Sushi Gurin Bytom - dowóz
Bytom

Sushi Gurin – Bytom

on
12/04/2019

Sushi to idealna potrawa na spotkania w gronie rodziny czy przyjaciół. Dzisiaj o spontanicznym zamówieniu sushi do domu, które miało umilić niedzielny wieczór. Sushi Gurin Bytom to miejsce popularne, przyciągające sporo ludzi, a więc i nadzieje związane z japońskimi specjałami były spore.

Sushi zamówione na dowóz

Pierwszy raz zdecydowałem się na zamówienie sushi do domu. Biorąc pod uwagę charakter potrawy jest to bardzo dobry pomysł, bo nie ma ryzyka, że danie wystygnie. No i oczywiście dochodzi fakt, że sushi to danie idealnie do jedzenia w szerszym gronie. Różnorodność rolek i sposób ich jedzenia powoduje, że nie jest to zwykły posiłek. Decydując się na zamówienie postawiłem na gotowe zestawy w Sushi Gurin Bytom. Do wyboru jest wiele ciekawych zestawień, ale my poprosiliśmy o zestaw Samurai składający się z 24 sztuk sushi. Dodatkowo, jako rozgrzewka, do zamówienia dorzuciliśmy sześć sztuk kalmarów w panko.

Kalmary w pano od Sushi Gurin Bytom

Chrupiące zawsze smakuje – kalmary w panko

Dostawa od Sushi Gurin Bytom dotarła zgodnie z zapowiedzianym czasem i mogliśmy przystąpić do naszej małej japońskiej uczty w domowym zaciszu. Rozpoczęliśmy zgodnie z planem – od kalmarów w panko. Wszelkie owoce morza w chrupiącej panierce zawsze mi smakują i ktoś musiałby się postarać, żeby tak proste danie sknocić. W przypadku dostawy z sushi baru w Bytomiu smak był zgodny z oczekiwaniami, czyli chrupiąco oraz soczyście. Kiedy takie kalmary błyskawicznie znikają z opakowania, to pojawia się mały smuteczek. Oczywiście było to przewidzenia, ale czekał na nas cały zestaw sushi – główna gwiazda wieczoru, jaką przygotowało Sushi Gurin z Bytomia.

Zestaw Samurai od Sushi Gurin Bytom

Zestaw Samurai od Sushi Gurin Bytom

W skład zamówionego zestawu wchodziły:

 • nigiri pikled sake – 2 szt.
 • nigiri tamago – 2 szt.
 • hosomaki shitake – 3 szt.
 • hosomaki takka – 3 szt.
 • uramaki philadelphia – 8 szt.
 • futomaki takar sake – 6 szt.

O wyborze zadecydowały dwie ostatnie pozycje. Uramaki philadelphia i futomaki sake to póki co mój ulubiony kierunek w doborze sushi. W szczególności te w tempurze robią świetną robotę i tym razem również nie zawiodły. Wszystko co chrupiące jest pyszne! Futomaki takar sake podane z sosem to mój ulubieniec, który spowodował, że leniwa niedziela nabrała dobrego smaku! Nie zawiodły również uramaki philadelphia wyróżniające się zawsze świeżością i lekkością. Teoretycznie te dwa rodzaje rolek powodują, że już byłem zadowolony z zamówienia w Sushi Gurin. Ale trzeba odnieść się również do reszty.

Sushi w Bytomiu - w tempurze

Nie jestem entuzjastą nigiri, ale jak jest okazja, to zawsze ich spróbuje, bo może coś mnie zaskoczy. Połączenie świeżej ryby z ryżem jest smaczne i do tego zdrowe, ale przy reszcie zamówienia wypada dosyć blado, bez spektakularnych eksplozji smaku. Hosomaki to klasyk, który przy dobrym sushimakerze nigdy nie zawodzi. Bar Sushi Gurin Bytom dostarcza dobrze zakręcone rolki i cieszy, że można ich propozycje spróbować również w domu.

Sushi Gurin Bytom – Menu

Zestawy sushi

 •  Samurai (24 szt.) – 64 zł;
 • Sakura (22 szt.) – 54 zł;
 • Osaka (32 szt.) – 94 zł;
 • Maki (34 szt.) – 104 zł;
 • Tokio (52 szt.) – 204 zł;
 • Gurin (68 szt.) – 290 zł.

Sushi Gurin – Adres

Centrum Handlowe Agora – Bytom
ul. Kościuszki 1
41-902 Bytom

Oficjalna strona restauracji sushi w Bytomiu

Komentarze
TAGI