Krewetki w tempurze w Shrimp House
Gliwice

Shrimp House – Gliwice

on
14/01/2019

Dziś zabieram was do wyjątkowego miejsca! Lokal Shrimp House Gliwice, który działa na ulicy Dolnych Wałów, to miejsce cieszące się rosnącą popularnością. Nic dziwnego, dostaniecie w nim krewetki podawane na wiele sposobów. W Shrimp House każdy, kto zauroczył się w tych owocach morza, może spróbować różnorodnych pomysłów wykorzystania tych smacznych skorupiaków. Już od dawna zaliczam się do miłośników krewetek, więc gliwicki oddział tej sieciówki był na mojej priorytetowej liście. Trochę wolnego czasu pozwoliło w końcu poznać ich smaki!

Krewetki w Gliwicach

Shrimp House to miejsce idealne miejsce dla każdej osoby, która dotychczas krewetek nie próbowała. Knajpa na Dolnych Wałów ma fajny zestaw dań, a więc istnieje szansa pokierowania się własnymi preferencjami. Miejsce może nie jest wielkie, ale przestronne, udekorowane i wyposażone według sieciowych standardów, a na jednej ze ścian błyszczy bohaterka tego lokalu – pomarańczowa krewetka. Popularnego skorupiaka próbowałem już w różnych wariantach i od zawsze tą ulubioną była tempura. Gdybym zrobił TOP10 swoich ulubionych dań, to myślę, że w gronie wyróżnionych znalazłyby się właśnie chrupiące krewetki.

Neon Shrimp House Gliwice

W dniu kiedy trafiłem do lokalu ruch był znikomy, a więc spokojnie można było wybrać stolik. Po krótkim czasie oczekiwania dostaliśmy gotowe zamówienie, które odbiera się przy barze. Tempura shrimp to 8 krewetek w cieście, do tego sosy mango oraz majonezowy. Do wyboru jest również bagietka lub frytki – ja wybrałem te drugie.Shrimp House Gliwice i ich pomysł na krewetki

Krewetki w tempurze są podawane w fajnym pojemniku wyścielonym firmowym papierem, w który świetnie prezentuje się zamówione danie. Oczy aż się cieszą, kiedy przed człowiekiem stoi danie zamówione w Shrimp House Gliwice! Lokal wpisuje się w bieżący trend, że jedzenie ma nie tylko dobrze smakować, ale również dobrze prezentować się wizualnie. W przypadku sieciówki jest to duża zaleta i na całe szczęście lokal może ma formułę baru przypominającego fast food, ale dania przygotowane są z odpowiednią starannością, bez fuszerki.

Krewetki z gliwickiego Shrimp House mają w sobie doskonałą soczystość, a w połączeniu w tempurą tworzy wymarzoną kombinację smaków. Osiem kawałków tego dania z dodatkiem słodkawego sosu mango, to mocny cios gastro-doznań. Klasyczne połączenie z sosem majonezowym również robi dobrą robotę, ale to jednak mango robi większe wrażenie. W moim przypadku cała uwaga przy jedzeniu w Shrimp House Gliwice skupiła się w okół krewetek i to one powodują, że posiłek jest bardzo dobry. Oczywiście frytki i surówki są tutaj świetnym dodatkiem, ale jednak na mojej tacce bohaterem były pyszne krewetki!

Najlepsze restauracje na Śląsku z RecenzuJem.pl

Kolejne miejsce w Gliwicach, gdzie dobrze zjesz

Gliwickich restauracji jest pod dostatkiem, ale Shrimp House to jedna z ciekawszych propozycji. Nazywanie tego miejsca „barem” mogłoby być lekko krzywdzące dla tego lokalu, bo narzuca skojarzenia z niskimi standardami. Tymczasem Shrimp House to świetne miejsce na obiad, czy kolacje, gdzie obsługa sprawnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, a podawane posiłki z pewnością nie przypominają przeciętnych barowych kompozycji.

Tempura shrimps w Gliwicach

Jeśli szukacie nowych doznań smakowych w Gliwicach, to Shrimp House powinien przyciągnąć waszą uwagę. Ja po pierwszej wizycie i zjedzeniu krewetek w tempurze, wiem, że wrócę! Italian shrimp, czyli krewetki smażone na białym winie z masłem w asyście makaronu, czosnku i pietruszki to mój następny cel. To brzmi tak dobrze, że pewnie w najbliższych tygodniach znowu udam się do knajpy na Dolnych Wałów.

Zobacz również:

Shrimp House Gliwice – Menu

Szaszłyk z krewetek – 30 zł
Shrimp salad – 30 zł
Zupa shrimp pho – 20 zł
Tempura shrimp – 30 zł POLECAM!
Italian shrimp – 30 zł
Garlic shrimp – 29 zł

Shrimp House – Adres

ul. Dolnych Wałów 8
44-100 Gliwice

Oficjalny fanpage Facebook

Komentarze
TAGI