Restauracje Caffe Horst w Bytomiu
Bytom

Restauracja Caffe Horst – Bytom

on
08/05/2022

Rzeczami, które ostatnio potrafią mnie skutecznie zwabić, są śląskie smaki. To właśnie one przyciągnęły mnie do Bytomia, gdzie odwiedziłem Restaurację Caffe Horst. W tym miejscu tradycyjne smaki regionalnej kuchni są na pierwszym miejscu. Bytom to miasto w 100% śląskie, a więc liczyłem na prawdziwą ucztę.

Tradycja na pierwszym miejscu

W tym miejscu kultura śląską jest bardzo ważna. Obiekt ma bogatą historię, której ślady można dostrzec między innymi na ścianach. Ci bardziej zainteresowani mogą zapoznać się ze starymi zdjęciami, a nawet projektami architektonicznymi obiektu. Wszystko to opisane językiem niemieckim. Kawał historii, który warto poznać.Dziś Caffe Horst to przytulny lokal z klasycznym wystrojem. My trafiliśmy na mniejszą, kameralną salę, która w te niedzielne popołudnie była pełna. Restauracja dysponuje również większą salą, idealną na imprezy okolicznościowe. Restauracja przedstawiając się w sieci zaznacza rodzinną atmosferę i to nie jest tylko pusty frazes. W tym miejscu odczuwa się dobrą i serdeczną atmosferę. Głównie za sprawą obsługi z (najprawdopodobniej) właścicielem na czele. W Caffe Horst macie styczność nie tylko ze śląskimi smakami, ale również z regionalną gwarą. Co istotne, wspomniany właściciel posługuje się nią sposób naturalny, co w połączeniu z wcześniej wspomnianą serdecznością dodaje lokalowi jeszcze większą wartość.

Śląski obiad w Caffe Horst w Bytomiu

Trafiając do miejsca wypełnionego tradycją, wybór potraw był bardzo prosty. W lokalu byłem w niedzielę, a więc zacząłem od klasyka, jakim jest rosół.

Rosłów w Bytomiu w restauracji Horst

W klasycznej zupie wszystko było „w punkt”. Rosół od Caffe Horst w Bytomiu wpisuje się we wszystkie wymagania, których powinno się oczekiwać od tej potrawy – nie za tłusty, a do tego świetnie grający z świeżym makaronem oraz odrobiną warzyw.

It’s a kind of magic, czyli karkówa Horsta

Największą uwagę należy skupić na magicznej karkówce Horsta – to ona była głównym daniem tego dnia. Pozycja ta jest wyeksponowana w menu jako specjalność szefa kuchni, a więc trzeba było jej spróbować. Kuchnia śląska to nie tylko rolada i warto było się poznać z karkóweczką. Czy warto było? Oj tak! Teraz uwaga! Raz! Dwa! Trzy! Cztery! Zaczynamy zachwyty!

Magiczna Karkówka Horsta

To, co widzicie na talerzu nie tylko wygląda dobrze, ale również tak smakuje. Urokiem tej potrawy jest prostota, brak kombinowania. Przykładałem są kluski śląskie – proste danie, przy którym nie ma sensu komibnować. Jednak odwiedzając Bytom dostajemy wyjątkową dawkę śląskiego smaku. Niby proste gumiklyjzy, ale jak ktoś je potrafi lepić, to mamy niebo w gębie. Tak też jest w Caffe Horst. Obok klusek mamy dwie kapusty – z grzybami oraz czerwoną. Mnie w szczególności urzekła ta pierwsza, która była duszona na maśle, choć i tej czerwonej nie mogę niczego zarzucić

No i teraz magiczna karkówka! Przyznam, że uśmiechnąłem się, kiedy zobaczyłem w menu napis „magiczna karkówka„, ale po pierwszym kęsie zrozumiałem – w Bytomiu ktoś faktycznie potrafi czarować. Delikatna, soczysta, doskonale współgrająca z sosem. Bardzo zaskoczył mnie ten kawałek wieprzowiny i śmiało mogę stwierdzić, że odnalazłem w śląskiej kuchni konkurencję dla rolady wołowej!

Caffe Horst – Bytom ma perełkę

Bardzo udana wizyta w Bytomiu. W Caffe Horst od samego wejścia towarzyszy bardzo miła atmosfera, a następnie dostajemy najlepsze śląskie smaki, jakie możemy sobie wyobrazić. Doceniam również otaczającą historię, która dodaje takiej wizycie jeszcze więcej pozytywnych bodźców. Jeśli chcecie poczuć trochę tradycyjnego śląskiego smaku, to obierzcie destynację na tę restaurację w Bytomiu.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Sprawdź również:

Restauracja Caffe Horst – Menu

  • żur, sznita i swojski leberwurst – 19 zł
  • rosół z makaronem – 12 zł
  • galert wieprzowy – 23 zł
  • magiczna karkówka Horsta – 39 zł POLECAM!
  • żebra na pańczkraucie – 42 zł
  • filet z latającego kurczaka – 34 zł
  • kotlet ze świnki – 32 zł
  • rolada wołowa – 46 zł
  • camambert z żurawiną – 29 zł

i wiele innych potraw!

Adres

ul. Świętochłowicka 6
41-909 Bytom

Oficjalny fanapge Facebook Restauracji Caffe Horst w Bytomiu

Komentarze
TAGI