Kebab w Giwicach - Się Kręci
Gliwice

Kebab Się Kręci – Gliwice

on
15/05/2018

Kebab Się Kręci to miejsce, które odwiedziłem szukając odpowiedzi na pytanie, gdzie jest najlepszy kebab w Gliwicach. Kiedy wybieram się na ten turecki specjał to nigdy nie wiąże z nim wielkich nadziei. W końcu to proste i szybkie danie, po którym nie należy spodziewać się cudów. Moja pierwsza wizyta w gliwickim Się Kręci odmieniła moje nastawienie do tej jakże prostej, ale urzekającej potrawy. Gliwice mają bardzo dobrego kebaba, a lokal się Kręci jest tego najlepszym dowodem!

Się Kręci Gliwice. Kebab, który zaskoczy!

W poszukiwania najlepszego kebaba w Gliwicach trafiłem do wcześniej nieznanego mi Się Kręci. Doświadczenie z tureckim specjałem mam całkiem niezłe, próbowałem go w wielu miejscach, a więc przyszedł czas także na poszukiwanie miejsca, gdzie jest najlepszy kebab w Gliwicach. W trakcie mojego epizodu w Wielkiej Brytanii w sąsiedztwie miałem lokal specjalizujący się w tym daniu i zdarzało mi się w nim bywać – uwierzcie mi, zrozumieć brytyjskiego Turka to sztuka i potwierdzą to nawet osoby ze znacznie lepszym angielskim niż mój. Brytyjska wersja w porównaniu z polską jest inna, ale jedna rzecz je łączy – “papierowe mięso”. Kebab kojarzy mi się z mocno przetworzonym mięsem, które i tak można… bardzo lubić. Nigdy nie oczekiwałem po tureckim fast foodzie edektu “wow”, ale Się Kręci Gliwice udowodniło, że się myliłem!Gliwicki kebab dobrze się kręci

Kwietniowa wizyta w Się Kręci to moje drugie odwiedziny w tym miejscu, co już całkiem nieźle o nim świadczy. Pokazał mi je kolega, specjalista w dziedzinie kebabów i muszę  przyznać, że jego rekomendację zaliczam do najlepszych w ostatnich miesiącach! Gliwicki kebab na tyle mnie zaskoczył, że zaraz po wyjściu z lokalu już planowałem kolejne odwiedziny.

Mimo, że knajpa jest oderwana od centrum Gliwic, to czas na dojazd jest tego wart. Przy Się Kręci Gliwice znajdziemy mały parking, a biorąc pod uwagę, że w środku są jedynie 4 stoliki, to jest on wystarczający. Wystrój ze smakiem, brak tandety, kiczowatych obrazków i mało wyszukanych ozdób. Zwykle bary z kebabem nie zachęcają do dłuższych wizyt, a tutaj wygląda to inaczej. Pod tym względem dla lokalu z kebabem to ogromny plus, bo można zjeść w całkiem fajnym miejscu. Jednak nie jest to miejsce na dłuższe posiadówki ze znajomymi. Raczej zjeść i ruszyć dalej, ale takie miejsca są również potrzebne.

Kebab w Gliwicach

Kapsalon – kebab z dobrego mięsa w Gliwicach

Druga wizyta w Się Kręci Gliwice i drugi raz zdecydowałem się na kapsalon. Za pierwszym razem spróbowałem świetnej baraniny, którą lokal serwuje wyłącznie w weekendy. W pozostałe dni tygodnia można spróbować mięsa wołowego (karkówka) oraz drobiowego. Tym razem zabrakło tego pierwszego i musiałem zadowolić się kurczakiem. Akurat to mięso, które w kebabie lubię najmniej, ale mam przynajmniej argument do trzeciej wizyty, a pewnie nastąpi ona w najbliższym czasie. Krótka informacja dla osób nie wiedzących, czym jest kapsalon – jest to mięso kebab podawane z frytkami zapieczonymi serem plus surówki.

Największą zaletą Się Kręci Gliwice jest mięso! Świeże, przygotowane w piecu opalanym drewnem, a to rzadko spotykane rozwiązanie. Od mięcha podawanego w tym lokalu nie bije sztucznością  Się Kręci serwuje dania zaprzeczające złej sławie mięsa kebab. Przy obydwóch wizytach w gliwickim lokalu dostałem bardzo dobre mięso, jakiego nie spotyka się w większości miejsc z popularnym kebsem. Nawet drób, do którego nigdy nie byłem przekonany, smakuje świetnie! Do tego całkiem fajne frytki. Są dosyć nietypowe, bo nie przypominają standardowych, są grubsze i trochę przypominają belgijską odmianę. No i to co będę powtarzał do upadłego – czuć, że to świeże. Jeśli będę chciał zjeść dobrego kebaba w Gliwicach, to już wiem, gdzie się wybrać! A nawet jestem gotów ogłosić, że Się kręci to najlepszy kebab w Gliwicach.

Jeśli chcesz zjeść dobrego kebaba w Zabrzu, to miejscem godnym uwagi jest Papa Kebab!

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Kebab Się Kręci Gliwice – Menu

Karkówka/Drób Kebab

 • Ciasto – 16 zł
 • Bułka – 16 zł
 • Kubełek – 20 zł
 • Kapsalon – 22 zł – POLECAM!
 • Talerz – 25 zł

Baranina Kebab (tylko w weekendy)

 • Ciasto – 24 zł
 • Bułka – 24 zł
 • Kubełek – 27 zł
 • Kapsalon – 23 zł – POLECAM!
 • Talerz – 34 zł

Dodatki

 • Ser feta – 2 zł
 • Ser mozzarella – 2 zł
 • Sos dodatkowy – 2 zł
 • Papryczki jalapeno – 2 zł

Sosy

 • Czosnek
 • Ostry
 • Tzatzyki

(Prezentowane menu może być nieaktualne – jeśli widzisz różnicę to napisz, postaram się zaktualizować)

Się Kręci Gliwice – Adres

ul. Rybnicka 146
41-800 Gliwice

Oficjalny fanpage Facebook Się Kręci

Kebab Się Kręci – Dowóz

Zamówienia na kebab na dowóz w Gliwicach można składać pod nr telefonu: 883 518 179

[sharethis-inline-buttons]

Komentarze
TAGI