Pizzeria Radełko Sosnowiec
Sosnowiec

Pizzeria Radełko – Sosnowiec [Opinie, Menu, Ceny, Adres]

on
08/10/2018

Siedzisz w pracy, nagle czujesz, że chcesz zjeść coś dobrego. Patrzysz na kolegę siedzącego kilka biurek dalej i wiesz, że on czuje to samo. Wtedy podejmujecie szybko decyzję – zamawiamy jedzenie do pracy! Chyba wszyscy tak czasem mamy. Dzisiaj właśnie o takim zamówieniu, w którym zdecydowaliśmy sprawdzić, jak smakuje pizza w Zagłębiu. Pizzeria Radełko Sosnowiec dostała poważne zadanie, jakim było zaspokojenie naszego głodu.

Pierwsza pizza w Sosnowcu

Zamówienie w sosnowieckiej pizzerii to również mój pierwszy kontakt z włoską potrawą w Sosnowcu. Nasz wybór polegał na szybkim researchu lokali i wybraliśmy właśnie Radełko Sosnowiec. Chcieliśmy być nieszablonowi oraz oryginalni, a więc zamówiliśmy pizzę carbonara. Makaron carbonara uwielbiam, a nawet opanowałem sztukę robienia jej w tradycyjnym stylu – bez dodatku śmietany, jak to zwykle robi się w Polsce. Sympatia do włoskiego makaronu oraz gusta koleżanki zadecydowały – pizza z sosem śmietanowym i boczkiem miała przybyć do naszego biura. Od razu lepiej się pracuje ze świadomością, że gdzieś tam, kilka kilometrów dalej w Sosnowcu, ktoś przygotowuje dla ciebie pizzę, która wkrótce zostanie dostarczona.

Pizza carbonara w Sosnowcu

Nie będę przy kolejnym wpisie zaznaczał, że czas dostawy został idealnie wskazany. To już standard, restauratorzy nie karzą czekać swoim klientom. Wybierając pizzerię Radełko liczyliśmy, że dostaniemy kawał dobrego włoskiego placka. Opinie krążące w internecie na temat pizzerii w Sosnowcu były obiecujące. Z drugiej strony gusta odnośnie pizzy są tak podzielone, że nie należy ich traktować jako wyrocznia. Ja lubię pizzę we włoskim stylu, na fajnym cienkim cieśnie, a ktoś inny lubi wyrośnięte ciasto, dużo sera i do tego jeszcze sporo sosu pomidorowego lub czosnkowego. Zawsze liczę przy swoich podbojach związanych z RecenzuJem, że trafię na pizzę przygotowaną według włoskich standardów. Dodatkowy sos na pizzę świadczy o tym, że pizza jest słaba. 

Pizzeria Radełko sosnowiec i smak ich carbonary

Pizza Carbonara z pizzerii Radełko Sosnowiec, na którą mieliśmy takiego „smaka” okazała się chybionym strzałem. Na pierwszy rzut oka ciasto wydawało się fajne, ale już pierwsze kęsy uświadamiły nam, że nie mamy do czynienia z wyższą sztuką robienia pizzy. Przy tak małej ilości sosów danie było suche. Nie jestem zwolennikiem dużej ilości sosów, ale kiedy ich jest za mało to danie też traci na smaku. W przypadku pizzerii Radełko ten złoty środek nie został osiągnięty. No i to, co w pizzy takie ważne, czyli składniki. Tutaj szału nie ma, na pizzy było ich niewiele, a więc generalnie dostaliśmy pizzopodobny placek, który bardziej mi przypominał bagietkę z serem w centrum handlowym.

Pizza w Sosnowcu - Radełko

Pierwszy kontakt z pizzą w Sosnowcu okazał się nie do końca udany, ale na szczęście miasto ma do zaoferowania więcej miejsc, gdzie można jej spróbować. W związku z tym ogłaszam, że nadal szukam miejsca, gdzie zjem dobrą pizzę w Sosnowcu. Jakieś propozycje?

RecenzuJem,.pl - Facebook

Pizzeria Radełko Sosnowiec – Menu

Osioł w Kurniku [40cm] – 38 zł;
Klasyka Smyka [40cm] – 36 zł
Prostak [30cm] – 22 zł
Kozia Bródka  [50 cm] – 46 zł
Carbonara [40cm] – 38 zł
Amerykański Sen [30 cm] – 28 zł

Pizzeria Radełko – Adres

ul. Dobrzańskiego-Hubala 29
41-200 Sosnowiec

Oficjalny fanpage Facebook

Pizza na dowóz – Radełko Sosnowiec

Pizza na dowóz w mieście Sosnowiec, a konkretnie w pizzerii Radełko można składać pod numerem telefonu: 731 299 199

Komentarze
TAGI