Rankingi

Gdzie dobrze zjeść na Śląsku? [Podsumowanie nr 1]

on
22/08/2018

Za mną pierwsze dwadzieścia wpisów na RecenzuJem.pl. Czas leci szybko, nowych miejsc na blogu przybywa, a więc ten mały jubileusz wykorzystam do zrobienia skromnego podsumowania. Dokładniej: postanowiłem wybrać pięć lokali, które mogę polecić z ręką na sercu. A więc sprawdźcie, gdzie dobrze zjecie na Śląsku!

Kebab Się Kręci, czyli najlepszy kebab w Gliwicach

Dobry kebab w Gliwicach z baraniną - Się Kręci

Kategoria: Kebab

RecenzuJem.pl zaczęło się od tej knajpy i był to strzał w dziesiątkę! Gliwickie Się Kręci słynie przede wszystkim z wyjątkowego mięsa. Cała wyjątkowość polega na tym, że w tym miejscu nie dostajemy mielonki, ale pełnowartościowe mięsiwo, które zaskakuje, bo to zupełnie inne oblicze kebaba. To rzadkość, a tutaj w weekendy, obok drobiu i wołowiny, podawana jest również baranina!

Przygotowywane na miejscu mięso to najlepsza reklama tego lokalu. Się Kręci stawia konkurencji wysoko poprzeczkę, bo o tak dobrego kebaba ciężko nie tylko w samych Gliwicach, ale również w całej śląskiej aglomeracji.

Podczas wizyty w gliwickim kebabie wybrałem kapsalon, czyli mniej popularną formę podawania tego dania. Otrzymałem jednego z z najlepszych kebabów, jakie jadłem! To jest naprawdę dobry kebab!

Recenzja Kebaba Się Kręci w Gliwicach

Pizzeria Da Luca, dobra pizza od Włocha w Zabrzu

Kategoria: Pizza

Kiedy powstawało RecenzuJem.pl to Pizzeria Da Luca w Zabrzu była dla mnie absolutnym pewniakiem. Bezapelacyjnie najlepsza pizza w Zabrzu, za którą stoi włoski pizzerman. Jeśli lubicie włoskie danie w wykonaniu powszechnych sieciówek, to czym prędzej powinniście wybrać się do Da Lucki i poznać prawdziwy smak tego kultowego dnia.

Pizzeria prowadzona przez Włochów na Śląsku stawia w 100% na najlepsze składniki, o które ciężko na polskim rynku. Tym sposobem otrzymujemy być może nawet najlepszą pizzę w województwie Śląskim! W mojej recenzji zaznaczałem również, że warto u Gianlucki Villariego zamówić bruschettę, która jest fenomenalna.

Jeśli uważasz się za prawdziwego miłośnika pizzy, to Pizzeria Da Luca w Zabrzu powinna znaleźć się na Twojej liście miejsc obowiązkowych. Raz się pojawisz i będziesz do tego miejsca wracać jak najczęściej.

Recenzja pizzerii Da Luca w Zabrzu

Skrzydlaty Byk i świetne burgery w Zabrzu

Pyszna mielona wołowina w Skrzydlatym Byku w Zabrzu

Kategoria: Burgery

Jedno z moich ulubionych miejsc na zabrzańskiej mapie gastronomicznej! Burgery w tym miejscu to najwyższa półka, głównie za sprawą świetnej wołowiny, od której można się uzależnić. Do tego Skrzydlaty Byk w Zabrzu oferuje ciekawe kompozycje smaków. Lokal niewielki, ale wrażenia smakowe ogromne.

Z dotychczas odwiedzonych miejsc tutaj dostałem najlepszą jakościowo wołowinę i jestem oczarowany. Burgery przeżywają w tej chwili w polskiej branży gastronomicznej prawdziwy renesans, a zabrzański Skrzydlaty Byk pokazuje, że branża idzie w dobrym kierunku. Warto też pamiętać, że w lokalu panuje również świetna atmosfera!

Burgery w Zabrzu, podobnie jak Da Luca, powinna przyciągać fanów dobrego jedzenia z całego regionu.

Recencja burgerów Skrzydlaty Byk w Zabrzu

Restauracja Fartuch – dobry domowy obiad w Sosnowcu

Fartuch Sosnowiec - Kotlet po królewsku

Kategoria: Domowe obiady

Czasem przychodzi dzień, kiedy ma się ochotę zamówić domowy obiad na dowóz. Restauracje w Sosnowcu mają bardzo bogatą ofertę, dlatego tym bardziej cieszę się, że w trakcie swoich poszukiwań szybko trafiłem na Fartuch. Jeśli szukacie miejsca, gdzie dobrze i tanio zjeść w Sosnowcu, to Restauracja Fartuch wydaje się idealnym wyborem. Zamówiony w lokalu kotlet schabowy zostawił po sobie świetne wrażenie i zawsze znajdę dla niego miejsce w swoim brzuchu.

Recenzja Restauracji Fartuch w Sosnowcu

RecenzuJem,.pl - Facebook

Stek Chata w Gliwicach i już wiem, gdzie zjem dobrego steka na Śląsku

Stek Rib Eye w Stek Chata Gliwice

Kategoria: Restauracje amerykańskie

Restauracja specjalizująca się w stekach to właściwie nr 1 na blogu RecenzuJem. Lokal ten uzyskał najwięcej odsłon i bardzo mnie to cieszy! To miejsce powinno wzbudzać takie zainteresowanie. Steki w Gliwicach to coś, czego potrzebowałem od dawna. Po moich kulinarnych doświadczeniach z wołowiną w Wielkiej Brytanii brakowało mi dobrze wysmażonego setka! W końcu trafiłem do Stek Chaty w Gliwicach i mój apetyt został zaspokojony. Mamy na Śląsku restaurację z dobrymi stekami! Cieszy to, że mamy lokal serwujący różne odmiany wołowiny i jeszcze dobrze ją smażą! Takich miejsc jest mało, a więc tym bardziej należy docenić!

Miejsce na uboczu Gliwic uważam za jedno z ciekawszych odkryć w ramach moich poszukiań przy RecenzuJem.pl! Chcesz zjeść dobrego steka? Jedź do Stek Chaty w Gliwicach!

Recenzja restauracji Stek Chata w Gliwicach


Komentarze
TAGI