Kebab King Zabrze
Zabrze

King Kebab – Zabrze

on
02/09/2019

Patrząc na zabrzańską listę punktów gastronomicznych, można dojść do prostego wniosku – kebab w Zabrzu to najpopularniejsze danie. Mnogość lokali z tym tureckim daniem robi wrażenie, a może nawet… lekko przeraża? Czas przyjrzeć się temu fenomenowi i spróbować, co oferuje jeden z wielu barów serwujących to popularne danie. Dlatego pewnego weekendowego wieczoru zamówiłem do domu jedzenie z King Kebab Zabrze, który działa przy ulicy Szczęść Boże.

Kebab w cieście rządzi w Zabrzu

Pamiętam, jak wiele lat temu kebab to było coś! Pojawiły się pierwsze budki, podające te nowe egzotyczne danie i połowa miasta była zachwycona. Dzisiaj szyld z napisem „kebab” na nikim nie robi już wrażenia i na stałe wpisał się w pejzaż naszych miast. Kebab w Zabrzu ma się bardzo dobrze, a fenomenem jest krótki odcinek odcinek ulicy Wolności, na którym funkcjonują aż trzy tureckie lokale. Dzisiaj jednak zainteresujemy się królem kebabów na ulicy Szczęść Boże.

Kebab cieście z Kebab King

Zamówiłem to, co wybiera większość Polaków – kebab w cieście. Najbardziej oczywisty wybór, a w nim łagodny sos, surówki oraz mięso wołowe. Po rozpakowaniu dania ze sreberka ukazał się raczej skromny kebab. Mając doświadczenie z tym daniem, wielokrotnie widziałem bardziej napakowany naleśnik, a więc dla osoby stawiającej na ilość mógłby być on rozczarowaniem. Wgryzamy się w danie i jaka reakcja? Jest OK, standardowy kebab, ale już po pierwszych gryzach pojawia się najważniejsza refleksja. Zdecydowałem się na Kebab King Zabrze, ponieważ wielokrotnie słyszałem, że to z najlepszy kebab w mieście. Uważam, że to opinia… mocno przesadzona. Nie odnalazłem w tym tureckim daniu nic, co by mnie zaskoczyło, a tym bardziej zachwyciło. Jeśli ktoś poszukuje kebaba w Zabrzu skierowałbym go w zupełnie innym kierunku – do Papa Kebab albo Royal Kebab.

Burger turecki? Co oferuje Kebab King Zabrze

Postanowiłem trochę poeksperymentować! Przestudiowałem menu zabrzańskiego Kebab King i dodatkowo wybrałem coś nieoczywistego, bo przecież te miejsca to nie tylko wołowina w cieście i sos czosnkowy. Tym sposobem do zamówienia dorzuciłem burgera tureckiego! Brzmi ciekawie! Zainteresowało mnie, co w takim burgerze może być. Czy w porównaniu w klasyką kebabów będzie to coś, co mnie zaskoczy?

Burger turecki w Kebab King

Tutaj absolutnie nie ma żadnego zaskoczenia. Zawartość burgera jest identyczna, jak w normalnym kebabie, ale serwowany jest w bułce. No właśnie… na dobrą sprawę nie dostrzegam różnicy pomiędzy  kebabem tureckim a kebabem w bułce. Może w tym pierwszym dostaje się więcej mięsa, bo w tureckim burgerze jest go dosyć mało. Kebab King Zabrze serwuje kilka pozycji w swoim menu, ale różnią się one tylko detalami, a burger turecki to dla mnie nic innego jak kebab w bułce.

O co chodzi z tym kebabem?

Mój problem z większością barów kebab polega na tym, że nie dostrzegam w nich żadnych walorów gastronomicznych. W tych miejscach nie ma krzty kulinarnej kreatywności, a do przygotowania dań podchodzi się wręcz mechanicznie. To jest mój główny zarzut wobec większości kebabowni – oni produkują kebaby, często nie zwracając uwagi na jakość składników. Oczywiście są wyjątki, gdzie można spodziewać się czegoś ponadprzeciętnego, ale dominuje kierunek bylejakości, czyli byle zrobić, dać klientowi i tyle. To jednak też wina klientów, którzy takie podejście akceptują po doświadczeniach z dużymi sieciami fast food.

Najlepsze restauracje na Śląsku z RecenzuJem.pl

Kebab King Zabrze nie króluje, jest w jednym szeregu z przeciętnymi lokalami w Zabrzu. A to co mnie zastanawia to, kiedy ulegną zmianie gusta Zabrzan i w mieście pojawią się lokale stawiające na jakość. Zapewne nie nastąpi to szybko, bo problem ten nie dotyczy tylko barów z kebabem, ale również pizzerii oraz innych restauracji.

Zobacz również:

Kebab King Zabrze – Menu

Różne kebaby:

  • sandwich z kurczaka – 11 zł;
  • rolada z wołowiny 40 cm – 12 zł;
  • big sandwich – 14 zł;
  • hamburger turecki – 9 zł;
  • big rolada z kurczaka – 16 zł.

i inne.

Kebab King – Adres

ul. Szczęść Boże 3
41-800 Zabrze

Komentarze
TAGI