Restauracja Pracownia Smaku Orso w Knurowie
Knurów

Pracownia Smaku Orso – Knurów

on
28/04/2023

Choć Knurów jest położony nieopodal mojego rodzinnego Zabrza, to przyznam, że nie za bardzo znam to miasto. Znalazłem jednak powód, żeby w niedzielne popołudnie wybrać się w te okolice i odwiedzić miejsce, które cieszy się bardzo dobrą opinia. Pracownia Smaku Orso w Knurowie jest bohaterem tej recenzji i przyznam już na samym początku – była to jedna z najprzyjemniejszych gastro wypraw, jakie zaliczyłem od czasu powstania tej strony.

Artystyczne podejście nie tylko do jedzenia

Już na samym początku wizyty w Orso w Knurowie dwie rzeczy przykuwają uwagę. Po pierwsze, w tym miejscu jest ważna sztuka, która jest w restauracji wszechobecna. Po drugiej, na wejściu gości wita uśmiechnięta oraz sympatyczna obsługa. Po otrzymaniu menu możecie spodziewać się informacji o tym, co warte jest uwagi oraz o dodatkowych potrawach podawanych tego dnia.
W menu knurowskiego Orso znajdziecie wiele ciekawych pozycji, opierających się na dobrze znanych smakach, które są przełamywane innowacyjnymi akcentami. Ostatecznie na mój niedzielny obiad zamówiłem:

  • rosół (szponder, kaczka, kura, makaron),
  • sznycel cielęcy (z dodatkiem jajka sadzonego, frytek oraz… lodów ogórkowych.

Niedzielny rosół w Pracowni Smaku Orso w Knurowie

Na początek był oczywiście rosół. Po otrzymaniu talerza zwróciłem uwagę, że na stole nie ma żadnych przypraw, jak sól, pieprz, czy niezastąpiona magi. Po spróbowaniu zupy zrozumiałem, dlaczego Orso nie musi podawać przypraw. Smak tego rosołu był idealny, a dodanie choćby szczypty soli lub pieprzu mogłoby jedynie zaburzyć harmonie smaku, którą miała ta tradycyjna potrawa w wykonaniu Pracowni Smaku Orso.

Zupa Rosół w Pracowni Smaku Orso Knurów

Nie oczekiwałem po rosole tak niezwykłego efektu smakowego. Wiele rosołów zjadłem w życiu, ale ten był absolutnie wyjątkowy i nie miałem okazji jeść lepszego. Wywar z trzech mięs ma niesamowicie bogaty smak. Prosta potrawa, którą każdy doskonale zna, ale rosół w Pracowni Smaku Orso mnie oczarował. A był to przecież dopiero początek niedzielnego obiadu.

Sznycel cielęcy z jajkiem sadzonym i odrobina magii

Po zupie na stole pojawiło się danie główne, którym był sznycel cielęcy. Spory kawałek opanierowanego mięsa okazał się delikatny, świetnie doprawiony oraz dosłownie przyozdobiony jajkiem sadzonym. Ale jajko nie tylko miało dodać daniu wizualnego efektu – jego połączenie z mięsem dawało przesympatyczny efekt, który do tej pory wraca do mnie w myślach. Orso w Knurwie uczyniło mnie fanem sznycla cielęcego.

Sznycel cielęcy w restauracji Pracownia Smaku Orso w Knurowie

Do smacznego mięsa podano również grubo krojone frytki oraz lody ogórkowe, które są bardzo ciekawą alternatywą do mizerii. W tej kombinacji przejawia się artysyczne podejście do smaków w Orso, które polega na zabawie oraz eksperymentowaniu. Łącząc mięso cielęce z odrobiną lodów otrzymuje się coś, czego w większości restauracji nie spróbujecie. Dzięki temu Orso zapamiętuje się nie tylko przez dobry smak, ale przez pokazanie innej perspektywy. Ten artystyczny aspekt restauracji w Knurowie powoduje, że na długo zapamiętam ten obiad.

Orso w Knurowie – ta ekstrawagancja jest smaczna!

To była jedna z najciekawszych oraz najsmaczniejszych z moich gastro-wypraw. Jeśli dziś ktoś mnie zapyta, z czym kojarzę Knurów, to już nie odpowiem „Jurek Dudek i Concordia Knurów”. Od dzisiaj odpowiedź może być tylko jedna – Pracownia Smaku Orso. Jeśli mam pozostać przy artystycznych porównaniach, to w tym miejscu maluje się smakiem, nadaje się znanym smakom nowego oblicza oraz podejmuje się nieoczywistych połączeń. Podsumowanie tej recenzji może być tylko jedno – jedźcie do Orso i spróbujcie!

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Sprawdź również:

Pracownia Smaku Orso – Menu

  • boczniak po kaszubsku – 32 zł
  • rosół – 12 zł POLECAM!
  • trybowane kurcze – 52 zł
  • sznycel cielęcy – 62 zł POLECAM!
  • żebro wieprzowe bbq – 48 zł
  • sałatka z kurczakiem – 38 zł
  • burger wołowy – 45 zł

i wiele innych!

Adres

ul. Kapelanów Wojskowych 15a
44-190 Knurów

Oficjalna strona internetowa – Restauracja Orso w Knurowie 

Komentarze
TAGI