Restauracja Modra w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry

Restauracja Modra – Tarnowskie Góry

on
02/02/2022

Restauracja Modra w Tarnowskich Górach to miejsce, do którego dotarła słynna Magda Gessler ze swoimi Kuchennymi Rewolucjami. Tak się składa, że na blogu do tej pory nie było jeszcze knajpy, gdzie pojawiła się słynna restauratorka, a więc tym bardziej warto było sprawdzić ich menu. Do tego Modra to śląskie smaki, na które ostatnio miałem wyjątkową ochotę!

Tutaj były Kuchenne Rewolucje Magdy Gessler

Mocnym wabikiem na klientów może być udział Restauracji Modra w popularnym programie Magdy Gessler, „Kuchenne Rewolucje”. Tak się składa, że dziś recenzowana restauracja z Tarnowskich Gór to pierwsze takie miejsce na moim blogu. Do tej pory nie podążałem szlakiem popularnej restauratorki, ale kiedyś musiał nastąpić ten pierwszy raz.Restauracja Modra to miejsce, które może spodobać się wizualnie. Dominuje tutaj fioletowy kolor oraz nowoczesny wystrój, który nawiązuje do śląskich tradycji. Nie ma tutaj industrialnych motywów (tak jak np. w katowickiej Żurowni), ale również to miejsce pozbawione jakiejkolwiek przaśności. Właściciele Modrej stworzyli bardzo przyjemne miejsce! To dobry początek, ale czy takie samo wrażenie robią ich potrawy?

Rolada, modra kapusta i kluski – śląska klasyka od Restauracji Modra

Decydując się na wizytę w Restauracji Modra wiedziałem nie zaglądając do ich menu, co będę chciał spróbować. Od dłuższego czasu chodził mi po głowie tradycyjny śląski obiad, czyli rolada w asyście modrej kapusty i śląskich klusek. Chociaż byłem zdecydowany, to zapoznałem się z menu i przyznam, że jest bardzo ciekawe – więcej potraw wypisuję poniżej. Mimo chwilowych wątpliwości postanowiłem być konsekwentny i zamówiłem klasyka!

Śląski obiad w Modrej w Tarnowskich Górach

Rolada, kluski śląskie i modra kapusta to nasz kulinarny majstersztyk, a Restauracja Modra nie wymyśla sprawdzonych przepisów na nowo. A co bardzo ważne – serwuje bardzo dobre smaki. Co mnie urzekło najbardziej? Najlepsza rolada wołowa jaką jadłem! Świetne mięso z odpowiednią soczystością, nie ma tu mowy o wysuszonym mięsie. No i ten farsz! Do gustu przypadły mi również ich kluski śląskie, które były idealnie elastyczne, a w smaku przywoływały najlepsze obiady u babci. Pozostaje jeszcze modra kapusta. To też wyższy poziom gastro doświadczeń, ale żeby nie było za słodko w tej recenzji, to nie zaszkodziłaby jej odrobinę więcej wyrazistości w smaku. Biorąc pod uwagę całość potrawy, to Restauracja Modra zaserwowała mi najlepszy śląski obiad, jaki opisałem na RecenzuJem.pl.

Tarnowskie Góry mają restauracyjną perełkę

Do tego miejsca warto było pojechać. Restauracja Modra w Tarnowskich Górach to jedno z moich najciekawszych odkryć kulinarnych w ostatnich miesiącach. Chcąc pokazać komuś kuchnię śląską od jej najlepszej strony, to powinniście wybrać się do tej restauracji. Jeśli Magda Gessler swoimi doświadczeniem przyczynia się do funkcjonowania takich miejsc, to należą się jej brawa. Trzeba jednak pamiętać, że Modra w programie brała udział już jakiś czas temu i to jak dziś działa Modra to zasługa osób, które odpowiadają za to miejsce. Dla nich proponuję owacje na stojąco!

Zobacz również inne restauracje z kuchnią śląską:Restauracja Modra Tarnowskie Góry – Menu

  • żur zabielany z chrzanem na naturalnym zakwasie z wędzoną kiełbasą i ziemniakami – 17 zł
  • pierogi z mięsem z kaczki i skwarkami – 30 zł
  • zupa chlebowa z czosnkiem i skwarkami – 10 zł
  • gołąbki w sosie pomidorowym (2 szt.) – 20 zł
  • żeberka na panczkraucie – 32 zł
  • rolada ślonko, gumiklyjzy, modro kapusta – 42 zł (POLECAM!)
  • karminadle – 24 zł
  • pierogi ruskie (8 szt.) – 20 zł

i wiele innych!

Adres

ul. Gliwicka 238
42-603 Tarnowskie Góry

Oficjalny fanpage Facebook restauracji Modra.

Komentarze
TAGI