Zimny Drań Gliwice
Gliwice

Lodziarnia Zimny Drań – Gliwice

on
26/09/2018

Zanim przyzwyczaimy się do jesiennej aury za oknem, to ostatni raz pewnie w tym roku napiszę coś o lodach. Po wizycie w restauracji Dobra Kasza Nasza naszła nas ochota na deser. Gliwice jak zwykle stanęły na wysokości zadania i nie trzeba było długo szukać. Zimny Drań Gliwice to lodziarnia umiejscowiona zaraz obok rynku przy ulicy Raciborskiej. Niewielkie miejsce, do którego stała kolejka chętnych. Takie zainteresowanie tego dnia wzbudziły lody rzemieślnicze w Gliwicach.

Lody w centrum Gliwic

Lodziarnie toczą między sobą prawdziwy wyścig o uznanie klientów. Czasy kiedy lody śmietankowe, czekoladowe i truskawkowe zaspokajały lodożerców minęły. I choć te klasyczne smaki nadal są obecne w ofertach i cieszą się popularnością, to obok nich pojawiają się coraz bardziej wyszukane smaki. Zimny Drań Gliwice to miejsce niedużo, ale postawiło przed sobą cel podawania lodów, za którymi będą ustawiać się klejki. Warto pamiętać, że lodziarnia w Gliwicach ma poważną konkurencję. Podobnie jak w branży restauracyjnej, żeby przyciągnąć uwagę smakoszy trzeba zadbać o swój produkt. 

Zimny Drań Gliwice ma jeden ogromny atut – lokalizacje. Ulica Raciborska w Gliwicach to prawdziwe El Dorado dla gastronomicznych poszukiwaczy. Jest w czym wybierać. a lody w tym towarzystwie są również jak najbardziej wskazane.  A więc szukając deseru w śląskim mieście obraliśmy kierunek do Zimnego Drania.

Lody w Gliwicach - Zimny Drań

Smaki w lodziarni Zimny Drań Gliwice

W ofercie lodziarni w Gliwicach tego dnia znalazło się 10 smaków, co przypuszczam jest standardem. W tym towarzystwie znalazło się kilka bardzo ciekawych propozycji, z których wybrałem śmietankę wiejską, princessę kokosową oraz smak gianduia (orzech laskowy, kakao, świeża śmietana, świeże mleko, cukry). Decydując się na trzy gałki musicie wiedzieć, że jest to dużo! Biorąc lody w kubeczku jak najbardziej się zmieszczą, ale jest to poważne wyzwanie. Nie było łatwo, bo pyszne lody od Zimnego Drania pod wpływem temperatury szybko zmieniały stan skupienia, a ja ledwo nadążałem. Na szczęście smaki zachęcał do podjęcia wyzwania!

Jestem tradycjonalistą, a więc  moim faworytem są lody śmietankowe. Princessę kokosową wziąłem z czystej ciekawości i mimo, że mi smakowały, to jednak smak tych pierwszy zrobił na mnie o wiele większe wrażenie – ale to zapewne wynika z mojego konserwatywnego podejścia do smaków. Zimny Drań w Gliwicach ma też te smaki bardziej wyszukane. Wybrałem gianduia, ale obok nich były takie smaki jak biała czekolada, masło orzechowe, czy belgijska czekolada. Gliwicka lodziarnia nieźle kombinuje, czego efektem jest ból głowy klienta, bo wszystkich nie da się spróbować za jednym razem, a trzeba coś wybrać. Ostatecznie moja kompozycja to:

  • śmietanka wiejska;
  • princessa kokosowa;
  • gianduia

Gianduia to smak oparty na orzechach laskowych oraz kakao. Bardzo ciekawy kompromis dla osób sympatyzujących zarówno z orzechami, jak i czekoladą. Przy zestawieniu z śmietanką oraz kokosową princessą stworzył ciekawy tercet. Warto było podjąć się opróżnienia kubeczka z trzech gałek, bo każda z nich miała swój wyjątkowy smak. Lodziarnia Zimny Drań Gliwice śmiało wpisuje się na listę miejsc, gdzie warto wybrać się na lody. W szczególności w ciepłe dni – oby jeszcze wróciły.

RecenzuJem,.pl - Facebook

Zimny Drań Gliwice – Menu

  • 1 gałka – 3,50 zł
  • 2 gałki – 7 zł
  • 3 gałki – 10 zł
  • 4 gałki – 12 zł
  • Smak premium – 5 zł

Zimny Drań – Adres

ul. Raciborska 9
41-100 Gliwice

Komentarze
TAGI