Restauracja Grillpoint w Katowicach
Katowice

Restauracja Grillpoint – Katowice

on
24/04/2019

Sięgnijmy po amerykańską kuchnię w Katowicach! Restauracja Grillpoint to knajpa specjalizująca się w amerykańskich specjałach z wołowiny, ale… chwila, chwila! Oni nie podają zwykłych burgerów! Grillpoint bawi się w najlepsze i odważnie łączy mieloną wołowinę ze składnikami, których nie spotkacie w pierwszej lepszej burgerowni. Menu katowickiego lokalu jest zaskakujące, a przy tym apetyczne. Sprawdźmy burgery w Grillpoint!

Menu Grillpointa jest szalone, ale lubię to!

Świat burgerów może być zaskakujący, co doskonale pokazuje menu Grillpointa. Kiedy w knajpach można spotkać wiele wyszukanych kompozycji smaków, to burgery w Katowicach potrafią zaskoczyć. Spodziewalibyście się kompozycji z wątróbką lub kaszanką? Oferta idealna dla fanów kulinarnych eksperymentów, ale tradycjonaliści również będą usatysfakcjonowani, bo nie brakuje klasyki. Po przestudiowaniu menu restauracji obrałem mniej szalony kierunek – Italian Burger. Jak sama nazwa wskazuje, wołowinę połączono z tradycyjnymi składnikami kuchni włoskiej, czyli suszonymi pomidorami, rukolą, pesto oraz serem mozzarella. Znane i lubiane składniki, ale tym razem wkomponowane w świat kuchni amerykańskiej.
Kiedy otrzymaliśmy zmówione burgery zobaczyliśmy cudny widok. Grillpoint Katowice potrafi zrobić dobre wrażenie!

Burger w Katowicach

Włoski burger w Grillpoint Katowice

Choć restauracja Grillpoint to sieć lokali, to nie należy jej utożsamiać z wielkimi sieciówkami serwującymi burgery. Katowicki lokal przygotowuje swoje burgery z dużą starannością oraz korzysta z świeżych produktów, a to widać na pierwszy rzut oka. Zapieczona mozzarella otulająca kawałek wołowiny, czerwona cebula, pomidory oraz rukola nadają kanapce włoskiego charakteru. Problem pojawia się jednak, kiedy wgryzamy się w kanapkę i dochodzimy do wołowiny, bo ta okazuje się rozczarowująco sucha, pozbawiona tej charakterystycznej soczystości. Mięso w burgerze jest najważniejsze i jeśli nie spełnia oczekiwań, to i cała gama dobrych dodatków nie obroni kanapki. Wołowina musi być dobra, a Grillpoint Katowice gdzieś zgubił bardzo ważną jakość.

Jednak są plusy i trzeba to podkreślić. Małym odkryciem przy okazji zamówienia w katowickim Grillpoincie jest pesto w burgerze! Kiedy wołowina byłaby wysokiej jakości to w połączeniu z zielony sosem powstałaby istna amerykańsko-włoska petarda smakowa. Nawet przy przeciętności wołowiny pesto nadaje bardzo dobrego smaku, ale to chyba nie przypadek. Do dania zostały dołączone trzy sosy, a w nim BBQ – jeden z lepszych jakie jadłem w Polsce i urzekła mnie jego lekka pikantność. Katowicka burgerownia w kwestii sosów jest bardzo mocny! Warto też zaznaczyć, że restauracja serwuje bardzo dobre frytki, które przetrwały dostawę i były zaskakująco dobre.

Sosy w Grillpoint Katowice

Burger Italiana

Do pełnego szczęścia brakuje dobrej wołowiny

Poniekąd można być złym na Grillpoint Katowice. Ich produkt jest bardzo dobry, z wyjątkiem… mięsa wołowego. A przecież ono jest najważniejsze i ten składnik ich potraw powinien być perfekcyjny! Fajny pomysł na burgery, ale jeśli jego główny składnik jest przeciętny, to nie mogą one skraść serca fana dobrej wołowiny. Wielka szkoda, bo ich menu jest pełne fantazji!

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz również:

Grillpoint Katowice – Menu

  • Pork burger – 33,99 zł
  • Polish burger – 33,99 zł
  • Burger Pulled Pork – 33,99 zł
  • Popeye Baby Burger – 24,99 zł
  • Italian Burger – 24,99 zł
  • Mexican Burger – 24,99 zł
  • Burger Sunny Smile – 33,99 zł

Restauracja Grillpoint – Adres

ul. Przemysłowa 3
40-082 Katowice

Oficjalna strona Grillpoint

Komentarze
TAGI