Lunch - Stara Drukarnia Ruda Śląska
Ruda Śląska

Restauracja Stara Drukarnia – Ruda Śląska

on
13/12/2018

Restauracja Stara Drukarnia w Rudzie Śląskiej to lokal na Goduli, który funkcjonuje w budynku Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Miejsce odwiedziłem w porze lunchowej i zdecydowałem się na ich specjalną ofertę. Ruda Śląska to miasto pozbawione gastronomicznego polotu, więc z ciekawością sprawdziłem, co do zaoferowania ma Stara Drukarnia.

Lunch w Restauracji Stara Drukarnia Ruda Śląska

Stara Drukarnia przyciąga swoich klientów nie tylko regularnym menu, ale również swoimi lunchami – codziennie oferta jest inna, a serwowane dania są w okazyjnej cenie. W dniu, kiedy trafiłem do lokalu oferta była wystarczająco ciekawa – staropolska zupa ziemniaczana oraz chilli con carne podawane z quesadillą oraz sałatami. Dosyć ciekawe połączenie naszej kuchni z meksykańską. Ale kto komu zabroni? Chili con carne w hierarchii smaków stawiam wysoko, a niewiele restauracji je podaje, a więc grzechem było nie skorzystać.

Starpopolska zupa ziemniaczana w Starej Drukarni

Ostatnio ze środkowoamerykańskimi daniami miałem styczność w Zabrzu w lokalu Tukan. Było to bolesne zderzenie z kuchnią meksykańską na Śląsku. Tym razem sprawdziłem, czy Stara Drukarnia wie, jak się robi meksykańskie jedzenie! 

Restauracja w Rudzie Śląskiej i meksykańskie smaki

Odwiedzając Starą Drukarnię we wczesnych godzinach popołudniowych można liczyć na błyskawiczne otrzymanie zamówienia na stół. Rozpoczęliśmy od staropolskiej zupy ziemniaczanej, której nie można nic zarzucić – domowa, treściwa zupa. Nie ukrywam, że dla czekałem przede wszystkim na chili, a zupę potraktowałem tak przy okazji! Trzeba przyznać jednak, że zupa była dobra! Ale to chili con carne może uczynić dzień lepszym! Stara Drukarnia Ruda Śląska nie specjalizuje się w kuchni meksykańskiej, ale podjęli się próby konfrontacji z ostrym daniem.

Chili con carne jako lunch w Starej Drukarni

Meksykańska kuchnia jest pełna pikanterii, a więc byłem gotowy na intensywny smak dania, a tu spore zaskoczenie! Serwowane przez Starą Drukarnię con carne było bardziej słodkie niż ostre. Spore zaskoczenie, ale smakowo, mimo wszystko, poprawnie. Dodatkowo podgrzane serowe quesadillia, smaczne, ale też nie wywołujące w ustach jakiegoś wielkiego zachwytu. Stara Drukarnia w Rudzie Śląskiej ewidentnie nie specjalizuje się w kuchni meksykańskiej, nie ma tutaj intensywności cechującej te jedzenie, ale jak na okazyjny lunch było OK!

Najlepsze restauracje na Śląsku z RecenzuJem.pl

Samo menu lunchowe w restauracji Stara Drukarnia to świetna opcja na przerwę w pracy, jakość dania jest adekwatna do ceny – spoko jedzenie w zachęcającej cenie. Biorąc pod uwagę inne restauracje w Rudzie Śląskiej, Stara Drukarnia wypada całkiem nieźle.

Lunch w Starej DrukarniSałatka do lunchu Starej Drukarni

Restauracja Stara Drukarnia Ruda Śląska – Menu

Lunch dnia – 16 zł
Smażony camembert – 15 zł
Szaszłyk z krewetek tygrysich
Żurek w chlebku – 13 zł
Pierogi ze szpinakiem – 13 zł (9 szt.)
Stek z polędwicy wołowej – 50 zł
Golonko bez kości – 22 zł

Stara Drukarnia – Adres

ul. Goduli 36
41-700 Ruda Śląska

Oficjalny fanpage Facebook

Komentarze
TAGI