Restauracja Bo Grill w Gliwicach niedaleko rynku
Gliwice

Restauracja Bo Grill – Gliwice

on
22/05/2022

Sezon grillowy wystartował, więc i w tych klimat dzisiaj pozostaniemy. Paradoksalnie udałem się nie na ogródki działkowe, ale do restauracji w Gliwicach, która specjalizauje się w grilowanym mięsie. Mowa o Bo Grill, działającego nieopodal gliwickiego rynku. To była doskonała okazja, żeby spróbować żeberek BBQ i kilka innych specjałów z ich menu.

Grillujemy, ale w gliwickiej restauracji

Większości z Was zapewne marzy się grill na łonie natury w gronie znajomych, ale dzisiaj udajemy się do restauracji, która specjalizuje się w mięsach z rusztu. Lokal jest nowoczesny i jest w nim kilka sal. Razem z moim towarzystwem zostaliśmy posadzeni przy dużym stole i to przy nim mieliśmy rozkoszować się potrawami przygotowanymi przez Bo Grill.

Na rozgrzewkę w gliwickiej restauracji postanowiliśmy spróbować przystawek.

Przystawki w Bo Grill Gliwice

W menu Bo Grill znajduje się kategoria „zakąski z pieca” i to spośród nich wybraliśmy grzanki z prosciutto oraz boczek ze śliwką.

Grzanki prosciutto z parmezanem, pomidorem i bazylią w Restauracji Bo Grill Gliwice

Boczek ze śliwką w Bo Grill Restaurant

Uwagę przykuwa w szczególności zakąska na wykałaczce, czyli połączenie śliwki z boczkiem. Te dwa składniki dają świetny efekt smakowy – połączenie słodkości śliwki z soczystością boczku robi wrażenie. Taka mała zakąska, a tyle przyjemności kiedy trafia do ust.

Bo Grill przygotowuje żeberka BBQ

Teraz przejdźmy do głównego dania, czyli żeberek, do których dobrałem pieczone ziemniaki oraz zestaw surówek. Bo Grill w Gliwicach podaje solidny kawałek mięsa!

Żeberka w Bo Grill Gliwice

Ale potrawa serwowana przez gliwicką restauracje posiada nie tylko walory wizualne. Ich żeberka mają świetny smak! Mięso ściągnięte z rusztu jest pyszne – posiada soczystość i idealnie odchodzi o kostek. W połączeniu z sosem BBQ aż chce się palce lizać.

Fajnie sprawdzają się również pieczone ziemniaki. Minimalizm w ich przygotowaniu pokazuje, że dobry ziemniak potrafi swoim miąższem zrobić wrażenie. Na tle całości za to dosyć blado wypada zestaw surówek. W porównaniu z całą resztą są nijakie i tutaj bym oczekiwał o wiele, wiele więcej. A tymczasem ich jakoś porównałbym do surówek obecnych na sklepowych półkach.

Niedaleko rynku w Gliwicach potrafią grillować

Położona nieopodal rynku restauracja potrafi grillować! Od wizyty w Bo Grill wiem, gdzie udać się na dobre żeberka. Opisując restauracje warto zwrócić również uwagę na obsługę. Dobry kontakt z gośćmi jest bardzo ważny i wiedzą to w Bo Grill. Pan, który nas obsługiwał (możliwe, że właściciel) potrafi zagadać i zażartować. Jak będziecie mieli ochotę na grilla, a na dworze pogoda nie będzie zachęcająca, to warto udać się do Bo Grill w Gliwicach.

Zobacz również:

Restauracja Bo Grill – Menu

 • stek artgentyński (100g) – 30 zł
 • karczek z grilla – 26 zł
 • żeberka z grilla – 32 zł POLECAM!
 • pierś z kurczaka – 26 zł
 • dorada (100g) – 15 zł
 • boczek ze śliwką – 12 zł
 • kaszanka w kapuście – 16 zł
 • grzanki z prosciutto – 12 zł
 • surówka (mix, miseczka) – 6 zł
 • ziemniaki pieczone – 6 zł
 • sosy do potraw 4 zł

i wiele innych!

Adres

ul. Plebańska 5
44-100 Gliwice

Oficjalny fanapge Facebook Restauracji Bo Grill

Komentarze
TAGI