Śniadanie w Katowicach
Gastro Ciekawostki

Gdzie zjesz dobre śniadanie w Katowicach?

on
27/07/2023

Jak głosi truizm: śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Wiele osób nie jada śniadań, zasłaniając się brakiem czasu czy apetytu, ewentualnie zabierając do pracy smutne kanapki w folii. Wiesz, że to wcale nie musi tak wyglądać, prawda? Jeśli nie chce Ci się samodzielnie przyrządzać wartościowego posiłku o poranku, to na dobre śniadanie w Katowicach wpadnij do kawiarni Kafej. To nasz sprawdzony adres na mapie stolicy Górnego Śląska. Dlaczego warto? Sprawdź to w naszym artykule.

Duży wybór zestawów śniadaniowych

W kawiarni Kafej zamówisz zestaw śniadaniowy, który na pewno wpisze się w Twoje oczekiwania smakowe czy po prostu dotychczasowe przyzwyczajenia kulinarne. Kawiarnia serwuje nie tylko takie klasyki, jak jajecznica z frankfurterkami, ale też jajka pod różnymi postaciami (w tym po turecku) czy zestawy dla wegan i wegetarian.

Bardzo dobrym momentem na skosztowanie śniadań serwowanych w kawiarni Kafej w Katowicach jest lato, kiedy to w ofercie pojawiają się śniadania złożone z sezonowych owoców i warzyw.

Bajgle na mniejszy głód

Jeśli rano nie masz wielkiego apetytu lub po prostu brakuje Ci czasu na zjedzenie pełnoprawnego zestawu śniadaniowego, to w kawiarni Kafej możesz zamówić bajgla. Jest to bardzo popularna pozycja w menu kawiarni, wybierana również przez osoby zamawiające bajgle na wynos. Taka pożywna, świeżo przygotowana kanapka doda Ci energii o poranku i pomoże dobrze rozpocząć dzień.

Przepyszna kawa

Oczywiście nieodłącznym elementem śniadania jest mocna, pobudzająca kawa. Jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez małej-czarnej, natomiast chcesz wypić kawę z jakościowego topu, pyszną, przygotowaną z najlepszych ziaren przez profesjonalnego baristę, to wpadnij na śniadanie do kawiarni Kafej.Kafej serwuje wiele rodzajów kaw – od klasycznego espresso, po specjalne napoje przyrządzane według autorskich przepisów baristów. Naszym zdaniem jest to miejsce, w którym napijesz się najlepszej kawy w Katowicach. Warto to sprawdzić!

Śniadania serwowane w formule All Day Breakfast

Ważną zaletą kawiarni Kafej jest to, że nie wyznacza ona sztywnych ram czasowych osobom chcącym zjeść śniadanie. Jeśli nie jesteś typem rannego ptaszka, chodzisz do pracy na późniejszą godzinę lub też chcesz zafundować sobie pyszny zestaw śniadaniowy w weekend, to możesz wpaść do Kafej o dowolnej porze w godzinach otwarcia – śniadania są podawane w formule All Day Breakfast.

Korzystają z tego również osoby, które lubią jeść dania typowo śniadaniowe na przykład na lunch, obiad czy nawet kolację.

Super klimat miejsca

Kawiarnia Kafej to jedno z tych miejsc na mapie Katowic, w którym po prostu chce się przebywać. Decyduje o tym wyjątkowy klimat tworzony nie tylko przez obsługę, ale też samych gości. Do Kafej przychodzą ludzie z pozytywnym nastawieniem, optymistycznie patrzący na otaczającą ich rzeczywistość, doceniający komfortowy wystrój wnętrza, szukający enklawy pośród chaosu śląskiej aglomeracji. Jeśli masz podobnie, to jesteśmy przekonani, że zostaniesz stałym gościem kawiarni Kafej.

Dogodna lokalizacja

Kawiarnia Kafej znajduje się przy ulicy Chorzowskiej 5, czyli bardzo bliskiego ścisłego centrum Katowice – jednocześnie w takiej odległości, aby móc w niej zaszyć się przed wielkomiejskim hałasem, zebrać myśli, odpocząć po ciężkim dniu w pracy, spotkać się ze znajomymi itd.

Do kawiarni łatwo dostaniesz się pieszo, rowerem, komunikacją publiczną czy własnym samochodem. Taka lokalizacja sprzyja zaglądaniu do Kafej przez osoby, które pracują w samym centrum Katowic lub w jego bezpośrednich okolicach.

Wiemy oczywiście, że smak to kwestia wybitnie indywidualna, dlatego koniecznie zajrzyj do kawiarni Kafej przy najbliższej okazji i zamów jeden z zestawów śniadaniowych, aby przekonać się, że trudno o lepszy sposób na dobry początek dnia.

Więcej argumentów przemawiających za tym, aby na śniadania w Katowicach wpadać do kawiarni Kafej, znajdziesz w artykule na stronie https://kafej.pl/sniadania-katowice-masz-kilka-dobrych-powodow-aby-wpasc-do-kafej/.

Artykuł partnera

Komentarze
TAGI