Restauracja Taco Mexicano w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry

Restauracja Taco Mexicano – Tarnowskie Góry

on
22/07/2019

Taco Mexicano Tarnowskie Góry to lokal, którego sława sięga innych miast w województwie Śląskim. Kwestią czasu było, aby wybrać się do restauracji nieopodal rynku i sprawdzić meksykańskie smaki. Tarnowskie Góry to dla mnie obszar mało znany, więc już z samej ciekawości warto zobaczyć ścisłe centrum tego śląskiego miasta.

Niezły Meksyk

Biorąc pod uwagę popularność meksykańskiej restauracji w Tarnowskich Górach, postanowiliśmy zarezerwować stolik i jak się okazało, był to bardzo dobry pomysł. Weekendy w Taco Mexicano to bardzo pracowity czas, a lokal jest wypełniony po brzegi! Dwupoziomowa restauracja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co dobrze wróży w kontekście serwowanych przez nich potraw. Chociaż… czy tłumy w restauracji to gwarancja dobrego jedzenia? Są restauracje, które pokazują, że niekoniecznie. Taco Mexicano Tarnowskie Góry przyciąga wyjątkowymi smakami kojarzonymi z Meksykiem, a trochę ich brakuje na RecenzuJem, więc czas to nadrobić. Choć kuchnia z tej części świata cieszy się sympatią, to Śląsk nie może pochwalić się jakąś imponującą ilością knajp. Jeśli ktoś ma ochotę na taco lub burrito ma do wyboru tylko kilka opcji, w tym właśnie Taco Mexicano.
Dzięki rezerwacji bez problemu zajęliśmy stolik i czekaliśmy na obsługę. Tutaj pojawia się istotna uwaga – Taco Mexicano ma wystarczająco duży zespół jak na wielkość lokalu, ale nie do końca odnajduje się w zatłoczonej restauracji. W obsłudze dominują młode i sympatyczne dziewczyny, które nie do końca panują nad sytuacją i zanim dostaliśmy karty z menu kelnerka zapytała, czy jesteśmy gotowi złożyć zamówienie. Trzeba jednak przyznać, że kelnerzy starają się jak mogą, żeby sala była sprawnie obsługiwana. Może przydałby się ktoś z doświadczeniem? Po zapoznaniu się z kartą zamówiłem dwie rzeczy: zupę meksykańską z pieczywem czosnkowym oraz fajitas z polędwicy wołowej z dodatkiem sałatek i frytek. Zapowiadała się pyszna uczta!

Przystawki w Taco Mexicano Tarnowskie Góry

Zupa meksykańska z pieczywem

Zupa meksykańska od Taco Mexicano Tarnowskie Góry okazała się wywarem z licznych składników kojarzonych z tamtejszą kuchnią. Co mnie najbardziej zaskoczyło? Obecność brukselki! Nigdy nie byłem jej fanem, tak jest od wczesnego dzieciństwa. Na całe szczęście obecność przeklętego warzywa nie zakłóciła smaku zupy. Spodziewałem się bardziej treściwego wywaru, ale mimo wszystko zawierała wiele przyjemnych akcentów, które dają składniki kojarzone z Meksykiem – czerwona fasola, mięso mielone, kukurydza, papryka. W zupie nie zabrakło lekko pikantnych, rozgrzewających akcentów.

Największym walorem pierwszego dania w restauracji w Tarnowskich Górach było pieczywo przyprawione nie tylko czosnkiem. Tutaj kuchnia przygotowuje masło z dodatkiem kilku przypraw i ponownie nie brakuje pikantnych smaków, a to daje świetne połączenie po zapieczeniu z pieczywem. Chrupiące grzanki w połączeniu z zupą meksykańską gwarantują intensywną oraz przyjemną fiestę w ustach! Mimo tej brukselki…

Fajita w Taco Mexicano

Fajitas od Taco Mexicano Tarnowskie Góry

Po meksykańskiej rozgrzewce przyszedł czas na fajitas z wołowiną! Tutaj kolejna uwaga w stronę obsługi Taco Mexicano Tarnowskie Góry – nie wiedzą co podają do stołu i sami musieliśmy ogarnąć, kto co powinien dostać. Kiedy każdy dostał to, co zamówił można było przystąpić do weryfikacji smaków restauracji w Tarnowskich Górach. Jeśli chodzi o frytki i zestaw surówek, to przy nich nie wydarzyła się jakaś szczególna smakowa historia, która wymagałaby szerszego opisu. Restauracja z okolic rynku serwuje standardową jakość, na która nie należy narzekać, ale też nie ma powodów do piania z zachwytu. Najważniejsze na talerzu znajdowało się pomiędzy tymi dodatkami, czyli ulubiona wołowinka!

I tutaj wychodzimy z przeciętności w obszar wyjątkowych smaków. Taco Mexicano może pochwalić się świetnie przygotowaną wołowiną – delikatną oraz soczystą, świetnie współgrającą z dodanym sosem pomidorowym. Okazuje się, że ten rodzaj mięsa świetnie odnajduje się w kuchni meksykańskiej i każdy fan tego czerwonego mięsa powinien jej spróbować. Podłużne kawałki wołowiny w meksykańskiej postaci to czysta przyjemność dla podniebienia.

Kuchni meksykańska w Tarnowskich Górach

Choć kuchnia meksykańska cieszy się sporą sympatią smakoszy, to na Śląsku istnieje tylko kilka ciekawych miejsc serwujących te smaki. Taco Mexicano to lokal cieszący się dużą popularnością, ale w ich daniach miesza się przeciętność z czymś naprawdę dobrym. Przy odrobinie pracy z pewnością całe dania mogłyby nabrać spektakularnego smaku. No i poprawa obsługi, choć są chęci i zaangażowanie, to brakuje znajomości serwowanych potraw oraz uporządkowanej organizacji. Mimo wszystko jedzenie od Taco Mexicano zostawiło przyzwoite wrażenie.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz również:

Taco Mexicano Tarnowskie Góry – Menu

  • quassadias z serem – 10 zł
  • zupa meksykańska – 9 zł
  • burrito z mięsem i fasolą, sałatki – 17,50 zł
  • patas z sałatką z kurczaka – 16 zł
  • szaszłyk z polędwicy wieprzowej – 27 zł
  • stek wieprzowy z grilla z sosami – 24 zł
  • fajitas z polędwicy wołowej – 33 zł
  • półmisek meskykański – 34 zł

i wiele innych.

Taco Mexicano – Adres

ul. Pawła Stalmacha 5
42-600 Tarnowskie Góry

Restauracja na Facebooku

Komentarze
TAGI