Restauracja Lava w Zabrzu
Zabrze

Restauracja Lava – Zabrze

on
14/02/2022

Kameralna Restauracja Lava w Zabrzu to kolejny lokal, który napotkałem na swoim gastronomicznym szlaku, Miejsce funkcjonuje od niedawna, więc ciekawość zadecydowała, że na kilka miesięcy po starcie postanowiłem odwiedzić tę miejscówkę. Zabrze ze swoją skromną ofertą gastronomiczną potrzebuje nowych lokali, a w dobie wielu przeciwności nowe miejsca cieszą. Dzisiaj odpowiem na pytanie, czy Restauracja Lava zajmuje istotne miejsce na zabrzańskiej gastro mapie.

Kameralne wnętrza zabrzańskiej Lavy

Restauracja Lava jest nieduża, ale przez odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni właścicielom udało się stworzyć kameralną przestrzeń. Miejsce to wydaje się bardzo ciekawą opcją, jeśli chodzi o wieczorne spotkania. Można tu spędzić miły wieczór w gronie najbliższych lub przyjaciół. Jednak każda spotkanie wymaga odpowiedniego napitku oraz jadła.W trakcie mojej niedzielnej wizyty w restauracji skupiłem się na jedzeniu. Zainteresowała mnie pozycja z żeberkami BBQ, które są polecane przez szefa kuchni. Dawno takich nie jadłem więc postanowiłem ich spróbować. Oprócz nich na talerzu miały pojawić się frytki i kapusta zasmażana. Trochę po amerykańsku, trochę po polsku – taki oto obiad przy niedzieli.

Żeberka BBQ, czyli amerykański sen od Restauracji Lava

Połączenie sosu BBQ z dobrym mięsiwem potrafi oczarować. Ze specjałem szefa kuchni Lavy miałem związane duże nadzieje, liczyłem na coś szczególnego. Choć BBQ to amerykański styl,  paradoksalnie polubiłem go w trakcie mojego epizodu w Wielkiej Brytanii – tam ludzie lubią korzystać z tego sosu i potrafią nim wyczarować smaczne rzeczy (co w UK wcale nie jest takie częste). Talerz z podaną potrawą prezentuje się bardzo dobrze – tak wygląda kawał dobrego mięsa, które zostały polane apetyczną lawą legendarnego sosu BBQ!

Żeberka BBQ w Restauracji Lava w Zabrzu

Czy są tu czary? Niestety nie. Mój entuzjazm kończy się w tym miejscu, bo po wielkich nadziejach przyszło rozczarowanie. Mięso nie było soczyste, a odrobinę wysuszone. Powinno ono również fajnie współgrać z sosem BBQ, który powinien mieć w sobie przyjemną nutę dymnego aromatu. To, co jest najbardziej charakterystyczne w amerykańskim sosie, w tej potrawie gdzieś zaginęło. Jakby zabrakło odwagi, aby dać BBQ w pełni wybrzmieć smakowo.

Jeśli mówimy o dodatkach to jest dobrze. Przyzwoite frytki i całkiem smaczna kapusta zasmażana – najlepszy element tego posiłku. Strasznie nie lubię używać argumentów, że restauracja podaje czegoś za dużo lub za mało, ale ta kapusta zasługuje na więcej miejsca na talerzach klientów Restauracji Lava. To oczywiście tak pół żartem, pół serio – po prostu mi smakowała.

Jest niedosyt, ale nie przekreślam

Przyznam, że po wizycie w Restauracj Lava pozostało lekkie rozczarowanie, a także niedosyt. Coś tu mocno nie zagrało. Mam tak, że kiedy dostaję zamówioną potrawę, to już po wyglądzie i zapachach jestem w stanie stwierdzić, czy jest dobrze lub nie. Żeberka BBQ prezentują się dobrze, ale smaki gdzieś ewidentnie uciekły.

Z jednej strony myślę, że w przyszłości jeszcze sprawdzę ich menu, bo nadal mnie interesują. W swoim menu zabrzańska Lava ma burgery, które według opinii moich znajomych są bardzo dobre. Z drugiej strony niepokoi mnie to, że w swojej karcie dań przedstawiają te żeberka z dopiskiem „szef kuchni poleca”. To daje trochę do myślenia.

Restauracja Lava Zabrze – Menu

  • tatar wołowy – 30 zł
  • żurek – 15 zł
  • żeberka BBQ – 39 zł
  • klasyczny kotlet schabowy – 29 zł
  • klopsiki szwedzkie – 21 zł
  • burger klasyczny – 29 zł
  • burger angielski – 35 zł
  • ciabatta z kurczakiem 23 zł

Oraz inne

Adres

Restauracja Lava
Ul. Wandy 5
41-800 Zabrze

Oficjalny fanpage Facebook restauracji Lava

Komentarze
TAGI