Red Habanero Ruda Śląska
Ruda Śląska

Burgery Red Habanero – Ruda Śląska

on
27/06/2018

Red Habanero to podobno najlepsza burgerownia w Rudzie Śląskiej, która ma ambicje być również postrzegana jako jedna z lepszych w całym województwie. Burgery są bliskie mojemu żołądkowi, nawet tak blisko jak steki. Fani wołowiny dostrzegli w ostatnich latach, że dobry burger wcale nie musi być fast foodem w sieciówce. Dobry burger może być efektem pracy kreatywnego kucharza! Moje serce się raduje, że takich miejsc jest coraz więcej! Do takich należy Red Habanero Ruda Śląska.

Wspomnienie brytyjskich burgerów

Do lokalu wybrałem się między innymi z moim serdecznym kolegą, który dwukrotnie odwiedził mnie w trakcie mojej brytyjskiej misji. Tam zauroczyliśmy się w brytyjskiej wołowinie. Najpopularniejszym obiadem był stek albo właśnie burgery, z którymi eksperymentowaliśmy i dodawaliśmy do bułek coraz to ciekawsze rzeczy. A więc nasza wyprawa do Rudy Śląskiej podparta była ogromnym doświadczeniem z burgerami i świadomością, że dobrze przyrządzony potrafi uszczęśliwić podniebienie.
Celem naszej wycieczki do Rudy Śląskiej było otrzymanie dobrej wołowiny w bułce! W internatach dominuje opinia, że Red Habanero może pochwalić się świetnym mięsem. Dla mnie to wystarczająca zachęta, żeby wsiąść w auto i sprawdzić, czy burgery w Rudzie faktycznie zasługują na taką opinię.

Red Habanero – burgery w Rudzie Śląskiej

Trafiliśmy do niewielkiego lokalu, urządzonego nowocześnie i w dobrym smaku. Malutkim minusem jest, przy tylu zainteresowanych, ilość miejsc. Mieliśmy na tyle szczęścia, że zaraz po naszym wejściu ktoś zwolnił stolik i czym prędzej go przejęliśmy. W Red Habanero trzeba być czujnym i szybko reagować! Albo zatelefonować, zarezerwować stolik i być spokojnym o miejsce. Fajnym patentem jest to, że kuchnia nie jest odizolowana od sali – czekając na zamówienie można spoglądać na kucharza przygotowującego zamówienie. Red Habanero Ruda Śląska ma bardzo fajny klimat i miło spędza się tam czas. Tym bardziej jak można zjeść coś dobrego!

Dzięki pojawieniu się takich knajp jak Red Habanero w Rudzie Śląskiej świat burgerów zmienił się. Do niedawna byliśmy przyzwyczajeni do bardzo standardowych dodatków, a co istotne, nie przywiązywaliśmy uwagi, jakie mięso trafia do naszych kanapek. Większość Polaków nadal za wzór burgera postrzega wymysły McDonalda, którego sam czasami z chęcią zjem. Jednak Red Habanero to zupełnie inny świat – tutaj chodzi o wołowinę! O prawdziwą wołowinę!

Burger Jack's - Red Habanero Ruda Śląska

Burgery z dobrą wołowiną – Ruda Śląska

Z listy burgerów wybrałem kanapkę Jack’s200g wołowiny, pieczarki, ser cheddar, bekon, pomidor, cebula oraz sos BBQ. I znowu wrócę do swoich brytyjskich doświadczeń – kiedy zasmakowałem w brytyjskiej wołowinie, w końcu znalazłem zastosowanie sosu BBQ! Wcześniej traktowałem go jako jakiś dziwny amerykański wymysł, który w żaden sposób nie wpływa pozytywnie na smak potraw. Otóż, jak połączycie soczystego mielonego kotleta wołowego z BBQ powstaje coś cudnego! A jeśli nie liczysz kalorii i dodasz jeszcze majonezu, to otrzymasz coś na poziomie wybitnego tasty! Gdzieś z tego powodu zdecydowałem się właśnie na Jack’s, bo był w nim BBQ i liczyłem, że w połączeniu ze słynną wołowiną Red Habanero będzie miodzio!

Najlepsze restauracje na Śląsku z RecenzuJem.pl

Oj, było bardzo tasty! Burgery Red Habanero nie są przereklamowane! Kotlet, który poprosiłem wysmażyć średnio+ był soczysty i w połączeniu ze składnikami stworzył przepyszną kompozycję! Podobnie jak z pizzą, w burgerze bardzo ważną rolę odgrywają detale, a ściśle mówiąc dodatki, które muszą zaprzyjaźnić się z wołowiną. To, co do dodawane jest do mięsa w Red Habanero Ruda Śląska nie wypadło psu spod ogona… jak to bywa w niektórych lokalach. Te burgery na Śląsku są przemyślane, bo osoby odpowiedzialne stawiają na dobre składniki, tworzą z nich dobre kombinacje smaku i co bardzo ważne – dobrze smażą mięso. W knajpie z Rudy Śląskiej dostajemy produkt w całości zrobiony z dobrych oraz świeżych składników, co w połączeniu z pysznym mięsem daje na podniebieniu świetny efekt.  Jeśli chodzi o bułkę, to jest ona dosyć miękka, osobiście preferuje coś, co mocniej trzyma zawartość burgera, ale ta podawana w Red Habaner smakuje dobrze!

Fritz-Kola w Red Habanero Ruda Śląska

Red Habanero Ruda Śląska i alternatywna cola

Warto zaznaczyć, że lokal w ofercie ma Fritz-Kolę, czyli alternatywę do klasycznej Coca Coli. Warto poznać i nie bać się przełamywać swoje przyzwyczajenia do wielkich marek! To, co powszechne niekoniecznie jest najlepsze. Hamburdzka cola może bez kompleksów konkurować z tą słynną amerykańską, a tez fajnie pasuje do miejsca, jakim jest Red Habanero.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie są dobre burgery w Rudzie Śląskiej, to Red Habanero jest dobrym kieurnkiem, ale warto pamiętać również o KukuByku! A jeżeli szukasz miejsc w innych miastach, to koniecznie powinnaś lub powinieneś udać się na najlepsze burgery w Zabrzu, czyli do Skrzydlatego Byka.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Zobacz również:

Red Habanero – Menu

Burgery

  • Classic – 16 zł;
  • Halembski – 17 zł;
  • Red habanero – 18 zł;
  • Vege – 17 zł;
  • Jungle – 18 zł;
  • Iza’s – 19 zł;
  • Jack’s – 19 zł;

(to tylko wybrane pozycje z menu Red Habaner Ruda Śląska)

Red Habanero – Adres

ul. 1 Maja 61
41-706 Ruda Śląska

Fanpage Facebook

Komentarze
TAGI