Fartuch Sosnowiec - Kotlet po królewsku
Sosnowiec

Restauracja Fartuch – Sosnowiec

on
01/07/2018

Dzisiaj stawiam na tradycyjną polską kuchnię! Restauracja Fartuch Sosnowiec to jeden z lokali, który może dostarczyć do domu lub pracy to, co w polskiej kuchni uwielbiamy! Mam na myśli oczywiście schabowego. Po różnych eksperymentach jak np. przy Bulwa Nać, tym razem postawiliśmy na klasykę! Dokonaliśmy mocnej selekcji sosnowieckich lokali i wybraliśmy Fartuch! Zobaczmy, z jakim efektem!

Restauracja w Sosnowcu – obiad do pracy

Musze przyznać, że dokonując zamówień telefonicznych lub online zwykle nie biorę pod uwagę naszej tradycyjnej kuchni. Sam nie wiem z czego to wynika, może po prostu chcę spróbować czegoś innego niż zwykle jem w domu. Łamiąc schemat zamówiłem w Fartuchu Sosnowiec kotlet schabowy po królewsku. Jest to schabowy wzbogacony o żółty ser, pieczarki oraz ketchup. Taki nasz tradycyjny schabowy, ale na bogato. Oprócz tego ziemniaki (osobiście nie lubie zamawiać na dowóz frytek, bo zwykle tracą smak) oraz zestaw surówek.Zamówienie z Fartucha Sosnowiec dotarło do nas szybko, przerwaliśmy pracę i przystąpiliśmy do krótkiej uczty. Pierwsze wrażenie bardzo dobre – przyjemny zapach oraz apetyczny wygląd. Zawsze obawiam się w kuchni tradycyjnej, ze dotrze do mnie coś mało apetycznego, ale prawda jest taka, że to się może zdarzyć w przypadku każdej kuchni. Tymczasem restauracja Fartuch przywiozła danie, które niczego nie straciło w trakcie transportu!

Kotlet schabowy w Sosnowcu

Kotlet królewski z restauracji Fartuch Sosnowiec

Przyznam się bez bicia, że nie oczekiwałem cudów po schabowym z sosnowieckiej restauracji. Uważam, że najlepszy kotlet schabowy to taki prosto z patelni, a tu… niespodzianka! Kotlet schabowy z Fartucha z Sosnowca był świetny! Chrupiąca panierka, pełny smaku – to nie był żaden zimny kapeć! Mogę nawet powiedzieć, że Fartuch zrobił mi fazę na kotlet schabowy, bo od dawna tak dobrego nie jadłem. Jakbym mieszkał w Sosnowcu i przyszedłby mi smak na schabowego, to od tej pory kierowałbym się od razu do Fartucha.

Dodatki w Fartuch Sosnowied

Poza samym kotletem, który tak pozytywnie zaskoczył mnie swoim smakiem, bardzo dobra surówka oraz ziemniaki. Na całe szczęście Fartuch podchodzi do swoich klientów poważnie i nie daje swoim klientom podrzędnych kupnych surówek, których za cholerę nie potrafię zjeść. Tutaj jest nie tylko tak jak powinno być, a nawet lepiej. Zamówienie w Fartuchu to mega pozytywne zaskoczenie!

Na tle wszystkich obiadów na dowóz, które zamawiałem w ostatnim czasie, ten w sosnowieckim lokalu był najlepszy. Fartuch w Sosnowcu w trakcie dostawy nie traci swojej świeżości, a tutaj mam na myśli głównie chrupkości panierki, tak ważnej w schabowym.  Okazuje się, że można mimo dostawy dostarczyć do klienta danie, które zachwyci. Niby to był tylko schabowy, niby takie proste danie, a jednak na tle innych potrafią się wyróżnić. Restauracja Fartuch w Sosnowcu, to lokal godny polecenia, w szczególności, kiedy chce się zamówić obiad na dowóz/

Restauracja Fartuch Sosnowiec – Menu

  • De volaille – 21 zł
  • Racuchy z cynamonem – 9 zł
  • Barszcz czerwony z uszkami – 10 zł
  • Zupa diabelska – 11 zł
  • Kotlet schabowy po królewsku – 19 zł POLECAM!
  • Rolady owinięte boczkiem – 26 zł
  • Sznycel – 18 zł
  • Pierogi ruskie – 14 zł

Restauracja Fartuch Sosnowiec – Dojazd

Zgoda 5
41-200 Sosnowiec

Fanpage Facebook

Komentarze
TAGI