Najlepsze restauracje na Śląsku w 2018
Rankingi

Najlepsze restauracje na Śląsku 2018

on
28/12/2018

Końcówka roku to naturalnie czas podsumowań. Blog RecenzuJem.pl rozpoczął swoją działalność w połowie maja i od tego czasu udało się zrecenzować 38 restauracji na Śląsku. W pierwszych miesiącach działalności udało się poznać lokale z takich miast jak Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Sosnowiec oraz Świętochłowice. Miejsc, gdzie zjeść w województwie Śląskim nie brakuje, pod względem gastronomicznym nasz region rozwija się i jest co opisywać! A to daje gwarancje, że przyszły rok będzie również ciekawy!

Jak wybierałem najlepsze restauracje na Śląsku

Wybór był zawężony do powyższych miast oraz do 38 miejsc, które udało mi się odwiedzić w 2018 roku. Jednym z pierwszych celów dla RecenzuJem,pl było jak najszersze opisanie rynku pizzy, w szczególności w Zabrzu, w którym mieszkam. Zadanie udało się wykonać, ale jak pokazuje poniższe zestawienie, znajduje się w nim tylko jedna pizzeria z Zabrza! Oczywiście temat nie został wyczerpany i będzie kontynuowany w 2019 roku.

RecenzuJem,.pl - Facebook

Rozpisanie pięciu najciekawszych restauracji na Śląsku w 2018 roku pozwoliło stworzyć różnorodną listę i każde z poniższych miejsc specjalizuje się w czymś innym, a więc mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Dobra Kasza Nasza – Gliwice

Restauracja Dobra Kasza Nasza w Gliwicach

Restauracja na rynku w Gliwicach to jedno z oryginalniejszych menu, jakie spotkałem w 2018 roku. Tutaj większość menu kręci się w okół kaszy! Okazuje się, że w okół jednego składnika można stworzyć imponującą ilość dań. Wydawałoby się, że kasza to taki pospolity składnik… nic bardziej mylnego. Dobra Kasza Nasza Gliwice otwiera przed swoimi gośćmi nowy świat, w którym królują kasze, a te podawane są na wiele nowatorskich sposobów.

W trakcie wizyty w gliwickiej restauracji spróbowałem połączenie z  czarnymi oliwkami i kurczakiem curry. Jakie to było miłe gastro doświadczenie – niecodzienne połączenie, w którym składniki potrafiły oczarować smakiem. Zapieczone danie w restauracji Dobra Kasza Nasza to przede wszystkim dobrze przyrządzony kurczak, który w asyście dużej ilości czarnej oliwki dawał efekt wow. Już od wielu lat jestem zwolennikiem kasz, więcej lokal nie musiał mnie przekonywać do siebie, ale jestem przekonany że dania serwowane przy gliwickim rynku mogą przekonać nawet kaszanych pesymistów.

Recenzja restauracji Dobra Kasza Nasza w Gliwicach

Skrzydlaty Byk – Zabrze

Burgerownia Skrzydlaty Byk w Zabrzu

Dobrze przygotowaną i wysmażoną wołowiną jestem w stanie się zachwycać co niemiara. Tak było w przypadku burgerowni Skrzydlaty Byk Zabrze, gdzie w 2018 roku jadłem zdecydowanie najlepsze mięsiwo i kompozycję smakową. Lokal w Zabrzu nie ma konkurencji konkurencji, a do swojej specjalności podchodzi po mistrzowsku – tutaj dostałem wołowinę wysmażoną dokładnie według moich preferencji. Jakby tego było mało, to w knajpie jest pozytywna atmosfera, co jest zasługą obsługi.

Skrzydlaty Byk w Zabrzu to jeden z moich gastronomicznych ulubieńców i musiał znaleźć się na liście najlepszych restauracji na Śląsku. Kreatywne podejście do amerykańskiego klasyka powoduje, że chce się do tego lokalu wracać, próbować i zachwycać się świetną wołowiną.

Recenzja burgerów Skrzydlaty Byk w Zabrzu

Restauracja Ormiańska – Gliwice

Restauracja Ormiańska w Gliwicach

Restauracja w Gliwicach to jedno z ciekawszych gastro odkryć roku. Trafiłem tam po rekomendacji, jaką otrzymałem po starcie RecenzuJem.pl. Było zachwalane jako ciekawa alternatywa do restauracji gruzińskich. Jak się okazało Restauracja Ormiańska Gliwice to jedno z miejsc, do którego bez wahania zabrałbym znajomych. Brtuć z wołowiną, która trafiła na mój stół to jedna z najlepszych niespodzianek roku. Ponownie w robili głównej wołowina, ale przygotowana po mistrzowsku, a kuskus z dodatkiem granatu i mięty to mistrzostwo smaku. Restauracja Ormiańska ma swój pomysł na dobre jedzenie!

Kuchnia z bliskiego wschodu oferuje wiele wyjątkowych smaków, a jeśli ktoś chce zacząć z nią przygodę, to Restauracja Ormiańska Gliwice nadaję się w sam raz!

Recenzja restauracji Ormiańskiej w Gliwicach

Restauracja Stek Chata – Gliwice (Ostropa)

Resturacja Stek Chata w Gliwicach

Dla dobrego steka jestem w stanie pojechać nawet na koniec świata! W tym przypadku pojechałem na koniec Gliwic, do Ostropy, gdzie zjadłem najlepszego steka od czasu powrotu z Wielkiej Brytanii. Lokal utrzymany w klimacie Dzikiego Zachodu ma bogate menu, a w nim nie byle co! Wołowina serwowana w gliwickiej restauracji to wysoka jakość i bardzo dobre przygotowanie. Na Śląsku może nie brakuje knajp specjalizujących się w stekach, ale mimo wszystko jest ich niewiele. Stek Chata Gliwice jest w stanie zaspokoić potrzeby miłośników dobrej wołowiny.

No i do tego bardzo oryginalne podanie dań – na starej patelni, a więc jemy niczym kowboj na prerii! Na pochwały zasługują również dodatki, a w szczególności ogórek na ostro! Jakie to było dobre! Tego lokalu po prostu nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu!

Recenzja restauracji Stek Chata w Gliwicach

Pizzeria Da Luca – Zabrze

Pizzeria Da Luca w Zabrzu

To miejsce trzeba odwiedzić! Pizzeria Da Luca Zabrze to najwyższy poziom sztuki robienia pizzy. Restauracja prowadzona przez Włochów serwuje dania przygotowane z włoskich składników, których jakość powala! Tutaj nie zjecie banalnej pizzy z salami, ale dostaniecie prawdziwe dzieło we włoskim stylu. Podczas opisywanej wizyty jako przystawkę spróbowaliśmy bruschettę i tutaj też otrzymaliśmy bogactwo smaku – świetne pomidory, świeża bazylia, no i te ciasto! Wszystkie placki, jakie dostaniecie w zabrzańskiej Da Luce to rzadko spotykana jakość.

W gronie zabrzańskich restauracji Da Luca to prawdziwy rodzynek! A jeśli zestawimy pizzerie w Zabrzu ze śląską konkurencją, to wychodzi na to, że właśnie w tym mieście możecie zjeść najlepszą pizzę na Śląsku. Co oczywiście jest tylko moją subiektywną opinią!

Recenzja pizzerii Da Luca w Zabrzu

Brakuje Ci jakiegoś miejsca w zestawieniu?
Napisz w komentarzu!

Komentarze
TAGI
SPRAWDŹ RÓWNIEŻ