Gliwice

Lodziarnia Klapec – Gliwice

on
24/06/2018

Dziś chcę wam polecić dobrą lodziarnię w Gliwicach! Temperatury ostatnio mamy już wakacyjne, więc i zapotrzebowanie na lody rośnie w górę. W Gliwicach jest wyjątkowa lodziarnia, do której ustawiają się długie kolejki. Mowa oczywiście o Klapecu, którego gliwiczanie wręcz uwielbiają. No i ja też lubię pojechać do ich lodziarni w Łabędach i rozkoszować się ich wyjątkowymi smakami! A więc sprawdźmy lodziarnie Klapec Gliwice!

Lodziarnia Klapec – najlepsze lody w Gliwicach

Za co lubię Klapec Gliwice? Przede wszystkim za bogactwo smaków! No i trzeba się liczyć z tym, że przy okazji każdej wizyty ma się możliwość poznania nowych smaków. Nie przez przypadek Klapec przy swojej nazwie dodaje hasło „lody mistrzowskie”, oni rzeczywiście przez lata do perfekcji opanowali sztukę tworzenia lodów.

Lody w Klapec Gliwice

W Klapecu najbardziej lubię te niestandardowe smaki. Na co dzień jestem tradycjonalistą, uważam, że dobre lody śmietankowe wymiatają. Ale kiedy staję przed ladą chłodniczą w Klapecu to budzi się ogromna ciekawość „jak to może smakować”? Również przy okazji ostatniej wizyty chciałem spróbować nowych wynalazków, które oferuje lodziarnia w Gliwicach. Teoretycznie do wafla można dać tyle gałek, ile się chce. Pani obsługująca jest gotowa na takie wyzwania, ale nie chcąc być przepadzitym wybrałem trzy smaki, które wzbudziły moje największe zainteresowanie:

  1. Solony karmel – strasznie lubię ten smak i zawsze chętnie do niego wracam;
  2. Mascarpone z wiśnią – zainteresowała mnie jako alternatywa do smaku śmietankowego;
  3. Palone masło – smak, którego jeszcze wcześniej nie spotkałem!Klapec w Gliwicach opanował lody do mistrzostwa

Oprócz wyjątkowych smaków lodziarnia Klapec z Gliwic oferuje również różne formy podania. Ten najpopularniejszy to wafle, które są w różnych kolorach: standardowym, czarnym oraz czerwonym. Chociaż kto wie, czy od czasu mojej wizyty mistrzowie lodów nie wymyślili już kolejnego wariantu. Oprócz tego lody można zamówić w obrendowanym kubeczku papierowym oraz w szklanym pucharku. Nie brakuje również dodatków jak polewy, czy owoce. Ogólnie Klapec Gliwice zawsze jest gotowy zaspokoić potrzeby klientów o różnych preferencjach. Ja swojego loda postanowiłem zjeść w czarnym waflu – dobry kontrast do jasnej kompozycji moich smaków.

Lody w Gliwicach - Klapec

Lody o smaku palonego masła – cudowny wynalazek w lodziarni Klapec Gliwice

Solony karmel niczym mnie nie zaskoczył, to już sprawdzony smak, który zawsze mi smakuje. Nowością było mascarpone z wiśnią oraz palone masło. Bohaterem tego dnia był zdecydowanie ten drugi! Kojarzycie mleko zagęszczone z tubki? Właśnie tak mniej więcej smakuje palone masło z Klapeca. Dla mnie to całkowity czad, bo przypomina mi ulubione smaki dzieciństwa. A więc smak dający dużo radości! O to chodzi! 

Mistrzowie lodów z Klapeca mają prawo czuć się ulubieńcami Gliwiczan. Przed lokalem w ciepłe dni zawsze jest długa kolejka i chwilę trzeba poczekać na swojego upragnionego loda. Ale wszyscy, którzy tu trafiają, doskonale wiedzą, że jeśli mowa o Klapec Gliwice, to warto być cierpliwym! Nie zniechęcajcie się i poznajcie mistrzowskie smaki od gliwickich lodziarzy!

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz również:


Lodziarnia Klapec – Menu

Gałka lodów – 3,00 zł
Rurka ze śmietaną – 3,00 zł
Śmietana – 3,00 zł
Polewa (różne smaki) – 1 zł
Świeże owoce – 4,00 zł

Lodziarnia Klapec – Dojazd

Ul. Strzelców Bytomskich 4
44-109 Gliwice

Fanpage Facebook

Komentarze
TAGI