiony, bo biło od niego sztucznością. Pierogów zamówionych w Sosnowcu nie uratowało dobre ciasto, bo cała reszta składników pasowała jak kwiatek do kożucha. Tradycyjne polskie pierogi w zderzeniu z nowatorskim podejściu do dania absolutnie wygrywają. Kurczak curry w wykonaniu Manufaktury Pieroga ani trochę nie robił wrażenia i człowiek po zamówieniu aż pluł sobie w brodę, że trzeba było wziąć z przyzwyczajenia ruskie, albo te ulubione ze szpinakiem.

Tradycyjne pierogi wygrywają

Jeśli będzie kiedyś okazja, to spróbuje jeszcze pierogów w Sosnowcu, ale już bez żadnych eksperymentów! Pierogi to polskie danie (nawet te ruskie) i niech tak pozostanie.

Tymczasem jako alternatywę do lokalu Manufaktura Pieroga Sosnowiec polecam Pierogarnię Na Targowej.

RecenzuJem,.pl - Facebook

Pierogarnia Manufaktura Pieroga Sosnowiec – Menu

  • Ruskie (9 szt.) – 13,50 zł
  • Z mięsem (9 szt.) – 14,50 zł
  • Po bolońsku (9 szt.) – 14,50 zł
  • Z serem (6 szt.) – 11,50 zł
  • Meksykańskie (6 szt.) – 12,50 zł
  • Z kurczakiem curry (6 szt.) – 12,50 zł

Manufaktura Pieroga – Adres

ul. 3 maja 31
41-200 Sosnowiec

Oficjalny fanpage Facebook


Pierogi na dowóz w Sosnowcu

Zamówienia na pierogi z dostawą w Sosnowcu można składać pod numerem telefonu: 887 799 701

Komentarze
TAGI