Restauracja Chata z Zalipia w Katowicach
Katowice

Restauracja Chata z Zalipia – Katowice

on
20/03/2023

Odwiedzanie takich miejsc jak Chata z Zalipia w Katowicach to czysta przyjemność. Dlaczego? Bo polska kuchnia jest fantastyczna, a w katowickiej restauracji kultywuje się to, co w niej najlepsze. Niech was nie zmyli nazwa, Chata z Zalipia to nie drewniana karczma, jakich w Polsce dużo, to lokal w centrum miasta. A więc przenieśmy się do miasta Katowice,  gdzie można spróbować potraw, które tak bardzo lubimy.

Staropolskie klimaty w centrum Katowic

Jeśli chcecie poczuć odrobinę staropolskiej sielanki, to w centrum miasta Katowice odnajdziecie ją przy ulicy Wojewódzkiej 15. To właśnie w tym miejscu funkcjonuje Chata z Zalipia, która kusi smakami tradycyjnej polskiej kuchni. Wnętrza są ciekawe, bo mają iście staropolski klimat, ale nie mówię tu o kiczowatej konwencji karczmy. Przede wszystkim ściany lokalu są ozdobione ładnymi kwiecistymi malowidłami, które nadają Chacie z Zalipia szczególnego klimatu.

Wnętrza restauracji Chata z Zalipia w Katowicach

Chata z Zalipia w Katowicach to również potrawy kojarzone z kuchnią polską, które tak bardzo kochamy. Odwiedzając takie lokale, jak katowicka restauracja, nie lubię kombinować i stawiam na to, co doskonale znam. Wybór był prosty – rolada wołowa, kluski śląskie i modra kapusta.
Królowa Rola w restauracji Chata z Zalipia Katowice

Obsługa w Chacie z Zalipia jest niezwykle serdeczna, ale również bardzo sprawna. Po złożeniu trzyosobowego zamówienia w zaledwie pięć minut na naszym stole pojawiły się wybrane potrawy. Już chwaliłem wnętrza restauracji pod względem wizualnym, a teraz mogę dodać, że dania serwowane przez Chatę z Zalipia pod tym względem są również imponujące. A jak nie od dziś wiadomo, jemy również oczami.

A teraz czas wgryźć się po kolei w to, co mi zaserwowano. Przede wszystkim uwagę przykuwa rolada, która jest bardziej w kształcie zeppelinu. Śmiało mogę napisać, że w tym kawałku mięsa wszystko się zgadza – delikatność mięsa, dobrej jakości farsz. Jest smacznie. Teraz przejdźmy do modrej kapusty, która w pełni spełnia to, czego oczekuję od tego dodatku. Ja osobiście lubię ją zawsze trochę wymieszać z sosem, bo to dodatkowo podbija jej smak, który określiłbym „śląskim smakiem”. Na sam koniec kluski śląskie i tutaj jest mały zgrzyt. Bo tak jak wyglądają pięknie, to rozczarował mnie ich brak elastyczności i gumowatości. Może nawet byłbym gotów stwierdzić, że spędziły odrobinę za mało czasu we wrzątku.

Chata z Zalipia zachęca sielanką

Podsumowując wizytę w katowickiej Chacie z Zalipia stwierdziłbym, że wszystko się w tym miejscu zgadza. Za niedoskonałe kluski śląskie nie mam zamiaru ich biczować, bo reszta posiłku była bardzo dobra. To miejsce ma w sobie coś przyjemnego, przez co warto ich odwiedzić i spróbować potraw. Menu jest bardzo zachęcające, a panująca w lokalu atmosfera sielankowa – tak jak powinno być w restauracji z tradycyjnymi polskimi potrawami.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Sprawdź inne artykuły:

Menu – Restauracja Chata z Zalipia

  • Żur na własnym zakwasie z jajem i kiełbasą – 17 zł
  • Krokiety z mięsem lub kapustą i grzybami (2 szt.) – 12 zł
  • Pierogi ruskie (8 szt.) – 27 zł
  • Placki ziemniaczane z gulaszem wołowym – 40 zł
  • Rolada śląska – 51 zł
  • Żeberka w miodzie – 42 zł
  • bitki wieprzowe z masłem czosnkowym – 42 zł

I wiele innych!

Adres

ul. Wojewódzka 15
40-001 Katowice

Oficjalna strona internetowa Restauracja Chata z Zalipia w Katowicach

Komentarze
TAGI