Sapori Divini Gliwice
Gliwice

Pizzeria Sapori Divini – Gliwice

on
18/10/2018

W sobotni wieczór postanowiliśmy wybrać się w okolice gliwickiego rynku, żeby coś zjeść. Wiedzieliśmy mniej więcej, gdzie chcemy się stołować, ale szybko okazało się, że miejsce to nie ma wolnych stolików. Co w takim przypadku? W tym mieście idziesz dalej i do dyspozycji masz kilkanaście innych lokali. Postanowiliśmy zrobić trochę większe kółko i oddalić się odrobinę od rynku i tym sposobem trafiliśmy do Pizzerii Sapori Divini Gliwice. Spontaniczna decyzja i wchodzimy, żeby spróbować ich pizzy!

Włoska pizza w Gliwicach

Lokal w pobliżu rynku znajduje się w piwnicy, co jest często spotykane w tym mieście, a w szczególności w okolicach rynku. Miejsce jest przytulne, kilkanaście stolików,  wystrój w luźny sposób nawiązujący do włoski restauracji. Pizzeria Sapori Divini Gliwice promuje się hasłem o włoskiej pizzy z pieca opalanego drewnem, co z jednej strony jest zachętą, a także wysokim zawieszeniem poprzeczki przez gliwickiego restauratora. Czasami boję się takich sloganów, bo może być to tylko puste żonglowanie hasłami w celach marketingowych, a na samym końcu, kiedy pizza trafia pod nasze podniebienie zostaje tylko smutek i rozczarowanie. Jednak istnieją miejsca, gdzie reklama jest adekwatna do produktu i właśnie takich pizzerii szukam.

Rynek w Gliwicach

Gliwice, które już zdążyłem określić restauracyjnym eldorado, ma do zaoferowania wiele miejsc, gdzie można zjeść pizzę. Dotychczas jednak wybierając się do tego miasta, zawsze wybierałem coś innego. Wizyta w Pizzerii Sapori Divini Gliwice to na mojej stronie kolejny debiut – tym razem dotyczący pizzy w tym urokliwym śląskim mieście. Bardzo cenie to, co się dzieje w gastrobrażny w tym śląskim mieście, ale to też powoduje, że oczekiwania zawsze są trochę większe. Sapori Divini trafił nam się w pewnym sensie przypadkowo, po prostu w trakcie naszego spaceru wyrosła przed nami kolejna gliwicka restauracja, a więc postanowiliśmy sprawdzić, co w tym miejscu można dostać.Sapori Divini Gliwice i ich włoskie składniki

Menu pizzerii Sapori Divini w Gliwicach jest bardzo atrakcyjne – bardzo duży wybór pizzy, do której pizzerman podchodzi faktycznie po włosku. Na etapie wyboru dotyczy to oczywiście składników, a pod tym względem pizzeria w Gliwicach ma się czym pochwalić! Nie brakuje tutaj typowo włoskich składników, których obecność w menu pizzerii jest bardzo dobrym znakiem. Postanowiliśmy, że każde z nas weźmie po jednej pizzy dla siebie i dzięki wymianie będziemy mogli spróbować różnych smaków. Wśród składników można znaleźć takie włoskie dobroci jak salami napoli, mozzarella di bufala, salami spinata piccantem, ser caciocavallo, ser taleggio, kiełbasa salsiccia oraz te już dobrze rozpoznawalne w Polsce produkty jak grana padano, prosciutto cotto oraz wiele, wiele innych. Pizzeria Sapori Divini w Gliwicach może śmiało nazywać się włoską knajpą!

Włoka przystawka

Włoska przystawka od pizzerii w Gliwicach

Zacznijmy od rozgrzewki! A nasz wybór był faktycznie rozgrzewający, bo wybraliśmy pieczywo pane dal forno na ostro z czerwonym sosem. Unikam pikantnych potraw, ale byłem gotowy zaryzykować, licząc że Włosi nigdy z ostrymi składnikami przesadnie nie szaleją. Włoska przystawka od Sapori Divini to dobry wstęp do pizzy. Cienki placek z dodatkiem sosu poniekąd przypomina danie główne, ale też jest bardzo fajną zapowiedzią tego, co właśnie przygotowywał pizzerman. Chrupiące ciasto pieczywa zrobiło bardzo dobre wrażenie, właśnie na takie coś liczyłem. A wspomniany sos pikantny – umiarkowanie ostry, świetnie współgrający z pieczywem przygotowanym w zachwalanym piecu.

Najlepsze restauracje na Śląsku z RecenzuJem.pl

Spróbujmy prawdziwej włoskiej pizzy z pieca opalanego drewnem!

Zanim przystawka wylądowała na naszym stole, dokonaliśmy również wyboru pizzy. Klucz był prosty – zamówmy tak, żeby każdy dostał inna pizzę, a potem się wymieniamy. A jak doskonale wiemy „dzielenie się jest fajne”. Chcieliśmy spróbować tego, co już znamy i lubimy, ale też wmieszać w te składniki coś nowego. Menu Sapori Divini jest na tyle bogate, że bez problemu mogliśmy dokonać satysfakcjonujących wyborów.

Zamówiliśmy trzy następujące pozycje:

  1. Buffalina – sos pomidorowy, mozzarella „di bufala”, świeża bazylia oraz oliwa extra vergine;
  2. Peperoni alla griglia e salame – sos pomidorowy, mozzarella, salami napoli, słodka papryka grillowana, ricotta, bazylia, oregano, oliwa extra vergine;
  3. Napoli – sos pomidorowy,  biała mozzarella, surowe salami napoli, ser caciocavallo, bazylia, oliwa extra vergine.

Pizza buffalina w Sapori Divini Gliwice

Składniki z Sapori Divini robią pizzę!

Już po przystawce wiedzieliśmy, że w Sapori Divini dostaniemy dobre ciasto. Nie zawiedliśmy się, podobnie jak we wcześniej zamówionym pieczywie dostaliśmy cienkie, chrupiące ciasto, we fragmentach lekko przypalone, co nadaje daniu jeszcze dodatkowego smaku i charakteru. Pierwsze kryterium dobrej pizzy w gliwickiej knajpie zostało spełnione – jest dobra podstawa. Na pizzy Sapori Divini znajdują się składniki dobrej jakości. Zastanawiam się, który składnik był odkryciem dnia i chyba postawiłbym na sery. Mimo bardzo dobrego salami, to jednak właśnie one zadecydowały, że pizza w Gliwicach tak dobrze wypadła. Na buffalinie bardzo dobra mozzarela di bufala, na peperoni alla griglia e salame ricotta, a na napoli ser caciocavallo. Ten ostatni, kompletnie nieznany do tej pory, spowodował, że właśnie ta pizza była gwiazdą wieczoru. Lekko słonawy włoski ser nadał pizzy wyjątkowego smaku. 

Moim wyborem była druga pizza, a na niej składników na bogato! Salami to sprawdzona opcja na pizzę, w połączeniu z serami i innymi składnikami daje efekt nieba w gębie. Ale trzeba też zwrócić uwagę na minimalistyczną buffalinę, na której włoska mozarella robi doskonałą robotę. Sapori Divini Gliwice to pizzeria, która doskonale przestudiowała, jak zrobić dobrą włoską pizzę!

Dobra pizza w Gliwicach!

Na początek dobra pizzeria w Gliwicach

Pizzeria Sapori Divini Gliwice zapewniło nam prawdziwą włoską ucztę. Dobre ciasto, świetne składniki i mój pizzowy debiut w Gliwicach okazał się bardzo udany. Spontaniczna decyzja do sprawdzenia tego miejsca okazała się świetnym ruchem w sobotni wieczór. W tym miejscu można bardzo fajnie spędzić czas, a co najważniejsze – również smacznie zjeść.

Jeśi jesteś fanem włoskiej pizzy przygotowanej w piecu opalanym drewnem, to Sapori Divini jest miejscem, które powinieneś poznać. Pizzeria w Gliwicach to moje małe spontaniczne odkrycie, które polecam na sobotni wieczór spędzony w tym urokliwym mieście! W tym miejscu pizza smakuje bardzo dobrze!

RecenzuJem,.pl - Facebook

Sapori Divini Gliwice – Menu

Przystawki:

Bruschetta al pomodoro – 8zł;
Nduja pane salato dal forno – 8 zł;

Pizza:

Buffalina – 25 zł; POLECAM!
Diavola con Olive Verdi – 28 zł;
Quattro Formaggio – 31 zł;
Prosciutto Cotto – 26 zł;
Napoli – 29 zł; POLECAM!
Peperoni alla griglia e salame – 30 zł POLECAM!
Bianco con salsiccia – 30 zł.

Sapori Divini – Adres

ul. Górnych Wałów 22
41-100 Gliwice

Fanpage Facebook

Sapori Divini Gliwice – Dowóz

Pizzę na dowóz w Gliwicach można zamówić pod nr telefonu: 730 224 655

Komentarze
TAGI