Dobra Kasza Nasza w Gliwicach
Gliwice

Restauracja Dobra Kasza Nasza- Gliwice

on
04/09/2018

Gliwice to prawdziwe eldorado dla poszukiwaczy smaków. W porównaniu z sąsiednimi miastami, może pochwalić się długą listą knajp godnych polecenia. Restauracja w Gliwicach, którą dzisiaj się zajmiemy postanowiła do mistrzostwa opanować dania z użyciem kasz. Pomysł ciekawy, tym bardziej, że je bardzo lubię, a więc trzeba było sprawdzić, co oferuje Dobra Kasza Gliwice.

Oryginalna restauracja przy rynku w Gliwicach

Restauracja przy rynku w Gliwicach cieszy się sporą popularnością. Zresztą gliwicki rynek ma to do siebie, że w okół niego znajdziemy wiele ciekawych lokali. W tym mieście jest w czym wybierać! Dobra Kasza Nasza Gliwice to przede wszystkim bardzo ciekawe menu. Dominuje oczywiście kasza, ale restauracja pokazuje jak ogromne możliwości ma ten składnik i można na nim zbudować bardzo kreatywne menu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo  kaszę można połączyć teoretycznie ze wszystkim. A co dla nas najważniejsze – efekty okazują się bardzo smaczne!Dobra Kasza Nasza to również restauracja w Gliwicach, która została urządzona w dobrym guście. Mogłoby się wydawać, że główny składnik dań sugerowałby sielski, czy biesiadny styl. Tutaj tak nie jest – nowoczesny design, przyjemne wnętrze. Sporo stolików, a w niedzielne popołudnie wszystkie zajęte. Lokal na taki ruch jest gotowy, dziewczyny z obsługi bardzo sprawnie radzą sobie z dopilnowaniem sali. Brawo!

Restauracja przy rynku w Gliwicach - Dobra Kasza Nasza Przystawka w Dobra Kasza Nasza

Dobra Kasza Nasza i ich czary z kaszy

Była to moja pierwsza wizyta w gliwickiej restauracji, więc postanowiłem eksperymentować! I to właściwie od samego początku, czyli od przystawek. Najpierwszy rzut poszły kotleciki jaglano-serowe podawane z sosem na bazie jogurtu, czosnku i ogórka oraz placuszki jaglane w asyście sosu jogurtowo-żurawinowego.  Przystawki restauracji w Gliwicach przygotowane bez udziału soli mają fajny, naturalny smak, a uwagę przyciąga sos powstający z połączenia jogurtu i żurawiny. Zarówno kotleciki, jak i placuszki świetnie komponują się z podawanymi sosami, które na 100% są przygotowywane na miejscu.

Dobra Kasza Nasza Gliwice - kurczak curry i czarne oliwki

Kurczak curry i czarne oliwki w połączeniu z kaszą perłową

Pierwsze skojarzenie jakie można mieć z kaszą to dania typowo polskie. Dobra Kasza Nasza Gliwice stara się odczarować ten wizerunek i przepis na kasze nie jest taki oczywisty. Mnie skusił kurczak curry i czarne oliwki, które razem z kaszą zostały zapieczone w piecu. Tutaj ponownie warto zaznaczyć, że przy tak sporym ruchu Dobra Kasza Nasza bardzo sprawnie realizuje zamówienia i nie ma mowy o długim czasie oczekiwania.

Kasza perłowa z kurczakiem curry i czarnymi oliwkami okazały się bardzo dobrym wyborem. Fajne połączenie, które z polską kuchnia nie ma nic wspólnego. Myślałem, ze w daniu będą jednak dominować kawałki kurczaka, ale tutaj Dobra Kasza Nasza w Gliwicach zaskakuje i podaje danie, w którym na oliwkach nie oszczędzano. Do zestawu dochodzi jeszcze surówka z białej kapusty oraz sos czosnkowy. Ta wizyta otwiera oczy, że z kaszą można robić czary, a Dobra Kasza Nasza opanowała tę sztukę na bardzo wysokim poziomie. Kasza z pieca zyskuje fajnej sypkości i świetnie współgra z resztą składników. Wizyta w gliwickiej restauracji może zainspirować do eksperymentowania we własnej kuchni. Ja pewnie coś popróbuje w najbliższym czasie.

Kasza perłowa z kurczakiem curry i czarnymi oliwkami

Restauracje w Gliwicach mają pomysły!

Duża konkurencja w branży gastronomicznej w Gliwicach powoduje, że restauratorzy, żeby przyciągnąć klientów muszą mieć pomysły. Dziś sam fakt ruszenia nowe knajpy nikogo w tym mieście nie rusza. Bardziej wzbudza pytanie, czy są w stanie mieszkańcom Gliwic zaoferować coś wyjątkowego. Restauracja Dobra Kasza Nasza to świetny pomysł na menu. Niby prosty, a jednak kreatywny. Do tego fajne wnętrza i restauracja przy gliwickim rynku kwitnie. Oby tak dalej! 

Zobacz również:

Dobra Kasza Nasza Gliwice – Menu

Kasze z pieca:

 • Zapiekane brokuły i kukurydza – 23,90 zł
 • Peklowana kruszka wieprzowa – 24,90 zł
 • Kurczak curry i czarne oliwki – 23,90 zł POLECAM!
 • Szynka z jajkiem i zsiadłym mlekiem – 23,90 zł
 • Kurczak pieczony z cebulką – 25,90 zł
 • Boczek ze śliwkami zapieczonymi – 22,90 zł

Dania z kuchni:

 • Żeberka zapiekane z gruszkami – 30,50 zł
 • Polędwiczki w sosie podgrzybkowym – 33,50 zł
 • Krupniok z cebulką – 20,00 zł
 • Pierogi z kaszą i wątróbką – 16,50 zł
 • Pieczeń wołowa w sosie – 33,50 zł
 • Filet z kurczaka w suszonych pomidorach – 29,50 zł

Dania dla dzieci:

 • Kotlet z piersi z kurczaka – 14 zł
 • Naleśniki z jabłkami – 6 zł / 12 zł (1 szt./2 szt.)

Przystawki:

 • Smażony ser góralski z żurawiną – 18 zł
 • Kotleciki jaglano-serowe – 11 zł

(To tylko wybrane pozycje z menu restauracji Dobra Kasza Nasza w Gliwicach)

Dobra Kasza Nasza – Adres

Rynek 3
44-110 Gliwice

Oficjalny fanpage Facebook

Dobra Kasza Nasza – Godziny otwarcia

Poniedziałek: 12.00-22.00
Wtorek: 12.00-22.00
Środa: 12.00-22.00
Czwartek: 12.00-22.00
Piątek: 12.00-23.00
Sobota: 12.00-23.00
Niedziela: 12.00-22.00

Komentarze
TAGI