Restauracja Tukan w Zabrzu - obiad na dowóz
Zabrze

Restauracja Tukan – Zabrze [Opinie, Menu, Dowóz, Adres]

on
24/09/2018

Restauracja Tukan w Zabrzu trzyma się dzielnie na mapie gastronomicznej miasta już kilka dobrych lat. Knajpka w centrum miasta to popularne miejsce spotkań, w którym można również zjeść. Chcąc zamówić coś innego niż pizzę lub kebab, Tukan Zabrze wydaje się dobrym pomysłem. Choć restauracja w Zabrzu serwuje pizzę, to do wyboru są również inne włoskie potrawy oraz meksykańska kuchnię. To właśnie potrawy pochodzące ze środkowej ameryki wzbudziły moje zainteresowanie.

Kuchnia meksykańska w Zabrzu

Zabrze ze swoją gastronomiczną ofertą niespecjalnie stara się zaskoczyć fanów dobrego jedzenia, tutaj trzeba nastawić się na standardy – kebabów oraz pizzerii jest pod dostatkiem. Kuchnia meksykańska w śląskim mieście jest raczej niespotykana, a więc Tukan Zabrze jest pod tym względem wyjątkowy. Restauracja w Zabrzu oferuje długą listę dań, a więc do tematu podchodzą poważnie i za samo menu już należy się plus. Warto dokładnie przestudiować, co serwuje restauracja, bo jest kilka ciekawych dań. Przy składaniu zamówienia zaciekawiło mnie, czy restauracja serwująca różne odmiany kuchni jest w stanie w tej różnorodności zachować jakość oraz dobry smak. Oprócz dań meksykańskich w Restauracji Tukan Zabrze dostaniecie włoskie makarony, pizze, przystawki, naleśniki. Menu lokalu jest wymieszaniem dwóch wyrazistych kuchni, pochodzących z różnych części naszego globu. 

Obiad na dowóz w Tukanie

Zamawiając obiad na dowóz zdecydowałem się na meksykańskie oblicze Tukana w Zabrzu. Jak główne danie padło na burrito el tukan, czyli pszenną tortillę z nadzieniem z marynowanego kurczaka, sera cheddar, mielonej fasoli bayo, sałaty lodowej, papryki i pomidora. Bardzo fajne połączenie podawane z salsą oraz śmietaną. Jako dodatek wybrałem papateca, czyli ziemniaki smażone z boczkiem cebulą i papryką. Tak wygląda meksykańskie szaleństwo w Zabrzu!

Papateca - Restauracja Tukan Zabrze

Meksykański pomysł na ziemniaki w Restauracji Tukan Zabrze

Zauważyłem, że restauracje są coraz sprawniejsze w realizacji zamówień na dowóz. Wielokrotnie zamawiając obiady z dowozem nie spotkałem ani razu problemów z czasem realizacji. Dotyczy to wszystkich dotychczasowych miast, w których recenzowałem śląskie restauracje. Tak też było w przypadku restauracji Tukan Zabrze.

Jeśli dla kogoś ma to znaczenie, to dostarczone porcje jedzenia są spore. Jak ktoś lubi zjeść dużo, to w przypadku wybranych przeze mnie dań nie można narzekać. Zacznijmy od dania nazwanego papateca, który w menu Tukana jest w kategorii „dodatki”! Banalnie proste danie. Na tym polega cała magia gotowania – z prostych składników zrobić coś wyjątkowego. Czy papateca w restauracji Tukan Zabrze jest wyjątkowa? Niestety, nie. Każdy ze składników tego dania ma swój wyrazisty smak, ale w daniu serwowanym w recenzowanej restauracji tworzy nijaką całość. Kwestia składników? Złego przyrządzenia? Chyba tego i tego.

Burrito w Restauracji Tukan w Zabrzu

Czy jest w Zabrzu szansa na dobre burrito?

Papateca była jedynie dodatkiem – najważniejsze w całym zamówieniu było burrito od Tukana. Jednak kontakt z meksykańskimi ziemniakami był zapowiedzią tego, co czekało mnie przy głównym daniu. Mam nieodparte wrażenie, że fajny pomysł na menu zabrzańskiej restauracji nie pokrywa się z pomysłem na wykonanie. Najbardziej rozczarowujące w burrito było mięso z kurczaka – suche, pozbawione soczystości i twarde. W mieście nie ma konkurencji w dziedzinie meksykańskiej kuchni – może dlatego dania są pozbawione wyrazistości, nie wspominając o jakiejkolwiek finezji w smaku.  A przecież meksykańskie jedzenie ma taki potencjał, tak wyjątkowe smaki! Restauracja Tukan Zabrza była jedyną nadzieją na dobre burrito w mieście. Nie udało się, miało być meksykańskie „wow”, ale zachwytu nie było.

Wieloletnie obecność zabrzańskiej restauracji na rynku jest wystarczającym argumentem, aby oczekiwać dobrego jedzenia. Tymczasem restauracja w ścisłym centrum miasta zawodzi, bo menu może ciekawe, ale wykonanie już przeciętne.

RecenzuJem,.pl - Facebook

Restauracja Tukan Zabrze – Menu

Dania główne

 • Burrito el Tukan – 21,50 zł
 • Tacos Cerdo – 21,50 zł
 • Zupa meksykańska
 • Tacos Camerones – 25,50 zł
 • Stek drobiowy w sosie bazyliowym – 27,00 zł

Pizza

 • Lazio – 27,50 zł [32 cm]
 • Primavera – 36,50 zł [42 cm]
 • Salami – 22,50 [32 cm]

Makarony

 • Spaghetti Carbonara – 19,00 zł
 • Tagliatelle z łososiem – 25,00 zł
 • Linguini Olio – 21,00 zł

Sałatki

 • Sałatka z kurczakiem – 18,00 zł
 • Sałatka z indykiem i melonem – 19,00 zł

Restauracja Tukan – Adres

ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Restauracji Tukan w Zabrzu

Restauracja Tukan – Dowóz

Jedzenie na dowóz w Restauracji Tukan Zabrze można zamawiać pod nr:  32 271 65 83

Komentarze
TAGI