Pizzeria Saluto w Gliwicach
Gliwice

Pizzeria Saluto – Gliwice

on
05/10/2020

Rynek w Gliwicach to wymarzona lokalizacja na miejsce działalności restauracji, a pizzeria Saluto ma to szczęście, że od wielu lat działa właśnie w takim miejscu. Oczywiście powodzenie projektu gastro nie zapewnia tylko umiejscowienie. Bardzo ważne jest również to, co mogą dostać w nim klienci. Czy Saluto Gliwice serwuje pizzę, na którą warto się wybrać? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Gliwice – pizzeria w rynku

Do Saluto przymierzałem się bardzo długo. Pizzeria działa od dawna i właściwie przy każdej wizycie na gliwickim rynku mijałem ten lokal, ale jakoś nigdy go nie sprawdziłem. Przyszedł dzień, kiedy w końcu wszedłem i zamówiłem pizzę! Jakie pierwsze wrażenie? Nic w tych wnętrzach nie dzieje się wyjątkowego, standardowa polska pizzeria, ale lokal jest zadbany i nie można się o cokolwiek doczepić. Saluto Gliwice cieszy się popularnością, bo mimo że lokal odwiedziłem w środku tygodnia, to był on wypełniony ludźmi.Choć lokalizacja dla restauracji jest fantastyczna, to konkurencji w sąsiedztwie nie brakuje. Już wcześniej opisywałem restaurację Dobra Kasza Nasza oraz, odrobinę oddaloną od rynku w Gliwicach, pizzerię Sapori Divini. A do tego w najbliższej okolicy Saluto jest wiele ciekawych lokali, które dopiero pojawią się na RecenzuJem. Jest z kim walczyć o klientów.

Saluto Gliwice i ich serdeczny pizzerman

Pizzeria w Gliwicach ma bardzo rozbudowane menu, a nazwy kompozycji zostały dopasowane po nazwach państw. To dosyć oryginalny pomysł, bo niektóre powiązania wydają się lekko naciągane, ale to jedynie drobiazg – raczej trzeba się skupić na składnikach niż na nazwach. Wybór padł na pizzę chorwacką, na której Saluto serwuje salami, kabanosa, zielone oliwki, paprykę. Po sprawnej i szybkiej obsłudze przyszedł czas na degustację.

Pizza w Gliwicach - Saluto

Saluto Gliwice serwuje pizzę w wariancie „na bogato”. Co mam na myśli? Ilość składników na pizzy jest imponująca, dlatego śmiało mogę stwierdzić, że pizzerman Saluto jest niezwykle serdeczny i z rozmachem przygotowuje włoskiego klasyka. Co do samej jakości składników, to wszystko jest OK i trzymają się standardów, ale też nic tutaj nie zaskakuje. Brakuje eksplozji smaku, której tak pożądam przy pizzy. Dla mnie duża ilość składników nie decyduje o wyjątkowości dania, a nawet wolę kiedy składniki są akcentowane z umiarem. Lokal w gliwickim rynku podaję pizzę na trochę grubszym cieście i nie jest to typowo włoska robota. Mimo to, placek po wypieczeniu jest przyjemnie chrupiący, więc są plusy. Ja akurat jestem fanem cienkiego ciasta, które fajnie współgra z bazą, jaką jest sos pomidorowy. W tym przypadku tej smacznej współpracy nie ma, bo zanika pod natłokiem składników.

Zdaję sobie sprawę, że koncepcja wielu składników jest realizowana w dobrej wierze, ale nie tędy droga. Przynajmniej nie do mojego serca i żołądka.

Nie do końca włoski kierunek

Gliwicka knajpa serwuje pizzę sprzed czasów, kiedy dotarła do nas i zdobyła popularność pizza neapolitańska. Jako fan cienkiego, typowo włoskiego ciasta nie do końca odnajduję się w takiej konwencji popularnego dania i nie czerpię z niej oczekiwanej przyjemności. Wieloletnia obecność Saluto przy rynku w Gliwicach i pełny lokal to jednak dowód, że taki styl ma swoich zwolenników. Tak to jest z tym światem pizzy – jest nieoczywisty, różnorodny, a każdy wybiera w nim to, co mu pasuje.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie! Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami, to zapraszam na mój profil Instagram – @recenzujem.pl.

Pizzeria Saluto Gliwice – Menu

Rozmiary 30cm/40cm/50cm

  • Niemiecka (ser, szynka, kiełbasa, boczek wędzony, salami, pieczarki, papryka, czosnek, sos pomidorowy oraz sos czosnkowy w zestawie) –  39,99 zł / 47,99 zł / 53,99 zł;
  • Węgierska (ser, salami, salami peperoni, papryka, sos pomidorowy oraz sos czosnkowy w zestawie) – 34,99 zł / 41,99 zł / 46,99 zł;
  • Litewska (ser, szynka, pieczarki, sos pomidorowy oraz sos czosnkowy w zestawie) – 34,99 zł / 41,99 zł / 46,99 zł;
  • Chorwacka (ser, salami, kabanosy, papryka, zielone oliwki, sos pomidorowy oraz sos czosnkowy w zestawie) – 36,99 zł / 43,99 zł / 48,99 zł;
  • Honduraska (ser, kurczak pieczony, kukurydza, cebula, groszek zielony, pomidory, sos pomidorowy oraz sos czosnkowy w zestawie) – 36,99 zł / 43,99 zł / 48,99 zł.

I wiele innych!

Pizzeria Saluto – Adres

Rynek 44
44-110 Gliwice

Oficjalny fanpage Facebook

Komentarze
TAGI